Всеукраїнський хакатон для вчителів «STEM: гендерночутливий підхід до навчання у школі» провели у місті Дніпро

Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності», Фонд ООН у галузі народонаселення в рамках ініціативи #ДівчатаSTEM за підтримки компаній Interpipe і SoftServe та партнерів – ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», КЗВО «Дніпровська академія неперервної освіти», ТОВ «IT – Integrator» і «Центру нової освіти Івана Іванова» провели у м. Дніпро Всеукраїнський хакатон для вчителів «STEM: гендерночутливий підхід до навчання у школі». Стати учасником цікавого заходу мали бажання 165 претендентів, проте унікальний шанс випав лише 36 вчителям із різних куточків України.

Програма хакатону була дуже насиченою. Вона передбачала пошук шляхів зацікавлення учнівської молоді, зокрема дівчат, у вивченні STEM-предметів та виборі STEM – професій без гендерних стереотипів, прийняття інноваційних рішень.

Освітяни відвідали сесію з дизайн – мислення від Кирила Холопкіна та Романа Крижановського, представників компанії SoftServe, на якій вчились виявляти проблеми, створювати портрет цільової аудиторії та генерувати можливі рішення. Для вчителів були організовані майстер – класи від експерта з гендерних питань Олега Марущенка з тем «Школа крізь гендерні окуляри» та «Гендерночутливий підхід у навчанні», завдяки яким вони дізналися більше про гендерні підходи, що використовуються на уроках і у виданнях. Не менш цікавим і пізнавальним був майстер-клас зі створення якісних презентацій від Романа Крижановського, представника компанії SoftServe, та екскурсія на роботизований завод «Інтерпайп Сталь», де учасники дізналися про організацію роботи предприємства, процеси переробки та виробництва у металургії, поспілкувались із працівниками.

На інженерному фестивалі Interpipe TechFest були представлені проекти вчителів, розроблені ними під час хакатону. (Презентації проектів можна подивитись за посиланням:https://www.youtube.com/watch?v=rqAMZPkfSEw&feature=share )

Після активних обговорень журі були названі команди – переможці.

Перше місце посіла команда «K.I.D». Вона представила проект, спрямований на доповнення портретів успішних науковців портретами жінок-науковців у всіх галузях STEM за допомогою плакатів, карток, портретів та електронних даних із використанням QR-кодів про успішних жінок із описом їхньої біографії та наукових досягнень. Проект спрямований на популяризацію STEM серед учнівської молоді та залучення дівчат до обрання майбутніх професій у технічних сферах.

Друге місце розділили поміж собою дві команди – «Прямуй за сонцем» та «Хахатончики». Експертне журі вирішило об’єднати ідеї команд, спрямовані на цільову групу вчителів. Команда «Прямуй за сонцем» запропонувала проект – програму з розвитку компетентності вчителів щодо гендерної чутливості в професійній діяльності. Проект команди «Хахатончики” – це вікі – платформа для вчителів STEM – предметів, яка надає можливість обміну досвідом між колегами.

Не менш почесне третє місце дісталося команді «STEM-лабіринт». Вона розробила проект «Maker GO!» – ресурс із реальними проектами дітей, на який вони можуть самостійно завантажувати майстер-класи, матеріали з інженерними рішеннями та записувати відео для демонстрації результатів їхньої роботи. Батьки зможуть використовувати ресурс для проведення спільного з дітьми дозвілля. Ресурс представлено Facebook – сторінкою «STEM КРОК для батьків» (https://goo.gl/44PNQw) та дошкою на Pinterest «Maker GO!» (https://goo.gl/encU8z) і спрямований на розвиток технічних навичок дітей із фокусом на цільову групу дівчат.

Команди – переможці відзначені грошовими призами (25000 грн., 15000 грн. та 10000 грн. відповідно) на реалізацію своїх проектів.

Усі учасники хакатону отримали подарунки, неймовірні емоції, можливість відвідати два дні Interpipe TechFest, а також безкоштовний доступ до будь.-.якого з курсів на платформі «Уміти вчити».

Посилання на фотозвіт:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1062751477238266&type=1&l=089ab518f7

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×