Обговорили проблеми інформаційної безпеки держави

 

У Національній академії Служби безпеки України відбулася ІХ Науково-практична конференція «Актуальні проблеми управління інформаційною безпекою держави».

Вже декілька років поспіль співорганізаторами наукового форуму разом із Академією СБУ є Інститут модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України, Науково-дослідний інститут інформатики і права Національної академії правових наук України. Вперше до організації й проведення заходу долучилося Міністерство інформаційної політики України, яке на заході представляв заступник Міністра Дмитро Золотухін.

На конференції були представлені тези доповідей понад 150 науковців.

Робота конференції відбулася за трьома актуальними для держави напрямками: це державно-правові проблеми забезпечення інформаційної та кібернетичної безпеки, захист інформації з обмеженим доступом та стратегічні комунікації.

Проректор із наукової роботи Академії Сергій Фальченко у вітальному слові наголосив на важливості й актуальності наукового заходу, особливо з урахуванням підписання у жовтні 2017 року Закону України «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України», що вступить у дію в травні цього року. «Академія, як і Служба безпеки, реагує на виклики сьогодення.

«Наразі ми працюємо над запровадженням нової спеціальності – «Національна безпека (забезпечення державної безпеки в інформаційній сфері)», що дозволить укомплектувати сектор безпеки та оборони фахівцями зі спеціальною підготовкою. Уже здійснюється підвищення кваліфікації за напрямом забезпечення кібербезпеки, із захисту персональних даних та стратегічних комунікацій», – наголосив Сергій Фальченко.

Заступник Міністра інформаційної політики України Дмитро Золотухін, який є також випускником Національної академії СБУ та одним із розробників Доктрини інформаційної безпеки України, акцентував увагу учасників на проблемах управління інформаційною безпекою.

Співорганізатор конференції – директор Науково-дослідного інституту інформатики і права, член-кореспондент НАПрН України Володимир Пилипчук у своїй доповіді окреслив основні загрози національної і міжнародної безпеки, тенденції розвитку інформаційної сфери в галузі безпеки і оборони та можливі сценарії розвитку подій на пострадянському просторі.

Від Інституту модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України, як співорганізатора конференції, з вітальним словом виступила Олена Дашковська, старший науковий співробітник відділу модернізації вищої освіти, яка підкреслила важливість підготовки фахівців у сфері кібербезпеки, організації системи підвищення кваліфікації кадрів, що має бути пріоритетом держави.

Матеріали конференції оприлюднені на офіційному сайті Національної академії Служби безпеки України у рубриці «Наукова діяльність»: http://academy.ssu.gov.ua/ua/page_sci/.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×