Заключне засідання Всеукраїнської авторської школи інноватики професора Світлани Якименко

 

За ініціативи ДНУ «Інститут інноваційних технологій і змісту освіти» (нині ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти») на період із 2014 по 2018 роки була започаткована Всеукраїнська авторська школа інноватики з теми «Інтегрована особистісно орієнтована технологія професора Світлани Якименко «Світ, в якому я живу».

 Днями у селі Чорноморка, що в  Очаківському районі на Миколаївщині, зібралися фахівці з початкової освіти з різних куточків України. За їх активної участі Миколаївським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти спільно з Миколаївським національним університетом імені В. О. Сухомлинського, за сприяння Департаменту освіти і науки Миколаївської ОДА, Управління освіти Миколаївської міської ради та за підтримки ДНУ «ІМЗО» було проведено заключне засідання даної авторської школи.

«Організатори заходу поставили  завдання під час засідання обговорити шляхи реалізації ідей інтегрованого навчання і створення інтегрованого освітнього середовища у початкових класах Нової української школи в контексті забезпечення наступності між дошкільною і початковою освітою»,- розповіла Олена Низковська, науковий співробітник відділу засобів навчання та обладнання ІМЗО, ініціатор започаткування школи та координатор відповідного всеукраїнського експерименту у 2003-2008 роках. Виступаючи перед колегами, науковець вела розмову про методологічні, практичні й нормативні засади проектування розвивального предметного середовища у початковій школі.

У роботі засідання взяли також участь й виступили  Сокуренко О. О., завідувач кафедри теорії та методики дошкільної і початкової освіти Миколаївського ІППО, канд. пед. наук, доцент, Стойкова В. А., заступник директора з науково-педагогічної роботи Миколаївського ІППО, канд. пед. Наук.

Світлана Якименко, завідувач кафедри початкової освіти Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського, доктор філософії в галузі освіти, професор, презентувала основні ідеї власної інтегрованої особистісно орієнтованої педагогічної технології для закладів дошкільної і початкової освіти та ознайомила із програмно-методичним забезпеченням для роботи за даною технологією. Команда викладачів  і студентів, аспірантів цього ж вишу успішно провели зі слухачами методичний воркшоп щодо створення сучасного освітнього середовища та реалізації у ньому програмного забезпечення початкової освіти в умовах упровадження авторської  педагогічної технології Якименко С. І.

Голян Л. П., завідувач закладу дошкільної освіти № 139 м. Миколаїв, спільно з вихователем-методистом цього дитячого садка Лебедєвою С. А. наочно продемонстрували тренди інтегрованого підходу до педагогічної діяльності в контексті наступності між дошкільною і початковою освітою, залучивши присутніх колег до участі у педагогічному апгрейді.

Дячук В. І., директор закладу загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів № 50 імені Г. Л. Дівіної м. Миколаїв, разом з учителями і психологом даної школи застосували іншу інтерактивну форму навчання слухачів – педагогічну PR-агенцію. Вони показали інноваційний освітній дизайн інтегрованої особистісно орієнтованої технології Якименко С. І. в контексті викликів Нової української школи.

Учасники засідання мали змогу перевірити на практиці різні способи організації дітей на уроках, зокрема, опановували специфіку групової роботи, прийоми активізації дітей у підгрупах, зміни видів діяльності та ін.

Освітяни пілотних шкіл №№ 57, 64, 50, НВК № 2 міста Миколаєва організували для колег педагогічні майстерні, де порушилися питання облаштування освітнього середовища для учнів початкових класів, інтегрування навчальних предметів у межах уроку, планування інтегрованих уроків, днів, тижнів, переймання досвіду роботи з дітьми за інтегрованою освітньою технологією у педагогів дошкільних закладів.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×