Від електронної версії – до електронного підручника

Сьогодні, в епоху стрімкого розвитку інформаційних технологій, будь-яка література, а особливо навчальна, має бути загальнодоступною в електронному варіанті. Доступ до всіх шкільних підручників, рекомендованих Міністерством освіти і науки України, в тому числі їх електронних версій, не може бути обмеженим, оскільки відповідно статті 75 Закону України «Про освіту» центральний орган виконавчої влади у сфері освіти і науки забезпечує створення та функціонування спеціального інформаційного ресурсу в мережі Інтернет, на якому у вільному доступі в повному обсязі розміщуються безкоштовні електронні версії підручників або електронні підручники для здобуття повної загальної середньої освіти.

Міністерство освіти і науки України та Інститут модернізації змісту освіти звернулися до видавництв, які здійснюють видрук підручників державним коштом, на виконання Положення про конкурсний відбір проектів підручників для 1-2, 5-9 та 10-11 класів закладів загальної середньої освіти й договорів про видання підручників, передати для розміщення в Електронній бібліотеці ІМЗО електронні версії підручників 1, 5, 10 класів та файли з аудіосупроводом до підручників для 1 класу, наразі триває їх розміщення. Поступово планується розмістити електронні версії усіх друкованих підручників.

Наголошуємо, що  електронні версії підручників у pdf – форматі будуть у відкритому безоплатному доступі упродовж 5 років із часу їх оприлюднення. Вони покликані допомагати учням в успішному  освоєнні навчальної програми, підсилити ефект пізнання. Значно полегшать вони і професійну діяльність сучасного вчителя.

Електронна версія паперового носія знань – це ще не повноцінний електронний підручник, але Міністерство освіти і науки України та Інститут модернізації змісту освіти посилено працюють щодо впровадження електронних підручників у системі освіти.

 

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×