Стартував заключний тур конкурсу «Учитель року – 2018»

 

Стартував третій (заключний) тур всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018» у номінаціях: «Українська мова та література», «Німецька мова», «Фізика» та «Фізична культура». Його учасниками стали 100 вчителів (по 25 у кожній номінації), які перемогли в обласному турі змагань.

Журі обіцяють: найвищими балами заохочуватимуться яскраві, творчі особистості, здатні переконувати високим професіоналізмом та реалізовувати найсміливіші новаторські ідеї.

Учасники відбіркового етапу мають пройти тестування з фахової майстерності, виконати методичний практикум та практичну роботу. А дванадцять лідерів у кожній номінації продовжать змагання у фіналі – братимуть участь у конкурсних випробуваннях «Урок» та «Навчальний проект».

Змагання проходять у чотирьох областях: Рівненській, Волинській, Івано-Франківській та Запорізькій.

 

Рівненська область (номінація «Українська мова та література»)

25 найкращих педагогів України виборюють першість у номінації «Українська мова та література. Увесь тиждень Рівне буде свідком народження нових педагогічних технологій, інноваційних ідей та джерелом творчості.

Від Рівненської обласної ради учасників Конкурсу привітав перший заступник голови Сергій Свисталюк, побажав їм комфортного перебування та незабутніх вражень.

«Сьогодні до нас прибули найкращі з кращих. Ті, хто буде втілювати освітню реформу. Реалізуйте свій талант і творчість, розкрийте роботу вчителя Нової української школи», – наголосив начальник відділу загальної середньої та дошкільної освіти Рівненської ОДА Святослав Сидорук.

До духовних джерел Рівненщини, її минулої та сучасної історії, літератури долучив гостей у своєму слові перший проректор Рівненського ОІППО Іван Вєтров.

«Педагогічна еліта – це обдарований учитель, який завжди впевнений та креативний. Ви вже підтвердили це звання у своїх областях. Бажаю вам горіння в роботі, завжди прагнути до кращого, ділитися досвідом із колегами. Отримайте незабутні позитивні емоції», – звернулася до учасників конкурсу головний спеціаліст відділу змісту освіти, мовної політики та освіти національних меншин Міністерства освіти та науки України Олена Котусенко.

Голова журі Конкурсу Дмитро Дроздовський зачитав вітальне слово Міністра освіти і науки Лілії Гриневич. Вона виразила впевненість, що учасники Конкурсу «покликані продукувати сміливі й інноваційні ідеї», що саме вони «конструюють траєкторію майбутнього нашої країни, формуючи ціннісні орієнтири, ставлення до життя у різних його виявах». Дмитро Ігорович побажав учасникам упевненості у власних силах, «щастя бути сильними», віри у перемогу. Члени журі сподіваються, що учасники Конкурсу продемонструють свою фахову майстерність, будуть утілювати інноваційні форми та методи, реалізовуватимуть сучасні підходи до навчання, наскрізні змістові лінії та будуть формувати ключові компетентності.

Святкову атмосферу, піднесений настрій під час урочистостей створили педагоги та учні Рівненського обласного ліцею, очолюваного заслуженим вчителем України Наталією Сосюк.

 

Волинська область (номінація «Німецька мова»)

21 квітня у Палаці учнівської молоді міста Луцька відбулось урочисте відкриття третього (заключного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018» у номінації «Німецька мова». У ньому протягом наступного тижня братимуть участь 25 педагогів з усіх областей України і Києва.

Учасників привітали: перший заступник голови Волинської обласної ради Олександр Пирожик; заступник голови Волинської ОДА Світлана Мишковець; секретар Луцької міськради, в. о. міського голови Григорій Пустовіт; головний спеціаліст Міністерства освіти і науки Оксана Коваленко; в. о. завідувача кафедри теорії та практики перекладу Ужгородського національного університету, доктор філологічних наук, професор (голова журі) Іван Зимомря; експерт Німецького культурного центру «Ґете-інститут» при Посольстві ФРН в Україні Катаріна Клеменс; начальник управління освіти, науки та молоді Волинської ОДА Людмила Плахотна; начальник управління освіти Луцької міської ради Зіновія Лещенко.

Ректор Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти Петро Олешко у виступі, зокрема, зазначив: «Нинішній конкурс “Учитель року” з німецької мови проходить у Рік української мови в Німеччині та німецької – в Україні. Це дуже символічно! Адже ми не просто “йдемо в Європу”, ми беремо в ній усе найкраще і прагнемо поділитися своїми здобутками. Строго кажучи, ми не йдемо в Європу, а перебуваємо в ній, утверджуємося в ній. І для цього нам як ніколи раніше потрібно досконале знання мови великого німецького народу.

Що більше українських учнів якнайкраще знатимуть мову Гейне й Шиллера, тим більше можливостей відкриватиметься і в українців, і в німців для взаємного пізнання та культурного діалогу. Бо ж, за словами Франца Кафки, “спілкування з людьми спонукає до самоаналізу”… Знання інших мов, до речі, змушує розумних людей тонше сприймати і рідну. Недарма Ґете сказав: “Той, кому чужі іноземні мови, нічого не розуміє у своїй власній”.

Нинішній конкурс має на меті визначити найкращих учителів німецької в Україні, а наша мета – створити вам для цього найбільш сприятливі умови. Переконані, що журі буде об’єктивним, а конкурсанти – доброзичливими одні до одних. Бажаємо вам усім удачі, і нехай перебування в нашому Луцьку назавжди стане для вас світлим спогадом».

Окрім коротких промов, звучали й концертні номери у виконанні луцьких школярів. Особливо виділялися «Заповіт» Тараса Шевченка у перекладі на німецьку, який декламувала Світлана Ткачук, учениця НВК № 26, та «Ода до Радості» Людвіга ван Бетховена (Гімн Євросоюзу), заспівана зразковим хоровим колективом НВК «Гімназія № 14 ім. В. Сухомлинського» (керівник – заслужений учитель України Олег Романюк).

 

Івано-Франківська область (номінація «Фізика»)

21 квітня 2018 року у приміщенні Івано-Франківського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа-ліцей № 23 Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника» відбулось урочисте відкриття III (заключного) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018» у номінації «Фізика».

У професійному змаганні на найкращого вчителя фізики України 2018 року візьмуть участь 25 переможців II туру з Вінницької, Волинської, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Дніпропетровської, Донецької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Львівської, Луганської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей і м. Києва.

До учасників свята звернувся заступник директора департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської обласної державної адміністрації Андрій Сташків, який висловив найщиріші побажання учасникам і побажав перемоги у наступних етапах конкурсної програми.

Член центрального оргкомітету Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018», заступник начальника відділу змісту освіти, мовної політики та освіти національних меншин департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Світлана Фіцайло зачитала вітання від Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич, у якому наголошувалося, що конкурс «Учитель року» покликаний виявити учителів-новаторів, здатних випереджати час і закладати нові моделі мислення. Щоб бути частиною стрімкого і мобільного, високотехнічного й креативного світу важливо навчитися продукувати сміливі й інноваційні ідеї. І саме від таких учителів залежить наше майбутнє, – наголосила Міністр.

Також пані Світлана побажала фаховому журі плідної та злагодженої праці, а учасникам – творчої наснаги, професійних здобутків і перемоги в конкурсі.

Слова підтримки учасникам олімпіади адресував член центрального оргкомітету Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018», ректор Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидат педагогічних наук Роман Зуб’як.

Присутнім представили членів фахового журі конкурсу. Усіх учасників заходу привітав голова журі Володимир Заболотний, завідувач кафедри фізики і методики навчання фізики та астрономії Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, професор, доктор педагогічних наук, кандидат фізико-математичних наук.

А святкового настрою найкращим учителям фізики України додав виступ «Троїстих музик» Верховинського району.

 

Запорізька область (номінація «Фізична культура»)

21 квітня на базі комунального вищого навчального заклад «Хортицька національна академія» Запорізької обласної ради урочисто відкрито третій (заключний) тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2018» у номінації «Фізична культура».

Учасників привітали: заступник голови Запорізької обласної ради Марченко Владислав Петрович; заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації – керівник апарату обласної державної адміністрації Зінаїда Бойко; директор Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації Тетяна Озерова; виконуючий обов’язки ректора комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради Анатолій Казачук.

З вітальним словом і побажаннями успіху та творчої наснаги під час конкурсних виконання випробувань до учасників звернулася голова журі, професор кафедри історії та теорії олімпійського спорту Національного університету фізичного виховання і спорту України, кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент Валентина Єрмолова.

Заступник голови журі, вчитель фізичної культури комунального закладу «Шосткинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 7 Шосткинської міської ради Сумської області», кандидат наук з фізичної культури та спорту, заслужений учитель України, переможець всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2012» Лариса Мокринська зачитала клятву журі щодо справедливого та неупередженого суддівства.

Атмосферу національного духу, незгасного полум’я свободи, любові до України та Запорізького краю створив виступ вихованця 1 класу Запорізької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів № 21 Запорізької міської ради Запорізької області Гордія Песоцького.

Народна артистка, солістка Запорізької обласної філармонії Любов Малицька зарядила атмосферою добра й радості виконанням авторської пісні про рідний Запорізький край.

Спортивного настрою, національного колориту додали вихованці дитячо-юнацької спортивної школи «Спас», осередку СПАС ВИХОР під керівництвом Василя Прокопенка.

Позитивні емоції та енергетичний заряд учасники та гості свята отримали від запального виступу колективу ансамблю акробатичного рок-н-ролу «ДІКСІ» позашкільного навчального закладу «Центр творчості дітей та юнацтва Олександрівського району» Запорізької міської ради Запорізької області під керівництвом Світлани Зульфугарової та Єгора Прокопенка.

 

Підсумкові результати участі конкурсантів у випробуваннях та фото-звіт перебігу подій буде розміщено у блозі «Педагогічна майстерня освітян Запорізького краю» (http://vrzpoblblog.blogspot.com/).

Більше інформації про учасників, журі та програми конкурсних випробувань можна отримати у розділі «Щоденник конкурсу» https://mon.gov.ua/ua/osvita/zagalna-serednya-osvita/konkurs-uchitel-roku/uchitel-roku-2018 та на сторінці Фейсбук https://www.facebook.com/vchitel.roku/.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×