Знову з медалями: кращі юні географи України привезли з Таїланду «срібло» й «бронзу»

 

Четверо українських школярів, кращих із кращих знавців географії, захищали честь своєї країни на Міжнародній учнівській олімпіаді з цього захоплюючого предмета. Змагання тривали з 8 до 17 серпня 2018 року в м. Канчанабурі, що у Таїланді.

Суперниками юних українців були команди школярів із 39-ти країн світу. За нагороди олімпіади змагалися Віктор Палісецький, десятикласник Броварської гімназії імені С.І.Олійника (Київська область), Єгор Грушевий, учень 10 класу Вараської загальноосвітньої школи I-III №3 (Рівненька область), Ярослав Гаврилюк, десятикласник Дубенської спеціалізованої загальноосвітньої школи I-III ступенів №5 з поглибленим вивченням іноземних мов  (Рівненька область), та єдина дівчина в команді  Варвара Чернова, учениця 10 класу Одеської спеціалізованої школи №35 I-III ступенів із поглибленим вивченням англійської мови (Одеська область). Саме Варвара й виборола срібну медаль. Єгор Грушевий став бронзовим призером престижного змагання.

Важливість олампіади для самого Таїланду була підкреслена присутністю на церемонії відкриття в Унверситеті Махидола міста Канчанбурі принцеси країни.

Темою цьогорічної міжнародної олімпіади з географії була обрана «Земна наука для всіх». Вона відображає уніфіковані зусилля всіх громадян світу, спрямовані на подолання глобальних викликів, із якими вони мають справу. Учасники змагань виконували теоретичні та практичні завдання з галузей знань про географічну оболонку Землі: геосферу, гідросферу, атмосферу та астросферу. Особливістю цієї олімпіади став конкурс дослідницьких проектів, що проводився між інтернаціональними групами учнів із метою оцінки вміння працювати у складі міжнародних дослідницьких груп.

Господарі олімпіади запропонували учням дуже цікаву екскурсійну програму, що передбачала відвідування місцевих природних пам’яток і культурних об’єктів. Тож, окрім нагоди проявити себе у дослідницькій царині, учасники мали змогу краще познайомитися з особливостями природи, історії та культури, а також відчути атмосферу повсякденного життя Таїланду.

Очолювали українську команду Роман Гладковський, головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України, та Юліан Брайчевський, науковий керівник, доцент Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидат географічних наук.

Восени (у вересні та листопаді) українські школярі візьмуть участь ще в двох міжнародних учнівських олімпіадах –  із інформатики та астрономії.

 

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×