Юні львів‘яни стали володарями почесного кубка  Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії

 

Із  25 по 30 березня 2018 року в Полтаві 159 учасників у складі 26 команд змагалися за звання переможців IV етапу LV Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії. Їх знання оцінювали 37 провідних фахівців із хімії та методики її викладання, зокрема, кандидати й доктори наук, наукові співробітники Інституту органічної хімії Національної академії наук України, науково-технічного комплексу «Інститут монокристалів» Національної академії наук України, а також аспіранти й наукові співробітники європейських університетів, студенти вищих навчальних закладів, закладів післядипломної педагогічної освіти України та кращі  вчителі шкіл України, колишні переможці міжнародних та всеукраїнських олімпіад.

Переможцями заключного етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії стали 79 учасників: 11 учнів  здобули дипломи І ступеня, 28 учнів –  дипломи ІІ ступеня та 40 учнів –  дипломи ІІІ ступеня.

Зокрема, дипломи І ступеня вибороли 2 представники команди Полтавської області,а також представники м. Києва, Львівської, Харківської, Запорізької, Черкаської областей та Українського фізико-математичного ліцею КНУ імені Тараса Шевченка.

Абсолютними переможцями олімпіади стали  Інна Соколенко (Київ), Дмитро Анохін (Харків), Олександр Кудрик (Київ) та Кирило Данилейко (Кременчук Полтавської області). Помічник народного депутата К. Жеваго Ірина Зінченко вручила їм планшети.

Цінні подарунки учасникам надала і компанія «ХЕМА».

У командному заліку звитягу здобула команда Львівської області, яку нагородили почесним кубком.

«Хімія – це експериментальна наука. Найталановитішим експериментатором змагань, на думку ще одного спонсора олімпіади – компанії  «ENAMINE» – є одинадцятикласник Євген Устименко  (Чернігівська область). Співробітник компанії «ENAMINE»  Дмитро Волочнюк вручив Євгенові сертифікат на участь у міжнародному медичному симпозіумі. Використовуючи потужну базу компанії «ENAMINE»,  юний хімік  зможе  підготувати наукову публікацію та отримає фінансову підтримку участі у цьому престижному науковому форумі.

«Компанія «ENAMINE» з наступного року започатковує в Україні додаткову всеукраїнську, а згодом, відповідно до планів її організаторів – міжнародну –  онлайн-олімпіаду з хімії за принципом Соросівської олімпіади. 20 переможців відбіркових теоретичних турів цього змагання потраплять на очний тур на базі компанії «ENAMINE». Теорія і практика під час цього очного туру олімпіади в реальних лабораторних умовах – це стимул до того, щоб дитина, ще навчаючись у школі, змогла отримати доступ до найсучаснішого лабораторного обладнання та здобути необхідний досвід», – розповіла про цікаві деталі змагання та його перспективи Черепіна, методист вищої категорії Інституту модернізації змісту освіти, яка разом з іншими шановними гостями привітала талановитих дітей із цією важливою подією в їх житті.

Окрасою урочистостей із нагоди закриття олімпіади стали виступи вихованців Полтавського обласного центру естетичного виховання учнівської молоді.

Тиждень, проведений в Полтаві, запам‘ятався юним хімікам не лише олімпіадними випробуваннями, а й цікавими зустрічами, новими знайомствами та екскурсіями. Упродовж перебування у місті юні «олімпійці» відвідали  презентацію тест-систем від компанії «ХЕМА»,  разом із однолітками із шкіл Полтави побували на пішохідній екскурсії, а також у Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка та Музеї-садибі Івана Котляревського.

Керівники команд зустрілися з учителями хімії м. Полтави, автором шкільних підручників із хімії, учителем Нововолинського обласного ліцею-інтернату Волинської обласної ради, к. п. н. Ольгою Березан, відвідали тренінг методиста відділу методики викладання хімії, біології, екології та основ здоров’я КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти» Олени Бобкової «Нова українська школа: виклики та здійснені кроки» та майстер-клас від учителя  хімії Полтавської гімназії № 17  О. Недоруба, присвячений  досвіду участі учнів Полтавщини у всеукраїнських турнірах юних хіміків.

Організаційний супровід проведення олімпіади забезпечував Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського. Практичний тур змагання відбувся на базі кафедри хімії та методики викладання хімії  природничого факультету  Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка.

Естафету проведення наступної Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії прийняла команда Тернопільської області.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×