Всеукраїнська науково-практична конференція «Сімейна політика в Україні: проблеми і перспективи розвитку»

Україні, як ніколи раніше, потрібна спільна стратегія розвитку та реалізації сімейної політики в сучасних соціально-політичних умовах. З цією метою днями була організована Всеукраїнська науково-практична конференція «Сімейна політика в Україні: проблеми і перспективи розвитку». Захід відбувся під патронатом Міністерства освіти і науки України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», Інституту соціальної та політичної психології Національної академії педагогічних наук України, Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України, Ради молодих вчених НАПН України, Асоціації політичних психологів України та за сприяння Міністерства молоді та спорту України.

Конференція працювала за чотирма напрямками: сімейна політика в умовах державності; проблеми української родини та шляхи їх подолання; психолого-педагогічні та соціальні умови виховання і розвитку особистості дитини в сім’ї; формування сімейного світогляду сучасної молоді в рамках реформування освітньої сфери.

Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба, виступаючи перед присутніми, оприлюднив вражаючі статистичні дані. Так, за роки незалежності України значно зменшилась кількість дитячого населення; у нас більше ніж 70% подружніх пар розлучаються; кожна п’ята дитина народжена поза шлюбом, а кожна друга – виховується без участі батька. 12% дітей постраждали від конфлікту на Сході, а 30% дітей зростають поза межею бідності. Крім того, фахівці фіксують низький рівень розвитку значної кількості батьків, викликає занепокоєння і психічне здоров’я багатьох з них. Інтернатна система виховання лише погіршує цю сумну статистику. Більшість ув’язнених в місцях позбавлення волі – це вихованці інтернатів і неблагополучних сімей; 30% дітей, які змушені жити й навчатись в інтернаті, народжені від батьків, яких спіткала свого часу така ж доля. Тому інтереси дітей, формування сім’ї та сімейних цінностей мають стати пріоритетом у реалізації державної політики.

У роботі конференції взяли участь Микола Слюсаревський, директор Інституту соціальної та політичної психології НАПН України, член-кореспондент НАПН; Вадим Васютинський, президент Асоціації політичних психологів України, головний науковий співробітник Інституту соціальної та політичної психології НАПН України, доктор психологічних наук, професор; Валентина Коляда, начальник відділу сприяння розвитку молоді та утвердження здорового способу життя Міністерства молоді та спорту України; Ірина Губеладзе, кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник лабораторії психології мас та спільнот Інститут соціальної та політичної психології НАПН України; Надія Лещик, завідувач сектору Інституту модернізації змісту освіти; Ольга Романенко, доцент кафедри фінансового аналізу і контролю Київського національного торгово-економічного університету, член Ради молодих вчених при МОН, делегат від України в Євродок, кандидат економічних наук.

У схваленій на конференції резолюції визначена нова стратегія із реалізації державної політики у сфері сім’ї та дітей. Вона, зокрема, передбачає: формування успішної моделі сім’ї та родини в суспільстві; визначення спільного бачення розвитку та реалізації сімейної політики в сучасних соціально-політичних умовах; налагодження ефективної координації діяльності державних і недержавних організацій; об’єднання наявних ресурсів міжнародних і національних проектів щодо забезпечення комплексності, ефективності та якості надання соціально-психологічних і економічно-правових послуг у сфері сімейної політики тощо. Навчальним закладам України буде рекомендовано запровадити курси лекцій про родину, що сприятиме формуванню сімейних цінностей у дітей, молодих людей та батьків.

Сімейна політика в Україні: проблеми і перспективи розвитку матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції (м. Київ, 4 квітня 2018 року)

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×