Ініціативність і підприємливість як ключові компетентності Нової української школи

Науково-практична конференція «Громаді – ініціатива молодих» в рамках проекту «Підприємницька компетентність» була організована на базі ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника». Захід відбувся за сприяння ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» та підтримки Івано-Франківського обласного  інституту післядипломної педагогічної освіти.

У рамках конференції працювали секції за темами: «Формуємо фінансову грамотність молоді» та «Формування підприємливості учасників освітнього процесу як ключової компетентності Нової української школи», які відвідали понад 170 учителів економіки, учнів старших класів, що вивчають економіку і фінансову грамотність, студенти факультету фінансів, банківської справи та страхування.

Серед запрошених були відомі в регіоні менеджери освіти, підприємці, депутати. Учасників та гостей конференції привітали Сергій Шарин, проректор із науково-педагогічної роботи ПНУ; Роман Зуб‘як, ректор Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, та Оксана Савчук, секретар Івано-Франківської міської ради.

Набутим досвідом у створенні соціально відповідального бізнесу поділився з присутніми Богдан Станіславський, директор ТОВ «Станіславський».

Про підтримку малого і середнього бізнесу Долинською міською радою, започаткуванням перспективних та дієвих проектів у районі розповів Володимир Сподар, начальник відділу освіти.

Тетяна Кулик, заступник голови правління громадського центру «Ділові ініціативи», виступила перед слухачами з темою «Навчання підприємництву як складова формування особистості сучасного випускника».

На секційних засіданнях учасники ознайомились із організаційними, фінансовими, економічними особливостями ягідного бізнесу, брокерської компанії «Старлайф», бізнес-школи для підлітків «Creator», що спонукало присутніх до обговорення питань із заданої проблематики.

У рамках співпраці, відповідно до меморандуму, підписаного між ФГВФО та ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», у конференції взяли участь провідні фахівці сектору фінансової грамотності ФГВФО Олеся Шніцер та Світлана Кулик. Вони провели тренінг із теми «Фінансова обізнаність: заощадження, депозити, система гарантування», під час якого прочитали лекції та провели воркшопи щодо ведення особистого бюджету та планування заощаджень, обговорили критерії підбору депозитів відповідно до мети заощаджень, а також звернули увагу на «червоні прапорці» при виборі фінансової установи. Друга частина тренінгу була присвячена огляду системи гарантування вкладів в Україні та місця Фонду в ній.

Інтенсивна групова взаємодія, активність учасників та актуальний досвід, що використовуються під час проведення такого виду навчання,  дають учасникам тренінгу, окрім методичних знань, ще й практичний інструментарій та моделі поведінки в конкретних фінансових ситуаціях.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×