Урочиста церемонія нагородження переможців VIII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка та їх наставників

 

Цьогоріч у фінальному етапі VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка взяли участь 772 шанувальники творчості Кобзаря. За результатами змагань заключного етапу змагання 386 учасників визнано переможцями: дипломи І ступеня вибороли 59 учасників, ІІ ступеня – 128, ІІІ ступеня – 199.

22 травня 2018 року, в річницю перепоховання  Тараса Шевченка в Україні, відбулася  урочиста церемонія нагородження переможців VIII Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка, які одержали дипломи I ступеня.

Талановиту молодь та її наставників до Національного музею Тараса Шевченка у Києві прийшли привітати Віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко, Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич та голова журі конкурсу Дмитро Дроздовський.

«Ми маємо захищати українську мову і на законодавчому рівні, і підтримуючи розвиток нашої молоді. Потрібно пам‘ятати, що наші вороги завжди починали знищення українського народу зі знищення нашої мови, а ми її маємо плекати», – зазначив, звертаючись до учасників свята, Вячеслав Кириленко.

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич побажала переможцям творчого змагання безстрашно та вільно йти за своїм серцем, як це робив Тарас Шевченко.«У дорослому житті перед вами обов’язково колись стане вибір «мінятися кайданами та торгувати правдою» чи «просто йти та не мати й зерна неправди за собою». Я зичу вам, щоб вибір цей був для вас легким та очевидним», – сказала очільник МОН.

Переможцям VIII Міжнародного мовно-літературного конкурсу було вручено дипломи та цінні подарунки. Учасники свята вшанувати пам’ять Кобзаря покладанням квітів до його пам’ятника.

Відповідно до Указу Президента України від 1 вересня 2011 року № 884/2011 39 кращим учням, студентам та курсантам із числа переможців буде призначено стипендії Президента України.

 

Довідково

 

Проведення Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка започатковано у 2011 році Указом Президента України від 30 вересня 2010 року № 928 з нагоди відзначення 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря.

Це творче змагання є одним з найкращих стимулів для учнівської та студентської молоді глибоко вивчати українську мову й літературу. Про його престижність та популярність свідчать такі цифри: щорічно  участь  у змаганні беруть понад 1 мільйон учнів 5-11 класів закладів загальної середньої освіти, ліцеїсти військових ліцеїв, учні професійно-технічних училищ, студенти закладів вищої освіти І-ІV рівня акредитації усіх форм власності та курсанти вищих військових навчальних закладів Збройних Сил України. Загалом за роки проведення кількість учасників змагання вже перевищила 8 мільйонів. До нього також активно долучаються учні та студенти з числа українців, які проживають за кордоном. Мовно-літературні змагання щорічно відбуваються у Канаді, Молдові, Італії, Іспанії, Індії, Бельгії, Ірані, Словаччині, Білорус, Польщі, Йорданії,Туреччині.

Конкурс сприяє виявленню майбутньої плеяди митців художнього слова, дає можливість молодому поколінню ще раз звернутися до поетичного спадку Великого Кобзаря, отримати безцінний урок моральності та духовного зміцнення,  продемонструвати високий рівень своєї творчості, а також сприяє розвитку інших мов в Україні.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×