Талановиті українські діти створюють «розумні» пристрої майбутнього

 

Цей незаперечний факт ще раз підтвердило Всеукраїнське змагання з моделювання «розумних» пристроїв «STEAM-House», яке було реалізовано за програмою інноваційного освітнього проекту «Я – дослідник». До участі в двох етапах конкурсу долучилися більше ста юних дослідників і винахідників із різних куточків країни.

Учора, 17 травня, в актовій залі Міністерства освіти і науки України відділом STEM – освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» була організована конференція за участі десяти фіналістів цього унікального конкурсу. На урочистий захід разом із дітьми прибули їх наставники, батьки, освітяни, а також представники ІТ-компаній, установ й організацій, засобів масової інформації, які охоче стали партнерами й спонсорами змагання юних українських кулібіних.

«Прекрасно, що у нас є такі чудові, талановиті діти, які здатні творити. Сьогодні їх, на перший погляд, фантастичні пристрої й ідеї завтра, цілком ймовірно, стануть реальністю – ними зацікавляться виробники, запустять у серійне виробництво»,- підкреслив у вітальному слові до учасників дійства Юрій Завалевський, перший заступник директора ІМЗО. Думку керівника продовжила Олена Патрикеєва, начальник відділу STEM – освіти наукової установи. Вона розповіла про перебіг змагання, назвала його численних партнерів і натхненників. Серед них – компанія «IT.Integrator», ТОВ «Видавничий дім «Освіта», CiscoNetworkingAcademy, CistoDevNet, Дивізіон IT-дистрибуції МTI, ERC (TM Airblock, TM XYZprinting) і Asbis (TM Prestigio). Їх представники, вітаючи фіналістів, слушно зауважили, що всі вони вже є переможцями, незалежно від того, хто яке місце посяде після вирішальної презентації створених ними проектів. Бо вони зробили впевнений крок до здійснення своєї мрії – втілили ідею у конкретний пристрій чи виріб. Дуже приємно, що кожен проект вже має перспективу бути застосованим для покращення нашого довкілля, екології, енергозбереження, побуту, може прислужитися нашим воїнам-захисникам, які втратили в бою своє здоров‘я, зменшити аварійність і поліпшити безпеку на автодорогах, стати в нагоді під час подорожі тощо.

Після жеребкування усі десять фіналістів змагання досить впевнено презентували зі сцени свої ідеї, розповідали про їх актуальність й інноваційність, відповідали на численні запитання професійного журі, реагували на слушні зауваження й побажання. Діти в такий спосіб здобували дуже цінний для себе досвід публічного виступу перед великою дорослою аудиторією, професійного захисту своїх ідей та осмислення їх важливості для широкого загалу.

До слова, журі на чолі з Тетяною Гончаровою, ведучою програми «Доброго ранку, країна!» телеканалу UA:перший, оцінювало конкурсантів у двох вікових групах, за шістьома критеріями й п‘ятибальною системою. І ця місія, скажемо відверто, була не з легких. Не так просто назвати переможців серед … переможців. Але ця хвилююча мить настала.

Серед винахідників – старшокласників конкуренція була невеликою, і, що цікаво, обидва учасники приїхали з міста Горішні Плавні, що на Полтавщині. Першість журі віддало десятикласнику ЗОШ I-III ступенів №1 Михайлу Сірому за розробку «Розумний  кран». До слова, цей пристрій для економного використання води вже успішно працює майже 3 місяці у рідній школі Михайла. Його собівартість близько 350 гривень, тоді коли сучасний сенсорний аналог вартує від 5 до 15 тис. грн. Почесне друге місце за реалізацію ідеї «стеження за Сонцем» посів земляк Михайла –  Костянтин Найдьон – він створив рухомий пристрій, з допомогою якого сонячні батареї акумулюють енергію,  перпендикулярно рухаючись за світилом.

Не менше захоплення викликали у журі та всіх присутніх презентації молодших винахідників.

Найбільшу кількість балів отримав дев‘ятикласник із Дніпра Ігор Шибка – автор унікальної системи компенсації втраченого зору. Ілля Рябко, також дніпрянин, став другим за свій чудовий проект «Розумне місто». До трійки призерів увійшла єдина дівчина – учасниця змагання Таня Шаповал. Восьмикласниця із Южноукраїнська, що на Миколаївщині, сконструювала дуже цікавий пристрій для добування води з повітря – він може гарно прислужитися для догляду за зеленими насадженнями, особливо в засуху, в південних та східних регіонах.

Зауважимо, що ніхто із учасників фінального етапу змагання не залишився поза увагою журі та спонсорів. Решта конкурсантів – Карім Ахмуз, Артем Якуненко, Кузьма Шпак, Юрій Роман та Кирило Дикий також отримали за свої винаходи цінні призи й подарунки, запрошення на додаткові навчальні курси з STEM-освіти, а їх наставники – дипломи Інституту модернізації змісту освіти.

Окрім того, дві школи були відзначені заохочувальними призами. Так, мультимедійна дошка поїхала на Закарпаття у Довжанську ЗОШ I-II ступеня, що на Іршавщині. Юрій Савенко із Царичанської ЗОШ I-II ступеня Дніпропетровської області презентував перспективний проект – багатофункціональний навчально-виробничий комплекс, який був відзначений цінним подарунком – 3-D принтером, який також стане у пригоді його рідній школі.

Всеукраїнське змагання з моделювання «розумних» пристроїв «STEAM-House» продемонструвало не тільки величезний творчий потенціал юного покоління українців, але й яких гарних результатів у підтримці талановитих дітей можна досягати, коли тісно співпрацюють державні освітянські установи, науковці, бізнесові структури та громадськість. Іншими словами – всі, кому не байдужа доля України, її майбутнє.

Опитування щодо веб-сайту
Якою інформацію на сайті, Ви найчастіше користуєтесь?
Ваш варіант
Якими розділами, на вашу думку, варто доповнити сайт Інституту?
Чи зручно Вам отримувати інформацію про діяльність інституту та оновлення нормативної бази через соціальні мережі?
Які фактори важливі для Вас у роботі веб-сайту?
Ваш варіант
4. Будь ласка, залиште Ваші коментарі, зауваження, пропозиції, спрямовані на поліпшення роботи веб-сайту.
×