Високе визнання найкращих дитячих хореографічних колективів системи освіти України

Позаду чудова пора літніх канікул. Для найкращих дитячих хореографічних колективів системи освіти України – «Кріс-кросс», «Подолянчик» та «Нью-анс» – цьогорічне неймовірне літо, поза сумнівом, запам‘ятається назавжди. Вони вкотре підтвердили свій високий виконавський рівень на престижних міжнародних конкурсах і фестивалях, прославивши на весь світ дитяче хореографічне мистецтво України. Всі три талановиті колективи стали володарями найвищої нагороди – Гран-прі.

«Сьогодні хореографічне мистецтво посідає провідне місце в заходах різної спрямованості. Популярність його безперечна. А високе визнання майстерності аматорських дитячих колективів України як в нашій країні, так і за кордоном – це визнання системної навчально – виховної роботи, яка проводиться з дітьми з хореографічного мистецтва»,- такої думки Аліса Тараканова, методист вищої категорії відділу наукового на навчально-методичного забезпечення змісту позашкільної освіти та виховної роботи Інституту модернізації змісту освіти, яка неодноразово була членом журі престижних дитячих хореографічних змагань.                                       

Радісна перемога «Нью-Анса»

 Минулорічний ювілейний 50-й навчальний рік 182-ї київської загальноосвітньої школи був ознаменований незвичайною мистецькою акцією: звітний концерт шкільних улюбленців – «Народного художнього колективу» театру танцю «Нью-Анс» – став витонченим, яскравим і незабутнім подарунком його відданим шанувальникам – батькам, педагогам та друзям. Глядачі із захопленням зустрічали кожну композицію талановитих хореографів – керівників ансамблю Олени та Владислава Товберів у виконанні юних артистів. У програмі колективу – цікаві різноманітні композиції на національній основі, з урахуванням вікових можливостей вихованців. Але в репертуарі колективу є особливий танець, присвячений учителю школи Руслану Корнутичу – саперу легендарного батальону «АЙДАР», який після поранень, контузій і операцій повернувся до мирного життя. Йому і всім захисникам незалежності України була присвячена патріотична композиція «Українські козаки».

За представлену програму на ХП Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Усі ми діти твої, Україно!», який відбувся у Дитячому Центрі «Молода гвардія» в Одесі, рішенням журі Гран-прі цього престижного заходу отримав – народний художній колектив театр танцю «Нью-Анс» ЗОШ №182 міста Києва.

Журі  аплодувало  «Подолянчику» стоячи !!!

Народний художній колектив ансамбль танцю «Подолянчик» Хмельницького палацу творчості дітей та юнацтва брав участь у IX Міжнародному фестивалі-конкурсі імені Георгія Салуквадзе в Грузії. Організатори фестивалю-конкурсу – мерія міста Озургетті Гурійського краю та дитячий ансамбль народного танцю «Песвебі». До гостинного грузинського міста приїхали відомі творчі дитячі колективи з Литви, Латвії, Естонії, Білорусії, Словаччини, Грузії та України.

Вихованці «Подолянчика» гідно представили нашу державу і показали світу наш красивий український танець. І не просто показали… Поважне журі аплодувало талановитим юним українським танцюристам стоячи!!! Стало очевидним, що саме наш «Подолянчик» стане володарем Гран-прі! Емоції вирували шалені: було море сліз … радості, щастя й  гордості за нашу країну.

А ще юні хмельничани отримали море позитиву, безліч вражень: від сонячної Грузії, неповторного моря, гарячого темпераменту грузинських танцюристів, гостинності господарів та незвичайних смаколиків. Організатори фестивалю – конкурсу запросили ансамбль і на наступний рік із новою програмою. Художній керівник колективу Іван Гуреїв спільно зі своїми вихованцями наразі над нею і працює.

Міжнародне визнання «Кріс-Кросса»

Болгарія – країна з величезним досвідом організації різноманітних конкурсів із хореографічного мистецтва. Особливу популярність набули щорічні танцювальні  фестивалі  й конкурси  для дітей, які відбуваються влітку на березі Чорного моря. Вони сприяють пошуку нового творчого шляху, міжнародному обміну ідеями і досвідом, зміцненню дружніх зв’яків дітей і молоді. Найвідоміший фестиваль – конкурс «Слов‘янський вінець», який багато років поспіль проводиться під патронатом мерії м. Варна. Його організатор – Вайбер Гешо Любенов (Туристична компанія «Турал Менеджмент», Болгарія) – людина, віддано закохана в мистецтво. Він щиро вірить, що саме мистецтво спроможне стимулювати розвиток художньої творчості в дітях різного віку і їх соціальної адаптації.

Нашу країну представляв у Болгарії народний художній колектив ансамбль сучасного танцю «Кріс-Кросс» Центру творчості дітей та юнацтва Оболонського району м. Київ (художній керівник Олег Борзенко). Саме цьому колективу, який уже перемагав на цьому престижному змаганні, було надіслано персональне запрошення оргкомітету Міжнародного фестивалю-конкурсу „Слов‘янський вінець” до участі в фінальному турі. І вкотре «Кріс-кросс» справив справжній фурор, здійняв бурю оплесків глядачів і отримав найвищу нагороду журі фестивалю – Гран-прі. Влітку наступного року грандіозне мистецьке свято знову має відбутися у сонячній Болгарії, і «Кріс-Кросс» вже отримав запрошення взяти в ньому участь.

Щиро радіємо за наших талановитих дітей. Безмежна вдячність досвідченим хореографам, які так віддано й творчо працюють із дитячими колективами, даруючи їм безмежну радість єднання зі світом хореографічного мистецтва.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×