Знакова подія в українській громаді Едмонтона

 

Методичний центр української мови (МЦУМ), дитяча театральна студія “Джерело” та Організація українок Канади (ОУК) за активної підтримки Українського національного об’єднання (УНО), Альбертської Фундації Сприяння Українській Освіті (АФСУО), Української канадської фундації ім. Тараса Шевченка, та Канадського інституту українських студій (КІУС) при Альбертському університеті організували захід, присвячений Міжнародному дню рідної мови, для учнів українських суботніх шкіл в місті Едмонтон,” – повідомила професор Алла Недашківська, яка очолює МЦУМ.

 У заході, який відбувся у Домівці УНО, взяли участь біля 110 учнів “Рідної Школи” та Курсів українознавства імені Івана Франка. Дітям запропонували переглянути виставу “Жив-був пес” за мотивами української народної казки “Сірко”, після якої на учнів чекали цікаві завдання, спрямовані на розвиток мовленнєвої та культурної компетенцій. Виставу підготували юні актори театральної студії “Джерело” при OУK, яка безперечно мала великий успіх. “Навіть найменші глядачі-дошкільнята, які, як правило, вирізняються своєю непосидючістю, майже годину зацікавлено спостерігали за дійством на сцені. Вони, як і решта юних глядачів, були в захваті , коли в персонажах вистави почали впізнавати своїх друзів, однокласників, а дехто — сестер і братів,”- ділиться своїми спостереженнями одна з вчителів “Рідної Школи”. Секрет успіху своїх “джерелят” Алла Семенко, художній керівник студії, вбачає у тісному зв’язку з українською мовою та культурою. — Наша основна мета, — це не тільки забезпечити всебічний і гармонійний розвиток дітей, а й прищепити їм любов і повагу до української мови та культури, виховати їх в українських традиціях. А сьогоднішній захід – це прекрасна можливість для наших акторів продемонструвати батькам і друзям свої знання і вміння, свою акторську майстерність, все те, чого вони навчилися у нашій студії.

Після вистави Алла Семенко, Дмитро Руснак та “джерелята” вчили юних глядачів танців і пісень з вистави, а Наталія Наявко та Вікторія Яковлєва зацікавлювали літературною вікториною, де діти змагалися у своїх знаннях з української літератури та вигравали призи від МЦУМу. Також учителі суботніх шкіл провели заняття зі своїми класами, де діти ділилися своїми враженнями від вистави, порівнювали зміст вистави та казки, яка лягла в основу, розповідали про своїх улюблених героїв та переповідали побачене від їх імені. Загалом, завдання були спрямовані на формування літературознавчих знань та культурної компетенції, розвиток мовних навичок та мовленнєвих умінь. Завдання підготували Олена Сіваченко, науковий співробітник МЦУМу, та Наталія Наявко, радник міжнародного відділу освіти з питань української мови при Міністерстві освіти Альберти, які потім вчителі адаптували до рівня своїх учнів, їхніх інтересів. Але, мабуть, найцікавішим завданням для наймолодших учнів було виготовлення ляльок зі шкарпеток — дякуємо Аллі Семенко за творчу ідею та організацію майстерні! Діти були в захваті від Сірка та Вовка, які ожили під їхніми руками за допомогою волонтерів. Відзначення Дня рідної мови стало знаковою подією в українській громаді Едмонтона. Вона відбулася завдяки тісній співпраці кількох українських організацій та завзятій праці волонтерів.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×