Львівські освітяни провели круглий стіл в рамках Проекту ДТЕК «Енергоефективні школи: нова генерація»

У рамках Проекту ДТЕК «Енергоефективні школи: нова генерація» у Львові в ліцеї імені Івана Пулюя відбувся круглий стіл з питань  актуальності варіативних навчальних курсів з основ енергозбереження та житлово-комунального управління для формування життєвих компетенцій, що сприятимуть, відповідно принципів Нової Української школи, навчанню впродовж життя, розвитку підприємливості, освоєнню правил бережливості і ощадливості. Його проведенню сприяли МОН України та ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти».

Зауважимо, що ліцей імені Івана Пулюя за участь в онлайн – курсах «Енергоефективні школи: нова генерація», «Енергопостачання та енергозбереження» вже отримав свої перші сертифікати і дипломи.

Робота круглого столу розпочалась з демонстрації відеофільму про успішне впровадження курсів із енергозбереження і житлово-комунального управління у закладах загальної середньої освіти в м. Бурштин Івано-Франківської області, який прокоментувала Аліна Зуйковська, менеджер зі сталого розвитку ДТЕК ЕНЕРГО.

Потім відбулася експертна дискусія під назвою: «Нова Українська школа: від транслювання знань до вироблення соціально необхідних компетентностей». Її розпочала Наталія Забуга, завідувачка сектору ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти». Вона розповіла про особливості впровадження курсів за вибором для учнів 6-8 класів «Основи енергопостачання та енергозбереження» та для учнів 9-11 класів –   факультативному курсі «Абетка з основ житлово-комунального управління», їх місце у переліку навчальних програм і навчальної літератури, що рекомендована та схвалена комісіями Науково-методичної ради з питань освіти  МОН України.

Кадрія Сафіуліна, к.т.н., доцент, автор зазначених вище програм та посібників, ознайомила учасників із успіхами Проекту ДТЕК «Енергоефективні школи: нова генерація» та найважливішими ідеями курсів, які спрямовані на формування ключових компетентностей учнів Нової Української школи. Вона зазначила, що в Проекті взяли участь:

74663 учні ЗНЗ, в тому числі 6642 учні пілотних класів 858 шкіл (хоча планувалось лише 500) 476 населених пунктів. До них долучилися

59730 батьків та 656 вчителів. Завдяки проведенню низки конкурсів у 2017 – 2018 н.р. учасники Проекту заощадили 520 000 кВт·год електричної та теплової енергії, що становить у грошовому еквіваленті 1 100 000 грн.

На завершення засідання відбулася дискусія щодо актуальності та можливостей включення варіативних курсів до типових навчальних планів закладів загальної середньої освіти, під час якої кожен учитель мав можливість висловити свою думку. Найактивніше виступили вчителі освітніх закладів, які вже навчаються в Проекті. Вони поділилися досвідом із таких  питань: як стати ефективними власниками житла, заощадити енергію і тепло, розрахувати ефективність власних енергозберігаючих кроків та зробити внесок у енергонезалежність нашої країни.

Принагідно нагадуємо, що на сайті ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» у розділі «Повідомлення»  вже розміщувалась інформація для охочих взяти участь Проекті ДТЕК «Енергоефективні школи: нова генерація», посилання:

https://imzo.gov.ua/2018/01/16/doluchajtesya-do-proektu-enerhoefektyvni-shkoly-nova-heneratsiya/

 

 

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×