Педагоги Тернопільщини успішно упроваджують і популяризують курс «Фінансова грамотність»

 

Наразі в 70-ти закладах освіти Тернопільської області вже запроваджено курс «Фінансова грамотність» у 2–10-х класах. У цьому значна заслуга Тернопільського ОКІППО, який упродовж 2017/2018 навчального року активно долучає методистів і педагогів області до різних форм методичної роботи з упровадження даного курсу в освітній процес навчальних закладів області. Курс «Фінансова грамотність» впроваджується у заклади загальної середньої освіти у рамках проведення дослідно-експериментальної роботи, яку координує заступник директора з науково-методичної роботи та міжнародного співробітництва Тернопільського ОКІППО Вітенко І. М.

Працівниками інституту проведена серія семінарів, тренінгів, практикумів та інших масових заходів, де активно долучалися педагоги області, учні та їхні батьки, студенти вузів, представники місцевих громад.

За ініціативи і під керівництвом Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти проведено понад два десятка освітніх заходів у рамках освітнього проекту «Фінансова грамотність».

Зокрема, на Тернопільщині у святкуванні Money Week – 2018 взяло участь понад 2250 учнів навчальних закладів області, 460 дорослих (вчителі, батьки, співробітники фінансових установ), організовано понад 80 заходів.

У рамках упровадження курсу «Фінансова грамотність» педагоги успішно використовують наявне навчально-методичне забезпечення для 2-10 класів: навчальну програму, навчально-методичний посібник учителя, робочий зошит,  інтерактивний посібник для учнів, а команди Тернопільщини активно взяли участь у IV Всеукраїнському турнірі юних знавців курсу.

Як відомо, у новому Законі України «Про освіту» (ст.12) та Державному стандарті початкової освіти, який набере чинності 1 вересня 2018 року, визначено ключові компетентності, серед яких підприємливість і фінансова грамотність.

Нещодавно в Тернопільському ОКІППО відбулося навчання-тренінг «Використання інноваційних технологій навчання на уроках фінансової грамотності для вчителів початкових класів». Його проводили завідувач відділу дошкільної, початкової, спеціальної та інклюзивної освіти Коненко Л. Б., методист відділу методики навчальних предметів та професійного розвитку педагогів Криховець-Хом’як Л. Я., учитель початкових класів ЗОШ №1 м. Зборова Чарторинська Л. І.

Учасники заходу дізналися про сучасні методи та прийоми у викладанні курсу «Фінансова грамотність», ознайомилися з навчально-методичним забезпеченням  курсу та особливостями реалізації наскрізної змістової лінії «підприємливість і фінансова грамотність» у нових навчальних програмах для учнів 5-9 класів. Педагоги також поділилися власними напрацюваннями щодо викладання курсу «Фінансова грамотність» у початковій школі.

У підсумку тренінгу директор інституту Петровський О. М. подякував його учасникам за спільну роботу щодо впровадження курсу «Фінансова грамотність» у закладах освіти Тернопільщини, популяризації в суспільстві ідеї фінансової грамотності й урочисто вручив колегам сертифікати.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×