Відбулася ІV Міжнародна науково-практична конференція «STEM – освіта: стан впровадження та перспективи розвитку»

Відділом STEM – освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» проведено ІV Міжнародну науково – практичну конференцію «STEM – освіта: стан впровадження та перспективи розвитку». У заході, що відбувався в Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді, взяли участь понад 200 учасників з усіх регіонів України. Це керівники та науково – педагогічні, педагогічні працівники закладів освіти, методисти та наукові працівники методичних служб, науковці НАПН України.

У рамках конференції були представлені передові освітні практики впровадження напрямів STEM – освіти у закладах освіти. Вона працювала за тематичними напрямами: науково-теоретичні аспекти STEM – освіти; STEM – освіта: розвиток, досвід, перспективи; підготовка педагогічних кадрів та освіта дорослих. майбутньому. Програма конференції включала: STEM – студії, STEM – майстерні, Освітній форум, пленарні доповіді, стендові презентації, семінари, майстер – класи, в яких було задіяно понад 50 спікерів, в тому числі з Ізраїлю та Естонії.

У виступах учасників освітнього форуму було порушено ряд важливих питань щодо пошуку ефективних методичних підходів і технологічних рішень впровадження STEM – навчання у контексті реалізації дидактичних принципів Нової української школи, представлення інноваційних моделей і технологій навчання учнівської молоді щодо побудови успішної кар’єри у майбутньому.

Виступаючі на конференції Юрій Завалевський, перший заступник директора ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», Володимир Вербицький, директор Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, Олена Патрикеєва, начальник відділу STEM-освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», Ірина Василашко,  завідувач сектору підготовки вчителів STEM-освіти відділу STEM-освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», Ілля Лєвін, професор університету з м. Тель Авів Ізраїль), Оксана Бутурліна, завідувач кафедри управління інформаційно-освітніми проектами, керівник проекту «STEM на Дніпрі», Сергій Іванов, доцент кафедри інформатики та інформаційних технологій КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти», Ірина Савченко, старший науковий співробітник, учений секретар Національного центру «Мала академія наук України», Сергій Дзюба,заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель інформатики НВК №141 «ОРТ» м. Київ, Тарас Деркач, координатор Career Hub, Центр «Розвиток КСВ», Тетяна Нечаєва, голова експертно-консультативного комітету з цифрових технологій в освіті при Міністерстві освіти і науки України  відзначали, що впровадження STEM – освіти є одним з інноваційних та пріоритетних напрямів розвитку освіти України. Окремо наголошувалось про затвердження Концепції STEM – освіти в Україні, Положення про STEM – центр, актуальність відкриття STEM – центрів/лабораторій в різних регіонах України та ін. Є нагальна потреба у проведенні системних досліджень в області STEM – освіти; розробці та виданні навчально-методичних матеріалів для вчителів/викладачів, які працюють в області STEM – освіти; створенні STEM – центрів, що забезпечують можливість спільної роботи педагогів, дітей, викладачів вузів і науковців, а також публічних дослідних лабораторій та інтерактивних науково-технічних музеїв тощо.

Матеріали конференції можуть бути використані як у практичній діяльності педагогічних працівників, так і у теоретичних дослідженнях науковців, керівників закладів освіти, педагогічних працівників усіх ланок системи освіти, фахівців з інноваційної діяльності та зацікавлених осіб.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×