Рада представників громадських об’єднань корінних народів, національних меншин відновлює свою роботу

За підтримки офісу Верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин у Міністерстві освіти і науки України відбувся діалоговий захід «Рада представників громадських об’єднань корінних народів, національних меншин та МОН: підходи до побудови взаємодії».

Присутніх привітав Павло Хобзей, заступник Міністра освіти і науки України. Він відзначив дієвість та результативність роботи цього консультативно – дорадчого органу, який функціонував при міністерстві, починаючи з 2013 року, зокрема, в частині реалізації конституційного права на навчання та вивчення рідної та державної мов, проведення низки заходів, спрямованих на забезпечення освітніх потреб представників різних національностей.

Під час зустрічі представники громадських об’єднань корінних народів, національних меншин України обрали новий керівний склад Громадської ради, яку відтепер очолюватиме Коваленко Л.Ф. – керівник БО Центр німецької культури «Відерштраль».

 Члени Ради обговорили план дій та шляхи співпраці з МОН України з питань формування та реалізації державної політики у сфері міжнаціональних відносин, сприяння у задоволенні освітніх потреб корінних народів і національних меншин України, а також проект Четвертої періодичної доповіді про виконання Україною положень Європейської хартії регіональних мов або мов меншин.

Обговорення проекту Четвертої періодичної доповіді відбулося за участі Юрія Кононенка, директора департаменту загальної середньої  та  дошкільної  освіти  МОН України, фахівців МОН України, а також Жанни Кошкіної, методиста вищої відділу менеджменту освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», та Тетяни Пилипенко, начальника відділу міжнародного співробітництва, наукового та навчально-методичного забезпечення освітніх потреб національних меншин ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти». Було внесено ряд слушних пропозицій та доповнень.

Повна версія Четвертої доповіді буде розміщена у другій декаді листопада 2018 року на сайті Міністерства культури України.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×