Багатонаціональна Україна відзначила 27-му річницю Незалежності України

22 серпня 2018 року у приміщенні Інституту політичних та етнонаціональних досліджень імені І.Ф. Кураса НАН України Радою національних спільнот України  було проведено Всеукраїнську конференцію «27 років Незалежності України: досягнення та перспективи  розвитку державної етнонаціональної політики».

У  заході, приуроченому до 27-ї річниці Незалежності України, взяли участь представники  Міністерства культури України, Інституту модернізації змісту освіти, Українського інституту національної пам’яті, Київської облдержадміністрації, Київської міськдержадміністрації, керівники громадських організацій національних меншин, науковці.

Вітання учасникам та гостям конференції  директора ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» Олега Спіріна зачитала Пилипенко Тетяна Іванівна, начальник відділу міжнародного співробітництва, наукового, навчально-методичного забезпечення освітніх потреб національних меншин, а також виступила з повідомленням щодо  співпраці національно-культурних товариств та Інституту з питань удосконалення навчально-методичного забезпечення закладів загальної середньої освіти з навчанням мовами національних меншин в контексті імплементації положень Закону України  «Про освіту», нового Державного стандарту початкової освіти, положень концепції Нової української школи.

Загалом учасниками заходу було обговорено низку важливих тем, присвячених наявному досвіду управління та пошуку нових механізмів діяльності національно–культурних спільнот України на загальноукраїнському та регіональному рівнях.

В рамках конференції проведено  Всеукраїнський фестиваль «Всі ми діти твої, Україно!», у програмі якого передбачалися виступи творчих колективів, проведення танцювальних та вокальних майстер-класів, народних забав.  Цікаво проходила демонстрація та реалізація творів народно-ужиткового мистецтва, показ друкованої продукції, дегустація національних кухонь.

Під час урочистої  церемонії  нагородження найактивніших членів Ради національних спільнот України за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та вагомий внесок у розвиток культури, освіти, звичаїв та традицій представників різних етнічних спільнот, які проживають на території України, Почесною грамотою була відзначена Пилипенко Тетяна Іванівна.

На думку учасників урочистих заходів, проведена всеукраїнська конференція  стане  ще одним свідченням вагомих здобутків національних спільнот України у справі відродження  етнічної самобутності, мовно-культурного різноманіття та сприятиме подальшому примноженню їхнього внеску у гармонізацію міжнаціональних відносин в Україні.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×