Відомі імена переможців і лауреатів конкурсу «Учитель року – 2018»

 

У Рівненській, Волинській, Івано-Франківській і Запорізькій областях вітали переможців і лауреатів конкурсу «Учитель року – 2018». Упродовж тижня, під час заключного туру конкурсу, фіналісти змагань доводили свою першість у номінаціях: «Українська мова і література», «Німецька мова», «Фізика» і «Фізична культура».

 

У номінації «Українська мова і література» перемогла Ольга Кецмур, учителька Калуського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №10-ліцей» Калуської міської ради Івано-Франківської області. На її думку, саме обмін досвідом є шляхом до вдосконалення.

«Я брала участь у конкурсі, щоб досягти вершини, перемогти свої слабкості. Тому не конкурувала з учасниками. Зовсім не вважаю себе кращою, зате відчуваю, що ми – команда сильних, креативних, розмаїтих учителів. Адже команда – це різні здібності й ролі, але спільна мета. А вона в нас є. Так, я перемогла, але свою вершину ще не здолала», – поділилася враженнями пані Ольга.

 

Серед учителів німецької мови, які представили всю Україну, найвищі бали отримав Михайло Яковчук, учитель Комунального закладу «Луцька гімназія №18 Луцької міської ради Волинської області». Для нього участь у конкурсі «Учитель року» – це ще одна можливість випробувати себе, шанс навчитись новому, зустрітися з тими, кого насправді вважають найкращими фахівцями з предмету.

 

 

 

У номінації «Фізика» перемогу здобув Віктор Никитюк, учитель опорного навчального закладу «Навчально-виховний комплекс «Локачинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія» Волинської області. Перспективи розвитку освіти в Україні він вбачає у відновленні пріоритету у вивченні природничих та технічних дисциплін (STEM-освіта).

 

 

 

Переможцем у номінації «Фізична культура» став Дмитро Лазебний-Чоловський, учитель фізичного виховання спеціалізованої школи № 216 Оболонського району міста Києва. Він називає себе фанатом спорту: «Головне – не просто спостерігати, а тренуватись і змагатись!».

 

 

 

Лауреатами конкурсу стали:

у номінації «Українська мова і література»

Людмила Пристай, вчитель української мови та літератури Кам’янець-Подільського ліцею Хмельницької області;

Катерина Островська, вчитель української мови та літератури Рівненської гуманітарної гімназії Рівненської міської ради;

у номінації «Німецька мова»

Тетяна Десятник, вчитель німецької мови Комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів – ліцей № 7 Вінницької міської ради»;

Наталя Шелгунова, вчитель німецької мови Комунального закладу «Маріупольський міський ліцей Маріупольської міської ради Донецької області»;

у номінації «Фізика»

Володимир Сиротенко, учитель Богуславської спеціалізованої школи № 1 – загальноосвітній навчальний заклад І–ІІІ ступенів із поглибленим вивченням окремих предметів Богуславської районної ради Київської області;

Катерина Сидорчик, учитель Вараської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 1 Вараської міської ради Рівненської області;

у номінації «Фізична культура»

Марія Марковець, учитель Суховільського НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів – ДНЗ» Володимирецької районної ради Рівненської області;

Микита Ненашев, учитель КЗ «Середня загальноосвітня школа № 19» Кам’янської міської ради Дніпропетровської області.

 

Нагадаємо, учасниками відбіркового та фінального етапів третього (заключного туру) конкурсу «Учитель року – 2018» стали 100 вчителів (по 25 у кожній номінації), які перемогли в обласному турі змагань. Аби стати переможцями, вони демонстрували свій досвід та ідеї під час випробувань: «Методичний практикум», «Практична робота», «Тестування з фахової майстерності», «Урок» і «Навчальний проект». Усі оціночні відомості та протоколи розміщувалися у «Щоденнику конкурсу» (https://mon.gov.ua/ua/osvita/zagalna-serednya-osvita/konkurs-uchitel-roku/uchitel-roku-2018/shodennik-konkursu), а відео конкурсних випробувань – на YouTube-каналі (https://www.youtube.com/channel/UCzGQIfAdAM9ihVNJ5aLE7-w/playlists?disable_polymer=1).

 

Рівненська область

 

28 квітня відбулося урочисте закриття третього (заключного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018» у номінації «Українська мова та література».

Святково-урочиста актова зала комунального закладу «Школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Рівненський обласний ліцей» сповнена весняних мелодій у виконанні фольклорного колективу «Веснянка» під керівництвом Юрія Ковальчука.

Із вітальним словом до учасників, членів журі та гостей звертаються начальник управління освіти та науки Рівненської ОДА Григорій Таргонський та ректор Рівненського ОІППО Алла Черній.

Вітаючи учасників Конкурсу з перемогою, Григорій Миколайович запевнив, що упродовж змагання управління освіти тримало руку на пульсі всіх подій і вбачало своїм обов’язком створити комфорті умови для роботи педагогів і членів журі. На його думку, Конкурс дозволяє не лише продемонструвати професійні вміння. Участь у змаганнях закарбується золотими літерами в пам’яті кожного учасника. Очільник освіти області подякував Міністерству освіти і науки України та Інституту модернізації змісту освіти за довіру приймати Конкурс на Рівненщині, членам журі – за нелегку працю, а також безпосереднім організаторам змагань.

Алла Леонідівна слушно підкреслила, що конкурс для вчителя щодня, на кожному уроці – це випробування на професіоналізм, майстерність, людяність, на вміння працювати творчо і формувати гідних будівничих нашої держави. Учителі мають бути впевненими, що вони не залишені наодинці з проблемами: усі ми спільно будуємо Нову українську школу.

Дипломи учасників Конкурсу вручила Олена Котусенко, головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України. «Конкурсний тиждень, – зауважила Олена Юріївна, – був сповнений різноманітними почуттями, проте головним серед них було почуття щастя. Щастя зустрічей із цікавими людьми й друзями, спілкування з колегами й науковцями, обміну досвідом. Щастя незабутніх вражень від перебування на Рівненщині, яка традиційно була гостинною й привітною». Слова вдячності Олена Юріївна висловила працівникам управління освіти і науки Рівненської ОДА, Рівненського ОІППО, управління освіти Рівненського міськвиконкому, господарям закладу, на базі якого проходив Конкурс, за створені умови для роботи, передала захоплення учасників і членів журі рівнем підготовки дітей. На думку Олени Котусенко, із такими вчителями й дітьми ми побудуємо Нову українську школу.

Наступила найвідповідальніша мить Конкурсу: голова журі Дмитро Дроздовський оголошує переможців. Ними стали:

Ольга Кецмур, вчитель української мови та літератури Калуського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 10 – ліцей» Калуської міської ради Івано-Франківської області – переможець Конкурсу;

Людмила Пристай, вчитель української мови та літератури Кам’янець-Подільського ліцею Хмельницької області – лауреат Конкурсу;

Катерина Островська, вчитель української мови та літератури Рівненської гуманітарної гімназії Рівненської міської ради – лауреат Конкурсу.

Вручаючи нагороди та вітаючи учасників і переможців, Дмитро Ігорович сказав: «Збережіть досвід, якого тут надбали і яким обмінялися. Візьміть ідею дитиноцентризму, яка твориться в цьому закладі на кожному кроці, й понесіть її у свої школи. Завжди будьте відповідальними і справжніми, і тоді в нашій країні буде мир, перемога і світло. Несіть це світло».

Всеукраїнський конкурс «Учитель року – 2018» у номінації «Українська мова та література» оголошено закритим.

За інформацією Рівненського ОІППО

Волинська область

 

Заключний тур конкурсу «Учитель року – 2018» у номінації «Німецька мова» завершено. 28 квітня в Палаці учнівської молоді м. Луцька відбулось урочисте закриття третього туру всеукраїнського конкурсу.

За рішенням фахового журі переможцями стали: перше місце – Михайло Яковчук, учитель німецької мови Комунального закладу «Луцька гімназія № 18» Луцької міської ради Волинської області; друге місце – Тетяна Десятник, вчитель німецької мови Комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів – ліцей № 7 Вінницької міської ради»; третє місце – Наталя Шелгунова, вчитель німецької мови Комунального закладу «Маріупольський міський ліцей Маріупольської міської ради Донецької області».

Спонсори змагання відзначили переможців грошовими призами, а «Гете-інститут» нагородив Михайла Яковчука освітньою подорожжю до Німеччини.

Їх та всіх фіналістів привітали: Григорій Пустовіт, виконувач повноваження луцького міського голови; Тетяна Соломіна, заступник начальника управління освіти і науки Волинської ОДА та інші високопосадовці.

У виступі ректора Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти Петра Олешка прозвучали такі слова:

«Довгий шлях – від підготовки до першого туру й аж до фіналу третього – вже пройдено. Ende gut, аlles gut. (Все добре, що добре кінчається). Не стане великим перебільшенням сказати: переможених на цьому конкурсі не було. Були, щоправда, ті, кому цього разу трішечки менше пофортунило. Але ж попереду ще стільки можливостей, а статус фіналіста такого престижного інтелектуального змагання сам про себе говорить!

Відверто кажучи, вчителі іноземних мов у наші часи повинні одержати в українському суспільстві особливий статус. Адже всі ви, шкільні педагоги, навчаючи нашу молодь німецької мови, насправді навчаєте мудрості німецької філософії, глибини німецької літератури, успішності німецької нації. Це надзвичайно важливо для нас, українців, бо ми багато чого упустили, багато чого маємо надолужити, але дечого можемо й навчити. Як казав Бісмарк, “війни виграють не генерали, а шкільні вчителі та парафіяльні священики”. І це справедливо не тільки щодо “гарячих” і “холодних” воєн, а й щодо боротьби ідей, і щодо економічної конкуренції.

Ось де гартується майбутня успішність української нації – на таких конкурсах. Оплесками повинні зустрічати кожного з фіналістів у ваших містах, у ваших школах. Бо ваша праця, часто малопомітна, кропітка, – це і є справжній патріотизм. Завдяки вам у майбутньому виграватимемо “битви”.

Отже, конкурс завершено, всі хвилювання позаду. Так і хочеться сказати словами Гете: “Спинись, хвилино, ти прекрасна!” Нехай же піднесений настрій і світлі спогади про Луцьк будуть з вами якомога довше. Aufwiedersehen, liebe Freunde! До побачення, дорогі друзі! До нових зустрічей!»

Юні митці Волині виконали для учасників цього святкового дійства прекрасні мелодії та запальні танці.

За інформацією Волинського ОІППО

Івано-Франківська область

 

Визначено кращого вчителя фізики України. 28 квітня в актовій залі Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбулося урочисте закриття третього (заключного) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018» у номінації «Фізика».

Із вітальним словом до учасників конкурсу, членів журі та всіх присутніх звернувся голова журі Володимир Заболотний, завідувач кафедри фізики і методики навчання фізики та астрономії Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, професор, доктор педагогічних наук, кандидат фізико-математичних наук.

– Усі дванадцять фіналістів – це розумні, талановиті люди, які не бояться напруженої праці, уміють сконцентруватись, сміливо йдуть у незнайомий клас, де демонструють свої вміння та навички. Журі з великим задоволенням працювало з такими конкурсантами й об’єктивно оцінювало їх, – зазначив голова журі.

Володимир Заболотний оголосив результати конкурсних випробувань, вручив диплом Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018» переможцеві конкурсу у номінації «Фізика» – Віктору Никитюку, учителю опорного навчального закладу «Навчально-виховного комплексу «Локачинська загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів – гімназія» Волинської області, а також лауреатам Катерині Сидорчик, учителю Вараської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 1 Вараської міської ради Рівненської області та Володимиру Сиротенку, учителю Богуславської спеціалізованої школи № 1 – загальноосвітній навчальний заклад І–ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів Богуславської районної ради Київської області.

Диплом учасника отримали фіналісти:

Світлана Андрєєва, учитель комунальної організації (установа, заклад) «Шосткинська загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів № 4 Шосткинської міської ради Сумської області»;

Тетяна Бондарчук, учитель Криворізького Центрально-Міського ліцею Криворізької міської ради Дніпропетровської області;

Роман Главач, учитель Івано-Франківського фізико-технічного ліцею-інтернату Івано-Франківської обласної ради Івано-Франківської області;

Ігор Мартинюк, учитель Бродівської гімназії імені Івана Труша Бродівської районної ради Львівської області;

Олександр Оранський, учитель комунального закладу «Петрівське навчально-виховне об’єднання «загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів – гімназія» Петрівської районної ради Кіровоградської області;

Валентина Пентій, учитель Вишнівчицької загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів імені С. М. Раєвського Чемеровецької районної ради Хмельницької області;

Дмитро Рейкало, учитель Киселицької загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів Путильської районної ради Путильського району Чернівецької області;

Наталія Семенчук, учитель Житомирської міської гуманітарної гімназії № 23 імені Михайла Очерета;

Тетяна Цуркіна, учитель Першої української гімназії імені Миколи Аркаса Миколаївської міської ради Миколаївської області.

Світлана Фіцайло, член центрального оргкомітету Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018», заступник начальника відділу змісту освіти, мовної політики та освіти національних меншин департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України подякувала учасникам конкурсу за їхню креативність, творчість і академічну доброчесність.

Пані Світлана відзначила високий рівень організації конкурсу. Вона висловила вдячність Івано-Франківському обласному інституту післядипломної педагогічної освіти, Малій академії наук України і Житомирському підприємству “Електровимірювач” за надане лабораторне обладнання, а також навчальним закладам Івано-Франківська, на базі яких відбувався конкурс: Івано-Франківському навчально-виховному комплексу «Загальноосвітня школа-ліцей № 23 Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника» та Українській гімназії № 1 м. Івано-Франківська.

Учасників освітянського заходу привітали народний артист України Михайло Кривень, студент Івано-Франківського коледжу Львівського національного аграрного університету Михайло Соловій та учитель музичного мистецтва Болехівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Болехівської міської ради, керівник авторської творчої майстерні при Івано-Франківському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти Олександра Малендевич.

За інформацією Івано-Франківського ОІППО

Запорізька область

 

Упродовж майже тижня дванадцять найкращих, харизматичних, креативних, компетентних педагогів, готових діяти на випередження та бути в авангарді сучасної системи фізичного виховання, гідно змагалися за звання переможця.

28 квітня 2018 року в актовій залі Хортицької національної академії відбулося урочисте закриття третього (заключного) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018» у номінації «Фізична культура». Переможців нагороджували директор Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації Тетяна Озерова, виконуючий обов’язки ректора комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Анатолій Казачук, а також спонсори конкурсу.

Диплом переможця конкурсу від Міністерства освіти і науки України та грошову премію в розмірі 5000 грн. отримав Дмитро Лазебний-Чоловський, учитель фізичного виховання СШ № 216 Оболонського району м. Київ.

Дипломи Лауреатів за ІI і ІІІ місця та грошові премії відповідно у розмірі 3000 і 2000 грн. отримали учитель фізичної культури Суховільського НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів – ДНЗ» Володимирецької районної ради Рівненської області Марія Марковець та учитель фізичної культури КЗ «Середня загальноосвітня школа № 19» Кам’янської міської ради Дніпропетровської області МикитаНенашев.

Дев’ять учасників фінального етапу отримали Дипломи учасників від Центрального оргкомітету Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018» у номінації «Фізична культура» за підписом заступника міністра освіти і науки України Павла Хобзея.

Членами журі було визначено дев’ять додаткових номінацій, за якими також були проголошені переможці:

Наталя Вітер (Одеська область) – в номінації «За оригінальність та високу професійну майстерність»;

Марія Глоба (Черкаська область) – «За стрімке професійне зростання»;

Вадим Горун (Хмельницька область) – «За артистизм у професійній діяльності»;

Інна Денисюк (Вінницька область) – «За оригінальність та винахідливість»;

Дмитро Дробітько (Донецька область) – «За ерудицію та толерантність»;

Олексій Карабут (Київська область) – «За вміння розвивати пізнавальну діяльність учнів»;

Лариса Кириленко (Запорізька область) – «За креативність та високу психолого-педагогічну компетентність»;

Олена Панченко (Сумська область) – «За перемогу у конкурсному випробуванні «Практична робота»;

Ганна Черновол (Харківська область) – «За перемогу у конкурсних випробуваннях «Тестування з фахової майстерності» та «Методичний практикум».

Детальніше – у «Педагогічній майстерні» https://vrzpoblblog.blogspot.com/

За інформацією Запорізького ОІППО

Додатково – посилання на відеорезюме переможців:

Ольга Кецмурhttps://education.microsoft.com/Story/Tutorial?token=Xuk9P

Михайло Яковчукhttps://www.youtube.com/watch?v=UstRU_PSVZw

Віктор Никитюкhttps://education.microsoft.com/Story/Tutorial?token=r6drn

Дмитро Лазебний-Чоловськийhttps://education.microsoft.com/Story/Tutorial?token=W8Gyj)

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×