Міжнародна науково-практична  конференція «Освіта. Родина. Економіка»

Найкращі результати для розквіту економіки будь-якої держави дає інвестиція в молоде покоління та прородинна освіта, що ґрунтується на високих моральних цінностях. Такого висновку дійшли учасники Міжнародної науково-практичної конференції «Освіта. Родина. Економіка», що днями відбулася в стінах українського парламенту.

Ініціювала науковий форум Рада молодих учених при Міністерстві науки і освіти України. Активно сприяла його проведенню Голова Комітету Верховної Ради України у закордонних справах Ганна Гопко, а організаційну підтримку заходу надали МОН України, Міністерство молоді та спорту України, Інститут модернізації змісту освіти та Національний педагогічний університет ім.. М.П.Драгоманова.

Співорганізаторами конференції виступили також Сенат Республіки Польща,Міністерство національної освіти Польщі, Міністерство родини, праці та соціальної політики Польщі й Університет ім. Кардинала Стефана Вишинського у Варшаві.

«Відомих учених, політиків, представників центральних і місцевих органів влади, бізнесових структур,  громадських активістів та експертів у галузі освіти об‘єднала ідея обмінятись накопиченим досвідом щодо ефективних інструментів освіти на основі цінностей, родинного та патріотичного виховання, сімейної політики й економічних механізмів, що впливають на освіту та родину в Україні й Польщі.

Конференцію відкрив Ігор Жданов, Міністр у справах молоді і спорту України. Він повідомив результати дослідження «Молодь України – 2017», яке свідчить, що сім’я, сімейні стосунки для молоді є пріоритетною цінністю (64 % опитаних). Вони  домінують над такими цінностями як  «здоров’я» (54 %) та «кар’єра» ( 39%.). Презентація.

Володимир Ковтунець, Перший заступник Міністра освіти і науки України, у своєму виступі зауважив, що сучасна освіта повинна відповідати запитам народу. Відтак важливо дати молодому поколінню знання, як стати порядним лідером, створити щасливу родину, як бути успішним у бізнесі»,- поділилась враженнями від заходу його учасник Надія Лещик, завідувач сектору Інституту модернізації змісту освіти.

Учасників форуму привітав Надзвичайний та повноважний​​ посол Польщі в Україні Ян Пєкло. Він наголосив, що безпека України – це гарантія безпеки Польщі та Європи в цілому. Відчуття безпеки не обмежується війнами.

Ректор Університету  Кардинала Стефана Вишинського в Варшаві проф.Станіслав Дзіеконський розповів про персоналістичне бачення людини та педагогічний персоналізм.

Ректор Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова в Києві проф. Віктор Андрущенко впевнений, що в Україні настав час позбутися марксистської концепції життя і освіти. Натомість освіту, виховання особистості й соціалізацію молоді слід почати будувати на інших підходах, в тому числі на основі персоналізму.

Актуальній темі родинної педагогіки був присвячений цікавий виступ польської сенаторки Малгоджати Копічко. Вона розповіла, як родинна політика реалізується  в Польщі з 1989 року, зупинилась на пріоритетах соціальної політики нинішнього уряду країни. Потім пані сенаторка відповіла на низку запитань колег щодо польських програм «500 плюс» та «Малюк плюс», а також як вирішуються в сусідів демографічні та проблеми із забезпеченням житлом. Презентація.

Ірина Жданова, директор фонду «Відкрита політика», презентувала модель створення родинних центрів при школах,  яка вже пройшла апробування на протязі 10-ти років, де батьки, учителі та діти разом зможуть проводити час в живому спілкуванні та формуванні цінностей. «Родинне благо» – дорожче за гроші і бізнес.

Голова Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України Юрій Кращенко зробив акценти на необхідності виховання порядності у лідерів учнівського і студентського самоврядування, використовуючи педагогіку Лідерства-служіння.

Член Ради молодих учених при МОН, доцент КНТЕУ Ольга Романенко озвучила виклики молодих учених в європейському просторі: брак можливостей залишитися в академічному середовищі й перехід на неакадемічний ринок праці; перехід до відкритої науки (Open Science), зростання кількості питань психічного здоров’я (mental health issues) в академічних колах, а також баланс в особистому житті «сім’я чи робота». Презентація.

Модераторами Конференції виступили Ольга Романенко (РМУ при МОН) та Ганна Турчинова ( декан Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова).

Презентація МІХАЛА РУДКОВСЬКОГО

Презентація DARIUSZ TUŁOWIECKI

Маріуш Патей, Директор Інститут ім. Романа Рибарського

 

Відео конференції можна переглянути за посиланням:

 

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×