На Рівненщині відбулася Міжнародна конференція щодо розвитку управлінської компетентності керівника закладу освіти

Днями на базі Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Розвиток управлінської компетентності керівника як важливого ресурсу забезпечення якості роботи закладу освіти».

Захід відбувся відповідно до угоди про співпрацю між Рівненським ОІППО та Брестським обласним  інститутом розвитку освіти.

Метою конференції стало об’єднання зусиль науковців і практиків регіонів України і Білорусі, які ведуть наукові та прикладні дослідження управлінської діяльності сучасного керівника закладу загальної середньої освіти, для удосконалення професійної моделі сучасного менеджера, його ролі у забезпеченні якості роботи закладу освіти.

Учасниками конференції були науково-педагогічні та педагогічні працівники інститутів післядипломної педагогічної освіти Рівненської, Волинської, Запорізької, Харківської, Полтавської, Київської областей та міста Києва, інших закладів та установ освіти, керівники закладів загальної середньої освіти Рівненщини.

Від Брестського обласного інституту розвитку освіти у роботі  заходу взяла участь делегація у складі 9 чоловік.

На пленарному засіданні брестські колеги зупинилися на питаннях вивчення та застосування методологічних знань у структурі діяльності керівників закладів освіти; інноваційній складовій управлінської компетенції керівних кадрів освіти Брестської області; регіональній моделі міжвідомчої взаємодії у формуванні толерантного ставлення до дітей з особливостями психофізіологічного розвитку в умовах освітньої інтеграції Брестської області.

Представники Рівненського ОІППО у своїх доповідях акцентували увагу на  автономії закладу освіти в реаліях децентралізації влади: досвід Рівненщини; розвитку професійної компетентності керівників закладів загальної середньої освіти для роботи в умовах Нової української школи; використанні інформаційно-комунікаційних технологій у підвищенні організаційної культури керівника закладу освіти; лідерстві як соціальній технології розвитку закладу освіти в умовах децентралізації.

Також учасники заходу вели мову про розвиток професійної компетентності керівників закладів загальної середньої освіти в умовах сільського регіону та формування управлінської компетентності новопризначених керівників закладів загальної середньої освіти.

На секційних засіданнях тривали жваві виступи та активна дискусія, що базувалися на власному досвіді присутніх і переважно стосувалися реформування системи освіти відповідно до Концепції «Нова українська школа»: І секція розглядала питання розвитку професійної компетентності керівників закладів загальної середньої освіти в умовах безперервної освіти; ІІ секція – про автономію закладу загальної середньої освіти як фактору якісних змін; ІІІ – про інформаційно-освітній простір у системі загальної середньої освіти.

В рамках конференції проведено святковий концерт, у програмі якого передбачалися виступи творчих колективів: капела бандуристів Рівненського музичного училища Рівненського державного університету; народний аматорський вокальний чоловічий квартет «Ясени» Корецького будинку культури; вокальний ансамбль педагогів закладів освіти Дубенського району та талановитий дует п’ятикласниць Вербської загальноосвітньої школи.

Організатори заходу підготували гостям цікаві екскурсії до Дубенського замку та музею різьби по дереву Дубенського вищого художнього професійно-технічного училища.

За матеріалами конференції буде видано збірник статей, тез та повідомлень.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×