Всеукраїнська науково-практична конференція «Сімейна політика в Україні: проблеми і перспективи розвитку»

Україні, як ніколи раніше, потрібна спільна стратегія розвитку та реалізації сімейної політики в сучасних соціально-політичних умовах. З цією метою днями була організована Всеукраїнська науково-практична конференція «Сімейна політика в Україні: проблеми і перспективи розвитку». Захід відбувся під патронатом Міністерства освіти і науки України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», Інституту соціальної та політичної психології Національної академії педагогічних наук України, Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України, Ради молодих вчених НАПН України, Асоціації політичних психологів України та за сприяння Міністерства молоді та спорту України.

Конференція працювала за чотирма напрямками: сімейна політика в умовах державності; проблеми української родини та шляхи їх подолання; психолого-педагогічні та соціальні умови виховання і розвитку особистості дитини в сім’ї; формування сімейного світогляду сучасної молоді в рамках реформування освітньої сфери.

Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба, виступаючи перед присутніми, оприлюднив вражаючі статистичні дані. Так, за роки незалежності України значно зменшилась кількість дитячого населення; у нас більше ніж 70% подружніх пар розлучаються; кожна п’ята дитина народжена поза шлюбом, а кожна друга – виховується без участі батька. 12% дітей постраждали від конфлікту на Сході, а 30% дітей зростають поза межею бідності. Крім того, фахівці фіксують низький рівень розвитку значної кількості батьків, викликає занепокоєння і психічне здоров’я багатьох з них. Інтернатна система виховання лише погіршує цю сумну статистику. Більшість ув’язнених в місцях позбавлення волі – це вихованці інтернатів і неблагополучних сімей; 30% дітей, які змушені жити й навчатись в інтернаті, народжені від батьків, яких спіткала свого часу така ж доля. Тому інтереси дітей, формування сім’ї та сімейних цінностей мають стати пріоритетом у реалізації державної політики.

У роботі конференції взяли участь Микола Слюсаревський, директор Інституту соціальної та політичної психології НАПН України, член-кореспондент НАПН; Вадим Васютинський, президент Асоціації політичних психологів України, головний науковий співробітник Інституту соціальної та політичної психології НАПН України, доктор психологічних наук, професор; Валентина Коляда, начальник відділу сприяння розвитку молоді та утвердження здорового способу життя Міністерства молоді та спорту України; Ірина Губеладзе, кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник лабораторії психології мас та спільнот Інститут соціальної та політичної психології НАПН України; Надія Лещик, завідувач сектору Інституту модернізації змісту освіти; Ольга Романенко, доцент кафедри фінансового аналізу і контролю Київського національного торгово-економічного університету, член Ради молодих вчених при МОН, делегат від України в Євродок, кандидат економічних наук.

У схваленій на конференції резолюції визначена нова стратегія із реалізації державної політики у сфері сім’ї та дітей. Вона, зокрема, передбачає: формування успішної моделі сім’ї та родини в суспільстві; визначення спільного бачення розвитку та реалізації сімейної політики в сучасних соціально-політичних умовах; налагодження ефективної координації діяльності державних і недержавних організацій; об’єднання наявних ресурсів міжнародних і національних проектів щодо забезпечення комплексності, ефективності та якості надання соціально-психологічних і економічно-правових послуг у сфері сімейної політики тощо. Навчальним закладам України буде рекомендовано запровадити курси лекцій про родину, що сприятиме формуванню сімейних цінностей у дітей, молодих людей та батьків.

Опитування щодо веб-сайту
Якою інформацію на сайті, Ви найчастіше користуєтесь?
Ваш варіант
Якими розділами, на вашу думку, варто доповнити сайт Інституту?
Чи зручно Вам отримувати інформацію про діяльність інституту та оновлення нормативної бази через соціальні мережі?
Які фактори важливі для Вас у роботі веб-сайту?
Ваш варіант
4. Будь ласка, залиште Ваші коментарі, зауваження, пропозиції, спрямовані на поліпшення роботи веб-сайту.
×