На Черкащині з успіхом пройшов ювілейний Міжнародний фестиваль педагогічних новацій

Уже десять років поспіль у Черкасах для  виявлення ініціативних, творчо працюючих педагогічних працівників, які застосовують у своїй практиці сучасні науково-теоретичні положення, самостійно розробляють нові педагогічні ідеї, методики, технології, окремі інноваційні методи, проводиться Міжнародний фестиваль педагогічних інновацій. Він започаткований у 2009 році  за організаційної підтримки  Інституту модернізації змісту освіти та Інституту проблем виховання НАПН України. У ході фестивалю традиційно презентуються результати досліджень сучасного змісту освіти, авторські методики, технології, інноваційні методи та форми роботи, моделі навчального та виховного процесів, а також управлінської діяльності.

Цьогоріч для участі у форумі, який тривав 21 та 22 вересня, надійшло 289 робіт із 17 областей України, а також Латвії та Південної Кореї за номінаціями: «Інновації у сфері дошкільної освіти»; «Інновації в організації навчально-виховного процесу в загальноосвітньому та позашкільному навчальних закладах»; «Інновації в управлінні закладами освіти»; «Інновації у неперервному розвитку професійної компетентності педагогічного працівника». П‘ятдесят два  автори визнано переможцями. Їм вручено сертифікати.

Урочистості з нагоди відкриття поважного заходу відбулися в комунальному навчальному закладі «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради». Учасників ювілейного фестивалю привітали Наталія Чепурна, ректор закладу, кандидат педагогічних наук, доцент, та Валерій Данилевський, начальник управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації. Учні Черкаської ЗОШ І-ІІІ ступенів №20 Черкаської міської ради виконали для гостей сучасні художні композиції.

 В урочистостях також взяли участь Іван Бех, дійсний член Національної академії педагогічних наук, директор Інституту проблем виховання НАПН України, доктор психологічних наук, професор;Пак Сонг Су, ректор філіалу Міжнародного Інституту Розвитку Інтелекту, професор; Оксана Сімушіна, заступник начальника управління – начальник відділу спеціальної, позашкільної освіти та виховної роботи Черкаської ОДА.

Організаційний комітет фестивалю вручив ювілейні медалі активним  його організаторам, зокрема, Івану Беху, директору Інституту проблем виховання НАПН УкраїниСвітлані Кириленко, начальнику відділу інноваційної діяльності та дослідно-експериментальної роботи Інституту модернізації змісту, кандидату педагогічних наук, доценту; професору Пак Сонг Су, а також Ірміне Погребняці, керівнику Латвійського Центру гуманної педагогіки, Лицарю гуманної педагогіки.

Ювілейні відзнаки отримали ще 11 педагогічних та науково-педагогічних працівників із різних куточків України, які більше як тричі перемагали в номінаціях фестивалю.

            Найяскравішою подією першого дня міжнародного форуму стала лекція та тренінг «Інноваційне мислення. Досвід Республіки Корея» професора Пак Сонг Су, ректора філіалу Міжнародного Інституту, який зосередив увагу на важливості розвитку інноваційного мислення та поділився секретами креативного мислення.

Упродовж другого дня директори інноваційних та опорних шкіл, заступники директорів, які курують початкову освіту, завідувачі закладів дошкільної освіти, педагоги, що здійснюють інклюзивну освіту, мали змогу познайомитися з основними положеннями монографії «Особистість на шляху до духовних цінностей», яку презентував автор – Іван  Дмитрович Бех.

Учасники фестивалю із задоволенням відвідали майстер-класи керівника Латвійського Центру гуманної педагогіки  Ірміне Погребняки з теми «Мы учимся не для школы, а для жизни» та Ольги Рибалко, кандидата педагогічних наук, викладача інформатики, математики, методики викладання математики та інформатики в початкових класах Прилуцького гуманітарно-педагогічного коледжу імені І.Я.Франка з теми «Програмні засоби навчання з математики для першого класу нової української школи».

На секційних засіданнях 35 педагогів-новаторів, які вибороли перемогу у конкурсній частині фестивалю, презентували результати власних досліджень сучасного змісту освіти, авторські методики, технології, інноваційні методи та форми роботи, моделі навчального та виховного процесів, управлінської діяльності.

Учасники мали змогу ознайомитися з сучасними підходами до впровадження педагогічних інновацій, які майстерно презентувалися досвідченими науковцями, викладачами, вчителями. Доповідачі демонстрували розмаїття методико-педагогічних ідей, орієнтовні шляхи  реалізації нового змісту освіти та розбудови Нової української школи. Обговорюватися проблеми, пов’язані з пошуком шляхів до нової школи через співпрацю та партнерство, визначенням орієнтирів демократизації сучасного освітнього середовища.

У рамках міжнародного форуму відбулася презентація 47-ми авторських шкіл з усіх областей України, під час якої із пропозиціями до співпраці виступили Ігор Горькій, директор зарубіжних проектів школи Global Outreach Charter Academy (м. Джексонвилл, штат Флорида, США) та Андрій Сініцин, директор всеукраїнського Фонду академічних та освітніх інновацій.

Ювілейний Х Міжнародний фестиваль педагогічних інновацій вкотре підтвердив новаторський потенціал педагогів України. Нові ідеї та технології, якими збагатились учасники фестивалю, стануть надбанням їх щоденної педагогічної практики.

 

За інформацією Черкаського ОІПОПП

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×