Талановиті українські діти створюють «розумні» пристрої майбутнього

 

Цей незаперечний факт ще раз підтвердило Всеукраїнське змагання з моделювання «розумних» пристроїв «STEAM-House», яке було реалізовано за програмою інноваційного освітнього проекту «Я – дослідник». До участі в двох етапах конкурсу долучилися більше ста юних дослідників і винахідників із різних куточків країни.

Учора, 17 травня, в актовій залі Міністерства освіти і науки України відділом STEM – освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» була організована конференція за участі десяти фіналістів цього унікального конкурсу. На урочистий захід разом із дітьми прибули їх наставники, батьки, освітяни, а також представники ІТ-компаній, установ й організацій, засобів масової інформації, які охоче стали партнерами й спонсорами змагання юних українських кулібіних.

«Прекрасно, що у нас є такі чудові, талановиті діти, які здатні творити. Сьогодні їх, на перший погляд, фантастичні пристрої й ідеї завтра, цілком ймовірно, стануть реальністю – ними зацікавляться виробники, запустять у серійне виробництво»,- підкреслив у вітальному слові до учасників дійства Юрій Завалевський, перший заступник директора ІМЗО. Думку керівника продовжила Олена Патрикеєва, начальник відділу STEM – освіти наукової установи. Вона розповіла про перебіг змагання, назвала його численних партнерів і натхненників. Серед них – компанія «IT.Integrator», ТОВ «Видавничий дім «Освіта», CiscoNetworkingAcademy, CistoDevNet, Дивізіон IT-дистрибуції МTI, ERC (TM Airblock, TM XYZprinting) і Asbis (TM Prestigio). Їх представники, вітаючи фіналістів, слушно зауважили, що всі вони вже є переможцями, незалежно від того, хто яке місце посяде після вирішальної презентації створених ними проектів. Бо вони зробили впевнений крок до здійснення своєї мрії – втілили ідею у конкретний пристрій чи виріб. Дуже приємно, що кожен проект вже має перспективу бути застосованим для покращення нашого довкілля, екології, енергозбереження, побуту, може прислужитися нашим воїнам-захисникам, які втратили в бою своє здоров‘я, зменшити аварійність і поліпшити безпеку на автодорогах, стати в нагоді під час подорожі тощо.

Після жеребкування усі десять фіналістів змагання досить впевнено презентували зі сцени свої ідеї, розповідали про їх актуальність й інноваційність, відповідали на численні запитання професійного журі, реагували на слушні зауваження й побажання. Діти в такий спосіб здобували дуже цінний для себе досвід публічного виступу перед великою дорослою аудиторією, професійного захисту своїх ідей та осмислення їх важливості для широкого загалу.

До слова, журі на чолі з Тетяною Гончаровою, ведучою програми «Доброго ранку, країна!» телеканалу UA:перший, оцінювало конкурсантів у двох вікових групах, за шістьома критеріями й п‘ятибальною системою. І ця місія, скажемо відверто, була не з легких. Не так просто назвати переможців серед … переможців. Але ця хвилююча мить настала.

Серед винахідників – старшокласників конкуренція була невеликою, і, що цікаво, обидва учасники приїхали з міста Горішні Плавні, що на Полтавщині. Першість журі віддало десятикласнику ЗОШ I-III ступенів №1 Михайлу Сірому за розробку «Розумний  кран». До слова, цей пристрій для економного використання води вже успішно працює майже 3 місяці у рідній школі Михайла. Його собівартість близько 350 гривень, тоді коли сучасний сенсорний аналог вартує від 5 до 15 тис. грн. Почесне друге місце за реалізацію ідеї «стеження за Сонцем» посів земляк Михайла –  Костянтин Найдьон – він створив рухомий пристрій, з допомогою якого сонячні батареї акумулюють енергію,  перпендикулярно рухаючись за світилом.

Не менше захоплення викликали у журі та всіх присутніх презентації молодших винахідників.

Найбільшу кількість балів отримав дев‘ятикласник із Дніпра Ігор Шибка – автор унікальної системи компенсації втраченого зору. Ілля Рябко, також дніпрянин, став другим за свій чудовий проект «Розумне місто». До трійки призерів увійшла єдина дівчина – учасниця змагання Таня Шаповал. Восьмикласниця із Южноукраїнська, що на Миколаївщині, сконструювала дуже цікавий пристрій для добування води з повітря – він може гарно прислужитися для догляду за зеленими насадженнями, особливо в засуху, в південних та східних регіонах.

Зауважимо, що ніхто із учасників фінального етапу змагання не залишився поза увагою журі та спонсорів. Решта конкурсантів – Карім Ахмуз, Артем Якуненко, Кузьма Шпак, Юрій Роман та Кирило Дикий також отримали за свої винаходи цінні призи й подарунки, запрошення на додаткові навчальні курси з STEM-освіти, а їх наставники – дипломи Інституту модернізації змісту освіти.

Окрім того, дві школи були відзначені заохочувальними призами. Так, мультимедійна дошка поїхала на Закарпаття у Довжанську ЗОШ I-II ступеня, що на Іршавщині. Юрій Савенко із Царичанської ЗОШ I-II ступеня Дніпропетровської області презентував перспективний проект – багатофункціональний навчально-виробничий комплекс, який був відзначений цінним подарунком – 3-D принтером, який також стане у пригоді його рідній школі.

Всеукраїнське змагання з моделювання «розумних» пристроїв «STEAM-House» продемонструвало не тільки величезний творчий потенціал юного покоління українців, але й яких гарних результатів у підтримці талановитих дітей можна досягати, коли тісно співпрацюють державні освітянські установи, науковці, бізнесові структури та громадськість. Іншими словами – всі, кому не байдужа доля України, її майбутнє.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×