Будуймо храм серця у Новій українській школі!

Для сучасної освіти головне поле битви  – це  серце молодої людини . Образно кажучи, серця дітей –  це своєрідні висоти, які за будь-яких обставин віддавати не можна. Альфою і Омегою української освіти є кордоцентризм, серцезнавство – джерело духовності, ейдетичності, що живиться віковічним педагогічними, біблійними традиціями, ґрунтується на багатогранній спадщині Григорія Сковороди, Памфіла Юркевича, Тараса Шевченка, Миколи Гоголя, Василя Сухомлинського.

Справжньою симфонією серця є багатогранна гуманістична педагогіка любові і людинознавства, творчість і подвижницьке життя Януша Корчака, який залишив нам , освітянам, духовні заповіти – своєрідне кастальське джерело, з якого ми черпаємо «вічні цінності» для  творення нової української школи.

Яскравим підтвердженням такої благородної місії стало проведення за ініціативою Українського товариства Януша Корчака, відділу наукового та навчально-методичного забезпечення змісту корекційної та інклюзивної освіти   ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», Кловського ліцею №177 міста Києва Тижня, присвяченого 140-річчю з дня народження Януша Корчака. Символічно, що він співпав із 100-річчям від дня народження видатного українського педагога В.В.Сухомлинського, який  повсякчас звертався до творчої спадщини великого педагога.

 Тиждень Януша Корчака став своєрідним святом серця, серцезнавства, якому так мало уваги приділяється поки що у сучасній школі. Знання без серця не окриляють людину, а обтяжують. Знання, які не пройшли через серце, стають злими, без добрих справ і помислів вони руйнують…

Яскравою і ґрунтовною ілюстрацією глибини «філософії серця» став перегляд і обговорення учнями фільмів «Корчак» (режисер Семен Винокур), «Ніколи більше» (режисер Анджей Вайда), та вистав – Володимира Лівшиця «Вистава на завтра», «На самоті з Богом.  Молитви тих, котрі не моляться», (Ідея С.В. Петровської) та «Крила» (автор – директор Кловського ліцею №77  І.Б.Співакова).

Завдяки талановитій грі учнів, педагогів, членів Всеукраїнського товариства Януша Корчака вистави набули сповідального характеру, спонукали до усвідомлення смислів людинознавства тощо

Естафету Кловського ліцею №77 м. Київ підхопила Міжнародна  академія богословських наук, провівши нещодавно в м. Ужгород Годину пам’яті «Педагогічний пантеон» до 140-річчя від дня народження Януша Корчака.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×