Освічена людина вчиться все своє життя

 

Щороку під егідою ЮНЕСКО у другій декаді вересня в 50 країнах світу, в тому числі й Україні, проводиться Міжнародний «Тиждень освіти дорослих». Це чудова нагода ще раз привернути увагу суспільства до важливості навчання впродовж усього життя, присвятити свій час збагаченню багажу вже набутих знань.
«У рамках ХІХ Міжнародного «Тижня освіти дорослих» в Україні у ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» був організований представницький семінар «Теорії свідомості людини». До його проведення також долучилися такі поважні установи та організації, як Державний інститут сімейної та молодіжної політики України, НДІ українознавства МОН України, Київська міська державна адміністрація, EUROPEAN ASSOCIATION for SECURITY, Національна спілка художників України, об’єднання працівників культури України, Всеукраїнське наукове Товариство Івана Огієнка, Міжнародна академія культури безпеки, екології та здоров’я, Всеукраїнська спілка ліквідаторів-інвалідів-86, ВГО «Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів», Федерація інвалідів систем спортивної реабілітації «Тамарина»,ГО «Інтелектуальний штаб громадянського суспільства», Центр духовного розвитку та творчої ініціативи «Гармонія», студія-галерея «Ми духом незламні» та Всеукраїнська організації інвалідів «Союз Чорнобиль України»», – розповіла про захід Ольга Флярковська, начальник відділу психологічного супроводу та соціально-педагогічної роботи ІМЗО.
Увазі присутніх був запропонований широкий спектр різнопланових цікавих доповідей і виступів, під час обговорення яких зав‘язалася жвава дискусія.
Зокрема, Анатолій Фурман, головний редактор Всеукраїнського наукового психологічного журналу «Психологія і суспільство», професор, доктор психологічних наук, розповів, як піднята на семінарі тема висвітлюється у редагованому ним фундаментальному психологічному виданні.
Про те, як релігійно-конфесійна самосвідомість сприяє консолідації українського суспільства, говорила Оксана Горкуша, старший науковий співробітник Відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Григорія Сковороди НАН України, кандидат філософських наук.
Ольга Хмільовська, аспірантка відділу гуманітарної безпеки Національного Інституту стратегічних досліджень, присвятила свій виступ темі гуманітарних чинників консолідації Української нації.
Цікаве дослідження щодо динаміки самоусвідомлення католицьких громад на окупованих Росією українських землях у 2014-2018 роках оприлюднила Ольга Васильєва, аспірантка відділу гуманітарної безпеки Національного Інституту стратегічних досліджень.
Сергій Болтівець, завідувач відділу розвитку молодіжної політики Державного інституту сімейної та молодіжної політики України, професор, доктор психологічних наук, обрав для свого виступу не менш важливу тему – «Інтроекція свідомості у ґеопсихології народів:самоідентифікація України»
Змістовно розповів про трансформацію свідомості людини в умовах гібридної війни Сергій Миронець, професор кафедри державної служби, управління та навчання за міжнародними проектами Інституту державного управління у сфері цивільного захисту, кандидат психологічних наук, доцент.
Яку роль відіграє інституційна свідомість діяльності громадських об’єднань у здійснені соціальних і молодіжних проектів – про це говорила Олена Галушко, старший науковий співробітник відділу розвитку молодіжної політики Державного інституту сімейної та молодіжної політики, кандидат історичних наук.
Із темою волонтерської свідомості як складової соціальних діяд виступив на семінарі Валерій Жуляєв, старший науковий співробітник відділу розвитку молодіжної політики Державного інституту сімейної та молодіжної політики, кандидат історичних наук.
Лариса Горяна, Президент Міжнародної академії культури безпеки, екології та здоров’я, доцент, кандидат педагогічних наук, загострила увагу присутніх на проблемі екологічній свідомості та здоров‘я мешканців мегаполісів України, а Юрій Кузнєцов, провідний науковий співробітник Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України, наголосив на важливій ролі гуманітарної освіти у формуванні свідомості людини.
В організації та проведенні семінару взяли активну участь працівники відділу психологічного супроводу та соціально-педагогічної роботи Інституту модернізації змісту освіти Неля Гончарова, Наталія Кауліна, Вікторія Мельничук, Віра Пужайло та Наталія Крошко, яких разом з керівником відділу було нагороджено дипломами Всеукраїнського Бюро «Освіта дорослих України» міжнародного інституту ціложиттєвого навчання ЮНЕСКО.
У підсумку заходу його учасники ухвалили рекомендації щодо ціложиттєвого освітнього зростання дорослих людей. Вони стануть в нагоді як працівникам органів державної влади, так і закладів освіти й громадських організацій.
«Життя є освіта» – писав наш Великий Кобзар Тарас Шевченко. Ця незаперечна істина підтверджена не лише його власним досвідом. Геніями народжуються десятки, а сотні тисяч стають знаменитими і досягають омріяних вершин, постійно оволодіваючи новими знаннями. Людина ж, яка перестає навчатися, зупиняється у своєму професійному та особистісному розвитку. Такий меседж щорічно прагне донести людству Міжнародний «День освіти дорослих».

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×