Відбулася конференція до 100-річчя від дня народження В.О. Сухомлинського

«Людина народжується на світ не для того, щоб зникнути безвісною пилинкою. Людина народжується, щоб лишити по собі слід вічний…» Ці мудрі слова належать Василю Сухомлинському, корифею української педагогіки, гуманісту, неперевершеному знавцеві дитячих і вчительських сердець, який направду залишив людству величезний педагогічний і науковий спадок.

28 вересня 2018 року Великому педагогу сучасності виповнюється 100 років від дня народження. Рішення про відзначення цього знаменного ювілею на міжнародному рівні затверджено 39-ю сесією Генеральної конференції ЮНЕСКО. Проте саме в Україні відбудеться масштабна кількість тематичних науково-педагогічних заходів , присвячених вшануванню пам‘яті Василя Олександровича Сухомлинського.

Так, днями в Центрі позашкільної роботи Святошинського району міста Києва відбулася науково-практична конференція «Творче використання педагогічних ідей В.О.Сухомлинського в практиці роботи закладів загальної середньої і позашкільної освіти». Захід був організований за участі Управління освіти, молоді та спорту Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», Інституту проблем виховання НАПН України та Центру позашкільної роботи Святошинського району міста Києва. До участі в конференції долучилися відомі науковці та молоді вчені, вчителі – методисти, заступники директорів із виховної роботи закладів загальної середньої освіти району, керівники гуртків та творчих об‘єднань, які досліджують, вивчають, аналізують та  впроваджують педагогічні ідеї в практику роботи педагогічних колективів різних типів закладів освіти.

Пленарному засіданню та круглим столам, які становили основу програми конференції, передував огляд виставки «Казки , оповідання В.О.Сухомлинського мовою олівця і пензлика». До її експозиції увійшли кращі творчі роботи юних художників шкіл району та вихованців Центру позашкільної роботи Святошинського району.

Іван Єрмаков, завідувач сектору Інституту модернізації змісту освіти, кандидат історичних наук, виступив перед присутніми з доповіддю «В.О.Сухомлинський – предтеча педагогіки і психології життєтворчості».

Під час заходу прозвучало чимало нових цікавих досліджень творчості Василя Сухомлинського.

Неоціненна спадщина велетня педагогічної думки була і залишається джерелом інноваційних ідей для навчання й виховання учнів в сучасній школі, закладах позашкільної освіти , а також розвитку дітей з особливими освітніми потребами.  Свідченням тому стали виступи – презентації педагогів-практиків, які поділилися з колегами досвідом упровадження педагогічних новацій В.Сухомлинського у духовному і громадянському вихованні учнів, становленні їх творчої особистості засобами української мови, з  використанням казок Василя Олександровича у роботі з дошкільнятами тощо.

«Завдання педагога полягає в т ому, щоб підвести дітей до дверей життя, дати ключ і навчити учня користуватися цим інструментом». Ці слова Великого педагога-новатора звучать особливо актуально сьогодні, коли відбувається становлення Нової української школи.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×