У Міністерстві освіти і науки розглянули питання щодо приєднання України до Декларації про безпеку шкіл

 

12 липня 2018 року у залі колегії  Міністерства освіти і науки України відбулося засідання круглого столу на тему «Декларація про безпеку шкіл: як захистити заклади освіти від нападів та використання у військових цілях у сучасних українських умовах».

У заході взяли участь: Уле Тер’є Хорпестад, Надзвичайний і Повноважний Посол Норвегії в Україні, представники міжнародних і національних неурядових організацій,  Міністерства освіти і науки України, інших центральних  органів виконавчої влади, державних установ, а також Донецької і Луганської обласних військово-цивільних адміністрацій, яких об’єднав спільний напрям інтересів.

З вітальним словом до учасників засідання звернулася Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Основною темою обговорення було – приєднання України до Декларації про безпеку шкіл – міжнародного документу, який містить низку зобов’язань, спрямованих на попередження і реагування на напади та використання закладів освіти у військових цілях у період збройного конфлікту.  У ході засідання були презентовані ключові публікації Глобальної коаліції із захисту освітніх установ від нападів (GCPEA), а також озвучені позиції відповідальних міністерств щодо можливості приєднання України до міжнародної ініціативи.

Цікавою та грунтовною була доповідь Спіріна О.М., директора ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», який поінформував присутніх про діяльність Інституту щодо підвищення обізнаності педагогічних працівників і місцевих громад з питань забезпечення права на освіту в умовах збройного конфлікту. Зокрема було зазначено, що у рамках співпраці з міжнародною організацією Save the Children International в Україні, науковцями Інституту розроблена програма спецкурсу «Освіта в умовах збройного конфлікту. Декларація про безпеку шкіл» для керівників закладів загальної середньої освіти і педагогічних працівників та навчально-методичний посібник до цього спецкурсу.

Олег Спірін також додав, що ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» є партнерською організацією Освітнього кластеру в Україні. За її підтримки  у тісній співпраці з його експертами планується розробка навчально-методичних матеріалів з питань освіти з урахуванням конфлікту для системи післядипломної педагогічної освіти. Крім того, Інститут реалізує проект «Безпечна  школа», у рамках якого створюються шкільні служби порозуміння. У планах на майбутнє є запровадження стратегії протидії боулінгу в шкільному середовищі під час ескалації агресії у суспільстві та проведення всеукраїнського моніторингового дослідження серед учасників освітнього процесу: «Надання допомоги дітям, постраждалим від військових дій, і внутрішньо переміщеним особам в діяльності психологічної служби», а також розробка методичних рекомендацій для педагогічних працівників щодо надання психологічної допомоги дітям, які постраждали внаслідок військового конфлікту, у закладах освіти. Підсумовуючи сказане, Олег Спірін зазначив, що Інститут і надалі продовжуватиме роботу в цьому напрямку.

 

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×