Навчальний семінар з фінансової грамотності у Національному банку України

У Національному банку України привітали координаторів упровадження курсу «Фінансова грамотність» із нагоди подяки за проведення Всесвітнього тижня грошей – 2018 (Global Money Week) та активність у формуванні міжнародного іміджу України шляхом організації  заходів (Global Money Week). Це міжнародна просвітницька акція, до проведення якої Україна долучилася ушосте. Вона спрямована на розширення знань молоді щодо фінансів і на розбудову впевненого фінансового майбутнього держави.

Просвітницькі заходи у рамках Global Money Week охопили майже 150 тисяч українських учнів та студентів. Першим успіхом України була перемога дівчинки з Харківщини (с. Алексеєвка) Желнової Альони в конкурсі селфі, яка набрала 2118 лайків в Instagram і отримала друге місце. Саме завдяки їй та її друзям світ ще раз почув про Україну.

На зустріч до Києва приїхали методисти обласних інститутів післядипломної педагогічної світи, вчителі. Навчальний семінар розпочався у приміщенні ДВНЗ «Університет банківської справи». Учасників привітав керівник Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» Роберт Бонд, який підкреслив значимість досягнень України у фінансовій просвіті населення і підкреслив необхідність формування інституту захисту прав споживачів фінансових послуг та фінансового омбудсмену. Роман Гладковський, головний спеціаліст МОН України, у своєму вітанні наголосив на досягненнях впровадження курсу «Фінансова грамотність» та важливості знань задля фінансової безпеки і незалежності. Наталія Забуга, завідувач сектору ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», ознайомила присутніх із результатами оновлення навчальних програм та особливостями реалізації наскрізної змістової лінії «Фінансова грамотність» та формування компетентності. Вона є однією з ключових, що внесена до нового Закону України «Про освіту». Про напрямки модернізації навчальних програм та нову редакцію підручника говорила у своєму виступі ректор ДВНЗ «Університет банківської справи» Анжела Кузнецова.

Із цікавими та актуальними для слухачів доповідями виступили також   Тетяна Грищенко, керівник юридичного відділу Проекту USAID, та Лілія Чорна, кандидат історичних наук, комунікаційний менеджер Національного банку України.

Завершилась зустріч екскурсією до музею грошей та урочистостями у залі засідань, де присутніх вітав директор департаменту стратегії та реформування Михайло Відякін. Він розповів про формування Національним банком Національної стратегії фінансової просвіти, подякував учасникам за підтримку заходів, що проводяться установою. Керівник також підкреслив значимість партнерської взаємодії Національного банку в реалізації проекту Global Money Week з Проектом Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Трансформація фінансового сектору», Міністерством освіти і науки України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» ДВНЗ «Університет банківської справи», Фондом гарантування вкладів фізичних осіб і Незалежною асоціацією банків України.

Учасникам зустрічі вручили цінні подарунки та подяки Національного банку України.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×