У Чернівцях обговорили питання щодо вивчення івриту в закладах загальної середньої освіти

Всеукраїнський науково-методичний семінар із питань вивчення мови іврит у закладах загальної середньої освіти в 2018-2019 навчальному році проходив у м. Чернівці. Приймав гостей педагогічний колектив Чернівецької спеціалізованої школи «Освітні ресурси та технологічний тренінг» І-ІІІ ступенів № 41 із вивченням єврейського етнокультурного компонента.

Захід організував Департамент загальної середньої та дошкільної освіти МОН України спільно з Державною науковою установою «Інститут модернізації змісту освіти», Департаментом освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації та Інститутом післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області. Його учасниками стали делегати з шести регіонів України – Київщини (м. Київ, м. Біла Церква), Миколаївщини (м. Миколаїв), Одещини (м. Одеса), Черкащини (м. Умань), Сумщини (м. Суми) та Чернівеччини (м. Чернівці). До них долучилися представники МОН України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», керівники Одеської та Чернівецької філій ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», науковці, державні службовці, методисти, педагогічні працівники, представники громадськості.

Відповідно до програми семінару, що проходив у формі чотирьох секцій, були розглянуті питання щодо вивчення курсу мови іврит в умовах реформування загальної середньої освіти, навчально-методичного забезпечення вивчення цього курсу, особливостей структури сучасних уроків із мови, а також проект оновлення критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів із мов національних меншин у 10-11 класах» тощо.

Під час роботи секцій присутнім були запропоновані доповіді з таких питань:

вивчення мови іврит у початковій школі за новими програмами та підручниками в контексті Концепції «Нова українська школа»;

навчально-методичне забезпечення, інновації у викладанні мови іврит у закладах загальної середньої освіти за оновленими програмами та підручниками в 2018-2019 н.р ;

вивчення історії Голокосту як феномену збереження національної ідентичності єврейського народу;

упровадження нових методик, технологій навчання мови іврит у закладах загальної середньої освіти.

Кожну сесію органічно доповнювали тематичні повідомлення, обговорення та вільна дискусія.

Для учасників семінару були організовані екскурсії до Музею історії та культури євреїв Буковини та Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Завершилась робота обговоренням та вільною дискусією, підведенням підсумків і врученням сертифікатів про участь у семінарі.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×