Музейна педагогіка – дієвий методичний інструмент в реалізації ідей Нової української школи

В останній тиждень жовтня Державною науковою установою «Інститут модернізації змісту освіти» на базі Навчально-методичного центру освіти міста Львова проведено Всеукраїнський науково-методичний семінар «Формування культурної компетентності особистості засобами музейної педагогіки в контексті Нової української школи».

У роботі семінару взяли участь представники різних регіонів України – фахівці з художньо-естетичної освіти закладів післядипломної педагогічної освіти, вчителі, викладачі вищих навчальних закладів.

На заході було презентовано досвід упровадження музейної педагогіки в освітній процес закладів загальної середньої освіти Львова,  проведено майстер-класи з опанування прийомами музейної педагогіки, актуальними для реалізації ідей Нової української школи.

Львівські освітяни та працівники Національного музею імені Андрея Шептицького показали практичну інтеграцію музейного та освітнього простору, продемонстрували, як завдяки різноманітним педагогічним прийомам та ігровим технологіям можна захопити учнів музеєм, мотивувати їх пізнавальну активність, спонукати до емоційно-особистісного дослідження.

Такий напрямок роботи стосується не тільки галузі мистецтва. В музеях Львова проводяться уроки з суспільно-гуманітарних і математично-природничих дисциплін. Діти досліджують, міркують, спілкуються і працюють індивідуально та у групах, із захопленням виконуючи навчальні завдання.

Учасники семінару на практиці опановували музейно-педагогічний досвід у процесі квестів, навчальних ігор, групової та індивідуальної роботи. Упродовж семінару також було презентовано досвід середньої загальноосвітньої школи № 50 ім. А. Макаренка та Львівської гімназії «Престиж» міста Львова, де педагоги вже понад два десятиліття активно впроваджують музейну педагогіку в освітній процес навчального закладу, щороку відкриваючи все нові аспекти цього багатогранного явища.

Виступи педагогів супроводжувалися презентаціями, відеоматеріалами та елементами музейної театралізації.

Учасники семінару також мали можливість здійснити пішохідну екскурсію підземеллями старого Львова.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×