Дмитро Задорожний із Харкова став абсолютним переможцем XXI Всеукраїнського турніру юних винахідників і раціоналізаторів

В Українському фізико-математичному ліцеї Київського національного університету імені Тараса Шевченка завершився Всеукраїнський турнір юних винахідників і раціоналізаторів, аналогів якому немає у світі. Організаційне та науково-методичне забезпечення змагання здійснював відділ роботи з обдарованою молоддю ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти».

«Турнір був започаткований у 1998 році з метою створення можливостей для обдарованої молоді творчо застосовувати на практиці набуті знання з фізики. Завдяки йому прикладний аспект фізичної освіти в Україні набув потужного розвитку. Турнір сприяє прояву учнями своїх здібностей до науково-технічної діяльності, творчого підходу до здійснення наукового пошуку, проведення фізичних досліджень тощо»,- наголосила Світлана Мистюк, начальник відділу роботи з обдарованою молоддю ІМЗО.

У організації та проведенні турніру активну участь взяли педагоги та науковці провідних закладів вищої і загальної середньої освіти Києва, Харкова, Сум, Чернігова, Кропивницького, Луцька, Чернівців та інших міст України. У складі журі працювали також фахівці з Республіки Білорусь.

У змаганнях, які пройшли досить організовано й на високому організаційно-методичному рівні, взяли участь п’ятнадцять команд. Їх результати засвідчили, що учні добре володіють знаннями з базового шкільного курсу фізики, комп’ютерної техніки. Водночас усе помітнішим стає брак знань та вмінь учнів у галузі загально технічних дисциплін, зокрема, креслення, відсутність практичних навичок роботи з технічним обладнанням тощо. Очевидним стає прагнення до «віртуальної технічної творчості».

Переможцями фінального етапу турніру стали 7 команд, а саме:

дипломом першого ступеня було нагороджено команду Харківської гімназії № 47 Харківської міської ради Харківської області;

володарями дипломів другого ступеня стали збірна команда міста Харкова та збірна команду Шевченківського району міста Харкова;

дипломами третього ступеня нагороджено: команду комунальної установи Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 17, м. Суми, збірну команду Волинської області, команду ЦДЮТ Житомирської області Житомирської обласної ради та команду Київського району міста Харкова.

Абсолютним переможцем змагань у особистій першості став Задорожний Дмитро, учень 11 класу Харківської ЗОШ І-ІІІ ст. № 150.

У вільний від турнірних змагань час його учасники турніру та члени журі мали змогу ознайомитись з факультетом радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем Київського національного університету імені Тараса Шевченка, погуляти Києвом, а також у неформальній обстановці спілкуватися з винахідниками та вченими, які входили до складу журі.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×