Названо імена переможців Всеукраїнського конкурсу  «Стежками Каменяра»

 

 

Журі Всеукраїнського учнівського літературно-мистецького конкурсу «Стежками Каменяра», заснованого Міжнародним фондом Івана Франка, Міністерством освіти і науки України та ГО «Львівське товариство» у м. Київ, визначило переможців 2018 року.

У цьогорічному змаганні взяли участь 1811 школярів із усіх регіонів України. Роботи оцінювалися у чотирьох номінаціях: «Проза», «Поезія», «Драматургія», «Найкраща ілюстрація до творів Івана Франка»;  у двох вікових категорія: 6 -11 та 12-16 років. Журі звертало увагу передусім на художньо-мистецьку цінність, патріотизм, соціальну значущість робіт.

На  прес-конференції,  присвяченій результатам  Всеукраїнського учнівського літературно-мистецького конкурсу «Стежками Каменяра», координатор проекту, співзасновник Міжнародного фонду Івана Франка Ольга Нижник оголосила  імена переможців конкурсу. У номінації «Драматургія» у віковій категорії 6-11 років перемогла робота Морозан Марії «Свято мови» (Одеська обл., м. Кілія, Кілійський НВК (ЗОШ № 3 – ліцей, 7 клас); у віковій категорії 12-16 років перемогу здобула п’єса Гузелик Андріани «Диво-скринька» (Тернопільська обл., м. Теребовля, ЗОШ № 1, 10 клас).

У номінації «Поезія» у віковій категорії 6-11 років найбільшу кількість голосів журі здобула робота Усенко Маргарити «З Україною в серці» (м. Суми, спеціалізована школа № 25, 5 клас); у віковій категорії 12-16 років перемогла поезія Дорошенко Анастасії «Чорна чайка» (Чернігівська обл., м. Прилуки, гімназія № 5 імені В. Затолокіна, 10 клас).

У номінації «Проза» у віковій категорії 6-11 років, за рішенням журі, перемогла казка Бадири Анни «Фарбований лис» (Волинська обл., м. Ковель, гімназія ім. Олени Пчілки, 1(5) клас); у віковій категорії 12-16 років перемогла робота Яненко Вікторії «Герої не вмирають!» (Полтавська обл., м. Кременчук, школа-інтернат при Кременчуцькому педагогічному коледжі ім. А. Макаренка, 9 клас).

У номінації «Найкраща ілюстрація до творів Івана Франка» у віковій категорії 6-11 років найкращою була робота «Фарбований лис» за авторства Кондрин Аліни (Івано-Франківська обл., м.Долина, сп.школа – інтернат, 5 клас ); у віковій категорії 12-16 років перемогла картина Головатюк Ольги під назвою «Боротьба за життя» (Київська обл., с. Шпитьки, 9 клас).

Окремі нагороди від онука Івана Франка – Роланда Франка – отримають Касянчук Надія за поезію «Рядками нічної метушні» (м. Тернопіль, Українська гімназія ім. І. Франка, 10 клас), Чухліб Максим за прозу «Син народу, що вгору йде!» (м. Львів, ССЗШ № 18, 11 клас), Зіньківський Дмитро «Непоборимий син землі!» (Луганська обл., с.Зориківка, ЗОШ I-III ступенів, 6 клас).

Відео: https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=gjVlwYqAVlc

У своєму виступі голова правління Міжнародного фонду Івана Франка Роланд Франко подякував усім учасникам за участь у змаганні. «У перший рік конкурсу ми отримали велику кількість робіт із різних куточків України, і це було великим задоволенням переглядати їх. Кожен із учасників показав великий ентузіазм та доклав багато зусиль, щоб проявити свою творчість. Я також хочу висловити слова вдячності членам журі, які зробили велику роботу», – наголосив він.

Тамара Смовженко, голова правління Львівського товариства у м. Київ, зазначила, що організатори зробили все для забезпечення високого рівня конкуренції і безсумнівних переможців. «Львівське товариство із приємністю взяло участь в організації конкурсу, і ми сподіваємося, що це творче змагання стане традиційним й увага школярів до нього буде не меншою, ніж цього року», – висловила сподівання пані Тамара.

Ахтем Сеітаблаєв, режисер фільму «Захар Беркут», виробництва компанії Kinorob, зауважив, що команда фільму «Захар Беркут» вражена кількістю та якістю надісланих на конкурс робіт, а також тим, скільки цікавих малюнків було створено саме на тему повісті «Захар Беркут». «Дякуємо нашим партнерам із Міжнародного фонду Івана Франка за можливість долучитися до такої важливої ініціативи. Наша команда не могла залишитися осторонь і приготувала спеціальний приз за найкращу роботу, присвячену “Захару Беркуту”. Ми запрошуємо переможця Головатюк Ольгу, з с. Шпитьки Києво-Святошинського району, стати частиною команди та провести цілий день на знімальному майданчику фільму, познайомитися із творцями стрічки, головними героями та дізнатися, як створюється сучасне українське кіно”, – зазначив режисер.

Урочиста церемонія нагородження переможців конкурсу відбудеться 1 червня 2018 року у Києві біля пам’ятника Івану Франку.

Нинішнього року Всеукраїнський учнівський літературно-мистецький конкурс «Стежками Каменяра» проводився вперше і мав на меті посилити творчу мотивацію у вивченні учнями закладів загальної середньої освіти творчості Івана Франка через створення літературно-мистецьких творів у різних жанрах, у яких працював митець, та дослідити його літературну спадщину, наукову, культурологічну та громадську діяльність.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×