Освітній хакатон для педагогів закладів дошкільної освіти провели у Житомирі

У Центрі творчості дітей і молоді міста Житомира відбувся освітній хакатон для педагогів закладів дошкільної освіти «Сучасний освітній простір закладу дошкільної освіти». Захід організували фахівці Департаменту освіти Житомирської міської ради, його Науково-методичного центру спільно з колегами Житомирського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Учасників хакатону привітали директор Департаменту освіти Житомирської міської ради Валентин Арендарчук та завідувач міського Науково-методичного центру Тетяна Мяновська.

Освітяни обговорили актуальні питання створення розвивального освітнього простору,  проектування і облаштування предметного середовища в закладах дошкільної освіти.

Розгляд та обговорення зазначеної теми відбувалися у контексті сучасних науково-методологічних і методичних підходів із проекцією на площину досвіду організації освітнього процесу в дошкільних закладах. Теоретичний блок роботи вдало доповнювався презентаціями сучасного обладнання для закладів освіти на окремих локаціях представниками компаній-виробників засобів навчання і педагогами закладів освіти.

Методисти з дошкільної освіти лабораторії методичного забезпечення Житомирського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Ольга Орлова Ольга, кандидат педагогічних наук, і Тетяна Зав`язун, кандидат педагогічних наук, розглянули з учасниками низку важливих питань організації освітнього простору дошкільного закладу як чинника гармонійного розвитку дошкільників, презентували фрагменти досвіду роботи педагогів Житомирщини зі створення нестандартних наочно-ігрових і дидактичних посібників (леп буків, м`яких книжок, сенсорних килимків і килимків здоров`я. персоніфікованих ляльок, комплектів для театралізованої діяльності тощо).

Запрошена до участі в хакатоні Олена Низковська, науковий співробітник відділу засобів навчання та обладнання ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», розповіла присутнім про сучасні підходи до проектування, моделювання і наповнення розвивального предметного середовища у закладах дошкільної освіти, зокрема, ігровим і навчально-дидактичним обладнанням, відповідно до чинної нормативно-правової бази. Наукова установа відзначила подяками колективи дошкільних закладів Житомирщини, які є учасниками всеукраїнського інноваційного експериментального проекту з теми «Формування екологічно-, економічно- і соціально доцільної поведінки дошкільників у контексті освіти для сталого розвитку».

За підсумками Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті – 2018» керівникам, методистам, педагогам дошкільних закладів було вручено дипломи Міністерства освіти і науки України та Національної академії педагогічних наук України.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×