Фестиваль кращих практик у сфері громадянської освіти та електронної демократії в навчальних закладах

 

На базі Інституту післядипломної освіти КНУ ім. Тараса Шевченка відбувся Фестиваль кращих практик у сфері громадянської освіти та електронної демократії в навчальних закладах. Його учасників привітали Олег Спірін, в.о. директора Інституту модернізації змісту освіти; Віктор Лях, президент Фонду «Східна Європа»; Сергій Лобойко, експерт ради Європи, голова Центру розвитку інновацій, групи Е-демократія РПР, радник першого заступника голови КМДА, спів-координатор Громадського бюджету Києва, експерт програми EGAP, Ради Європи; Сергій Касьян, завідувач кафедри відкритих освітніх систем та інформаційно-комунікаційних технологій Університету менеджменту освіти НАПН України, кандидат педагогічних наук; Юрій Піскалюк, координатор проекту від Фонду «Східна Європа», Галина Коломоєць, науковий співробітник відділу цифрової освіти та ІКТ Інституту модернізації змісту освіти МОН України, керівник Всеукраїнського проекту «Громадянська освіти та електронна демократія в навчальних закладах»; Марія Богуслав, заступник голови Асоціації інноваційної та цифрової освіти, співавтор Всеукраїнського проекту «Громадянська освіти та електронна демократія в навчальних закладах».

Конкурс на кращі практики впровадження е-демократії в освіті – це ще один етап Всеукраїнського проекту «Громадянська освіта та електронна демократія в навчальних закладах». Проект ініціювали Академія навичок, Асоціація інноваційної та цифрової освіти й Українська студентська спілка та підтримала програма EGAP,  Міністерство освіти і науки України, Інститут модернізації змісту освіти.

Під час Фестивалю відбулося нагородження переможців конкурсу успішних практик у сфері громадянської освіти та електронної демократії. Найкращі практики обирали в дев’яти номінаціях та презентували в рамках фестивальної програми.

У номінації «Управління навчальним закладом за допомогою сервісів е-демократії» перемогла Олена Матвійчук зі спеціалізованої школи ІІ-ІІІ ступенів № 2 у Конотопі. У школі створили єдину систему управління, що передбачає електронні петиції, через які можливо впливати на управлінські рішення, та е-послуги з прийому громадян.

У номінації «Самоврядування в навчальному закладі завдяки е-демократії» переміг проект оперативного обміну інформацією за допомогою соціальних мереж, місцевих сайтів, персональних сайтів і блогів учителів. Його презентували Анна Силкіна та Лариса Грицюк зі школи І-ІІІ ступенів № 29 у Миколаєві.

У Козятинському навчально-виховному комплексі ім. Підгорбунського запровадили програму Telegram як інструмент розповсюдження інформаційних документів серед учителів. Цей кейс, презентований Богданом Пічкуром, був кращим у номінації «Використання сервісів е-демократії в навчальному процесі».

У номінації «Громадянська компетентність педагога із застосуванням сервісів е-демократії» перемогу здобули Надія Василенко й Сергій Пойда з Вінницької академії неперервної освіти з проектом створення професійних онлайн-спільнот для вчителів області.

У Білоцерківській школі І-ІІІ ступенів № 18 за допомогою інструментів Google створили систему інтегрованих ресурсів для спільної взаємодії. За цю практику Антоніна Букач посіла перше місце в номінації «Цифрова компетентність педагога із застосуванням сервісів е-демократії».

У номінації «Виховання громадянської компетентності учнів із застосуванням сервісів е-демократії» перемогли Олександра Войчишин і Наталія Тимофійчук із Заліщицької державної гімназії. Тут у навчальний процес упровадили хмарні сервіси, щоб ефективно використовувати часові й матеріальні ресурси  гімназії та її учнів.

Перше місце в номінації «Виховання цифрової компетентності учнів із застосуванням сервісів е-демократії» отримав кейс із розвитку дистанційної форми навчання у Київському професійному коледжі з посиленою військовою та фізичною підготовкою.

У номінації «Робота з батьками із застосуванням сервісів е-демократії» перемогла Ольга Яхненко зі школи І-ІІІ ступенів № 32 у Черкасах. Щоб залучити батьків до життя школи, для них створили онлайн-приймальню, проводять опитування за допомогою інструментів Google та соціальних мереж, запустили «гарячу лінію», організували доступ до публічної інформації на сайті школи та оприлюднюють фінансову звітність.

Остання номінація стосувалася роботи з громадою з використанням сервісів е-демократії. Перемогла Ольга Богданова з села Новопетрівське Одеської області. Щоб зацікавити дорослих і дітей життям та проблемами їхньої громади, вона організувала квест-кімнату. Тут уже відбулася серія  тематичних ігор «Як добре я знаю своє село» та «Один день на посаді голови».

Також на фестивалі презентували освітні проекти, що цьогоріч претендують на фінансування з громадського бюджету Києва. Це, зокрема,  проекти Антоніни Іващук KyivRadioSchool для тих, хто хоче навчитися радіомовленню; Катерини Макарчук BIBLIO HUB для людей із вадами зору; Катерини Русіної BrightYard для гімназії № 257 «Синьоозерна», Анастасії Щелевицької «Рік науки для Києва», а також ініціативи Олександра Посівнича з надання соціальних послуг денного догляду для дітей зі складними порушеннями розвитку та Олени Сергіївої з викладання хімії, фізики, біології, географії й природознавства на сучасний лад.

Ще один тематичний блок фестивалю, який дав змогу учасникам ознайомитися з  найкращим досвідом запровадження е-демократії в освіті, – презентація проектів CASERS та EduPay. Вони є переможцями конкурсу EGAP Challenge серед проектів із освітнньої тематики.

Засновники платформи casers.org та проекту CASERS forUniversities об’єднали зусилля, щоб стимулювати виші насичувати навчальний процес вирішенням практичних завдань, а бізнес – долучатися до навчального процесу.

Стартап Тетяни Єфімової EduPay – це сервіс для безготівкових платежів в освітніх закладах. Він також виводить в облікові записи батьків інформацію про бюджетні освітні витрати за конкретними відділами та закладами освіти та надає інструмент для прозорого залучення додаткового фінансування закладами освіти через cервіс «Свідома благодійність».

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×