Відбувся навчальний тренінг щодо упровадження багатомовної освіти в Україні

За ініціативи Міністерства освіти і науки України та за підтримки офісу Верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин в Києві відбувся навчальний тренінг «Викладання та навчання у програмах з багатомовної освіти» для директорів шкіл, заступників директорів шкіл, вчителів, методистів обласних ІППО із Закарпатської, Запорізької, Одеської та Чернівецької областей, які беруть участь у реалізації проекту «Формування багатомовності дітей та учнів: прогресивні європейські ідеї в українському контексті».

Учасників тренінгу привітали Павло Хобзей, заступник Міністра Міністерства освіти і науки України, Катерина Хертель, співробітник національних проектів, Андрій Гончак, експерт офісу Верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин, а також Пітер Мехісто, експерт, працівник Інституту освіти Університетського коледжу Лондона. Вони зазначили, що нагальним питанням є удосконалення вивчення української мови в закладах дошкільної та загальної середньої освіти з навчанням мовами національних меншин, забезпечення учнів якісною освітою, що передбачає використання двох і більше мов з метою формування громадянина України, готового до міжкультурного спілкування, конкурентно спроможного на ринку праці, готового реагувати на виклики сучасності.

У роботі заходу взяли участь представники ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» – Тетяна Пилипенко, начальник відділу міжнародного співробітництва, наукового та навчально-методичного забезпечення освітніх потреб національних меншин, та Світлана Фоміна, завідувач сектору вивчення мов національних меншин – координатор проекту з формування багатомовної освіти дітей та учнів. Вони долучилися до обговорення проблематики зазначеного тренінгу.

До участі у тренінгу були запрошені також керівники Дрогобицької, Закарпатської, Одеської та Чернівецької філій ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти».

Експерт із питань багатомовної освіти Пітер Мехісто, працівник Інституту освіти Університетського коледжу Лондона, який прибув до України на запрошення ОБСЄ, презентував результати наукових досліджень та поділився досвідом застосування різних моделей двомовної та тримовної програм освіти Естонії, Фінляндії, Кіпру, штату Юта (США).

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×