Презентовано проект «Україна в нас одна»

Днями за підтримки Українського культурного фонду відбулася презентація проекту «Україна в нас одна». Організатором заходу виступив видавничий дім «Букрек» за участі представників Міністерства освіти і науки України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», ГО «Кримська родина» та науковців НАН України.

Підсумковим акордом даного проекту стало видання збірки казок, притч, жартів, легенд та переказів етнічних спільнот, які проживають на теренах української держави.  В ілюстрованому виданні представлені духовні скарби: українців, румунів, угорців, поляків, кримських татар, болгар, гагаузів, ромів, караїмів, кримчаків, росіян, греків, молдован, євреїв та словаків.

Неля Михайловська, начальник відділу наукового та навчально-методичного забезпечення змісту загальної середньої освіти в Новій українській школі ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», виступаючи перед учасниками шановного зібрання, наголосила, що питання збереження та популяризації духовної спадщини завжди буде актуальним для української спільноти. Відтак презентована збірка фольклорних творів, що містить казки, притчі, жарти, легенди та перекази етнічних спільнот, які проживали й проживають на території сучасної України, ще раз переконливо доводить толерантність українців, їхню повагу до культури інших народів.

До видання ввійшли цікаві казки для різних вікових категорій, їх об’єднує ідея добра, справедливості, взаєморозуміння, вони навчають у будь-яких ситуаціях залишатися щирими з людьми і з самим собою. Притчі містять багато роздумів про життя, жарти відрізняються характерною особливістю: задля їх розуміння, треба знати особливості часу, описані в них, спосіб життя людей. З цією метою укладачем передбачено словничок маловживаних слів. Легенди та перекази містять цікаві міфологічні легенди, що знайомлять читача з давнім уявленням наших предків про створення світу, птахів, тварин.

Презентацію проекту «Україна в нас одна» розміщено на сайті Укрінформ.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×