Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття

 

Третього лютого 2018 року відбувся фінальний етап VIII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Творче змагання проведено одночасно в усіх регіонах України за єдиними завданнями, підготовленими Міністерством освіти і науки України для кожної вікової категорії учасників окремо.

Цьогоріч у фіналі конкурсу взяли активну участь близько 800 конкурсантів – учні 5-11 класів закладів загальної середньої та професійно-технічної освіти, студенти та курсанти закладів вищої освіти усіх рівнів акредитації.

Конкурс щорічно об’єднує талановиту молодь далеко за межами України та дає можливість молодому поколінню ще раз звернутися до художнього спадку Кобзаря, отримати урок моральності та духовного зміцнення, а також продемонструвати високий рівень своєї творчості.

Щодо організації конкурсу у містах його проведення йдеться в інформаційних повідомленнях, що надійшли з усіх куточків України по завершенню конкурсних змагань.

 

Черкаська область

 

Для участі в творчому змаганні до Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників прибули 22 учні закладів загальної середньої та професійної освіти та 10 студентів вишів, які володіють літературними вміннями і мають високий рівень знань у царині рідного слова.

На урочисте відкриття були також запрошені учителі, викладачі, методисти, батьки, регіональні ЗМІ. Присутніх привітав завідувач сектору Інституту модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України Андрій Паньков. Він зачитав і передав обдарованим черкаським учням вітальний лист від Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич, яка побажала конкурсантам подальших успіхів у майстерному оволодінні художнім словом, а їхнім батькам і педагогам – терпіння, радості й задоволення від досягнень своїх дітей та вихованців.

До привітань долучилися Валентина Ткаченко, заступник начальника управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації – начальник відділу вищої, професійно-технічної освіти та фінансового забезпечення, та Наталія Чепурна, ректор Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників. Вони зазначили, що протягом 2017-2018 навчального року участь у конкурсі взяли більше, ніж 40 000 учнів загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладів та студентів вищої школи Черкащини. Адже літературна спадщина Тараса Шевченка – це «велика книга мудрості, книга любові до України».

Шквал оплесків і захоплення присутніх викликали виступи танцювальних та вокальних колективів Черкаської спеціалізованої школи I-III ступенів №28 імені Т.Г.Шевченка.

Організатори конкурсу гідно оцінили досягнення творчої молоді та її наставників: усі фіналісти отримали дипломи й цінні подарунки, а вчителі – подяки.

 

Харківська область

 

У фінальному етапі  конкурсу, який проходив у Центрі професійного розвитку працівників освіти КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти», взяли участь 39 переможців обласного етапуз  міста Харкова й Харківської області.

Учасників конкурсу привітали методист вищої категорії Інституту модернізації змісту освіти Марія Оніщенко, проректор із науково-методичної роботи та начальник центру методичної та аналітичної роботи КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» І.В. Кротова.

У змаганні брала участь студентка Харківської національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди Юлія Шевченко з вадами зору, якій були забезпечені умови рівного доступу до участі в конкурсі на засадах інклюзивної освіти.

 

Закарпаття

 

На Закарпатті завершальні випробування для 10 учасників VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської  молоді імені Тараса Шевченка  відбувалися в стінах  Інституту післядипломної педагогічної освіти в м. Ужгород. Особливістю цьогорічного творчого змагання було те, що поряд з учасниками–закарпатцями взяла участь в ньому  і переможиця ІІІ(обласного) етапу конкурсу з міста Краматорська Донецької області, яка тимчасово перебуває  на Закарпатті.

Учасників мовно-літературного змагання привітали Надія Лещик,  завідувач сектору Інституту модернізації змісту освіти, Тетяна Палько,  директор Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти,  кандидат психологічних наук, письменниця Лідія Повх-Ходанич, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри педагогіки та психології Закарпатського ІППО,  Тетяна Гнаткович, завідувач кабінету методики викладання  суспільно-гуманітарних та художньо-естетичних дисциплін, кандидат педагогічних наук. Вони наголосили, що цей престижний конкурс утверджує ідеї Нової української школи  та засвідчує, що творчість Тараса Шевченка і в ХХІ столітті спонукає до утвердження ціннісного сприйняття історії й сьогодення.

Переможців ІІІ етапу було нагороджено грамотами департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА.

 

Тернопільська область

                                   

У Тернополі фінальний  етап VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка відбувся на базі спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 3 з поглибленим вивченням іноземних мов, де були створені всі умови для успішної роботи оргкомітету та 31 учасника змагання.

В урочистостях з нагоди відкриття конкурсу взяли участь Галина Коломоєць, науковий співробітник Інституту модернізації змісту освіти, Ольга Хома, начальник управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації, Олександр Петровський, директор Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти, Ольга Когут,  заступник директора  Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти, члени оргкомітету.

«Шевченкове слово – то кришталево-чисте свічадо. Багато часу минуло від того дня, коли українка-кріпачка дала світові генія, але він не віддаляється, а наближається до нас», – звучало з уст ведучих.

Глибоко зворушила присутніх літературна-музична композиція у виконанні учасників художньої самодіяльності Тернопільської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 3 з поглибленим вивченням іноземних мов.

Переможців III етапу конкурсу нагороджено дипломами та цінними призами – навушники Panasonic.

 

Одеська область

 

Упродовж 8 років Міжнародний мовно-літературний  конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка об’єднав довкола себе понад 7 мільйонів учнів і студентів, які у творчий спосіб виявили власне розуміння Шевченкового слова, яке у ХХІ столітті, зокрема, в умовах війни, допомагає доводити цілісність української  нації, а водночас, що українська культура належить до європейського духовного світу.

У Південній Пальмірі учасників творчого змагання гостинно приймали в стінах Одеської спеціалізованої школи №117 I-III ступенів (директор Стаценко Н.В.).

Урочистості відкрила  Любов Задорожна,  заступник директора з науково-методичної та навчальної роботи Одеського обласного інституту удосконалення вчителів, кандидат філософських наук. Учасників конкурсу та всіх присутніх щиро привітала  Світлана Свінтковська, завідувачка науково-методичного центру української мови та літератури Одеського обласного інституту удосконалення вчителів. Урочисто прозвучав Гімн України. Вітальне слово Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич  до учасників конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка виголосив Д.І.Дроздовський,  багаторічний голова журі  правління Національної спілки письменників України, головний редактор журналу «Всесвіт», науковий співробітник Інституту літератури імені Тараса Шевченка, член Комітету з присудження Національної премії України імені Тараса Шевченка, голова журі Всеукраїнського конкуру «Учитель  року – 2018». Він наголосив, що творчість Тараса Шевченка має понадчасову актуальність і сприяє розбудові  громадянського суспільства на засадах демократичності й поваги до всіх етнічних спільнот, яких об’єднує українська мова в Україні та Шевченкове слово.

 

Вінниччина

 

У творчій атмосфері відбувся IV етап VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу серед учнівської та студентської молоді імені Т.Г. Шевченка на Вінниччині. На урочистості прибули призери та переможці обласного етапу змагання, їхні батьки та вчителі. Їх привітали й побажали наснаги, творчого злету думок та перемоги Олена Панчук, головний спеціаліст відділу загальної середньої та дошкільної освіти Департаменту освіти і науки Вінницької облдержадміністрації, та Наталя Черепіна, методист вищої категорії Інституту модернізації змісту освіти.

Гарний настрій учасникам перед початком виконання завдань конкурсу створили також юні артисти: шестикласниця Вінницької школи № 3 Софії Голодюк майстерно виконала пісню «Човен» на слова Івана Франка, а Вікторія Рибачок, учениці 10 класу Літинської ЗОШ, прочитала уривок з поеми «Княжна» Тараса Шевченка.

Учасникам IV етапу конкурсу були вручені Дипломи та подарунки від Департаменту освіти і науки Вінницької облдержадміністрації.

 

Сумська область

 

У Сумах 36 учасників фінального етапу VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської  та студентської молоді імені Тараса Шевченка змагалися на базі Комунальної установи Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 9.

 Перед початком виконання творчих завдань учнів та студентів, усіх присутніх на урочистостях привітали: Вікторія Гробова, директор Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації, Ірина Удовиченко, проректор Сумського ОІППО, Олександр Вертіль, голова Сумської обласної організації Національної Спілки письменників України, Григорій Петрюченко, директор Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ст. № 9 та Катерина Михайленко, методист вищої категорії Інституту модернізації змісту освіти, Любов Шерстюк, методист української мови і літератури Сумського ОІППО.

Чудовим подарунком переможцям III (обласного) етапу конкурсу, яким були вручені дипломи та цінні призи, був також святковий концерт кращих дитячих художніх колективів Сумщини. Перед ними виступили танцювальний ансамль «Живчик»,  багаторазовий переможець Міжнародних конкурсів серед хореографічних колективів, тріо «Мальви», вокальні ансамлі «Кремінь» та «Домісолька», вокальний колектив учителів Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ст. № 9.

 

Київська область

 

Найкращих юних знавців творчості Великого Кобзаря, усіх, хто любить Україну, вірить у перемогу чистого мирного неба, хто свято шанує творчість генія, мову, культуру, традиції нашого народу зустрічали у стінах Комунального вищого навчального закладу Київської обласної ради “Академія неперервної освіти»ю

Після виконання конкурсних робіт учні, студенти, педагоги, батьки зібралися на свято двшанування переможців обласного етапу конкурсу.  Почесну місію вручення дипломів виконали Вікторія Косик, начальник відділу Інституту модернізації змісту освіти, Іван Осадчий, ректор КВНЗ КОР «Академія непевної освіти», та Наталія Бендерець, проректор академії.

Для всіх учасників свята звучало музичне вітання від переможця Всеукраїнського телевізійного шоу «Україна має талант» Віроніки Морської та народного вокального ансамблю «Співограй» міста Біла Церква.

Теплі слова вдячності та поваги прозвучали для тих, хто завжди поруч із юними шевченкознавцями, – мудрих, унікальних, обдарованих, завжди готових до звершень педагогів.

 

Полтавщина

 

Учнівська та студентська молодь Полтавщини восьмий рік поспіль є  активним учасником Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. На чергове змагання загальнонаціонального рівня приїхали 33 переможці обласного етапу конкурсу – представники учнівського та студентського загалу. Захід проходив на базі Полтавського професійного ліцею (директор Рябко Р.М.).

Після виконання завдань (традиційно – це написання творчої роботи, яка вимагає мовної вправності, глибоких знань літературного процесу та життєпису творчості Т.Шевченка) відбулося вшанування фіналістів змагання.
Переможці отримали дипломи, а їх наставники – грамоти Департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації. Обласна організація «Просвіта» виділила книжкові подарунки, а учні професійного ліцею підготували концертну програму.

Від імені організаторів проведення конкурсу учасників творчого змагання привітали: І.А.Волик, завідувач сектору Інституту модернізації змісту освіти,О.В.Харченко, директор Департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації, В.В.Зелюк, ректор Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти
ім. М.В.Остроградського.

 

Дніпропетровська область

 

На Дніпропетровщині за перемогу у фіналі конкурсу змагались 30 школярів і студентів із м. Дніпро, Вільногірськ, Жовті Води, Кривий Ріг, Марганець, Нікополь, Новомосковськ, Павлоград, Покров, а також із Васильківського, Верхньодніпровського, Дніпровського, Новомосковського, П’ятихаткого, Покровського і Софіївського районів.

На урочистому відкритті  конкурсу у КВНЗ «Дніпровська академія неперервної освіти» фіналістів привітали і нагородили почесними дипломами переможців обласного етапу Олена Галегова, завідувач сектору Інституту модернізації змісту освіти, Валентина Середня, начальник управління дошкільної, позашкільної та загальної середньої освіти департаменту освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації, а також Антоніна Сергієнко, голова журі конкурсу. Вони побажали фіналістам натхнення та успіхів не лише у цьому творчому змаганні, а й у виборі майбутнього життєвого шляху.

З нагоди проведення творчого змагання найкращих знавців творчості Великого Кобзаря відбувся традиційний невеличкий поетичний обласний марафон, під час якого усі бажаючі читали свої власні вірші.

 

Житомирщина

 

Урочисті заходи з нагоди проведення на Житомирщині фінального етапу конкурсу відбулися в актовій залі комунального закладу «Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти». Для участі в творчому змаганні прибули 34 учасника.

Учнів та студентів, а також шановних гостей привітала Лілія Гунько, завідувач сектору Інституту модернізації змісту освіти, яка зачитала звернення Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич до конкурсантів, батьків та педагогів і  акцентувала увагу присутніх на тому, що відповідно до Указу Президента України від 1 вересня 2011 року №39 «найкращі учні та студенти з числа переможців цього конкурсу, які набрали найбільшу кількість балів, будуть отримувати стипендії Президента України».

Проректор КЗ «ЖОІППО» Житомирської обласної ради М.К.Сюравчик, вітаючи   переможців попереднього етапу конкурсу, побажав конкурсантам нових успіхів у майстерному оволодінні художнім словом, а їхнім батькам і педагогам – терпіння, радості й задоволення від досягнень своїх дітей та вихованців. Микола Кирилович та Лілія Вікторівна вручили фіналістам дипломи І-ІІІ ступенів.

 

Запорізька область

 

Департамент освіти і науки облдержадміністрації спільно з КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР проводили заключний етап конкурсу на базі Запорізької гімназії № 6.

Фіналістів цьогорічного змагання привітали: Олена Бурлака, методист вищої категорії Інституту модернізації змісту освіти, Тетяна Озерова, директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації та Тетяна Гура, в. о. ректора КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР.

Слова вдячності лунали на адресу вчителів та викладачів, батьків, оргкомітету. Піснями, танцями, щирими словами звернулися до присутніх гімназисти. Колектив Запорізької гімназії № 6 сприяв доброзичливій та творчій атмосфері.

У рамках заходу відбулося урочисте нагородження грамотами Департаменту освіти і науки облдержадміністрації учнів та студентів, які посіли призові місця в обласному етапі конкурсу, а також учителів та викладачів, які підготували фіналістів.

Загалом у першому етапі VІII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені  Тараса Шевченка в Запорізькій області було 15227 конкурсантів.

Більше про проведення конкурсу, результати, відео-, фоторелакс на сайті «Камертон філолога: інтелектуальний».

 

Луганська область

 

На Луганщині на високому організаційному рівні були проведені всі етапи VIII Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка.  Творче змагання сприяло розвитку літературного потенціалу учнівської молоді регіону, заохоченню учнів і студентів до вивчення української мови, підвищенню рівня мовної та мовленнєвої компетентності.

Так, у листопаді 2017 року відбувся перший (шкільний) етап. До участі в ньому долучились 7945 учнів 5–11 класів навчальних закладів загальної та професійно-технічної освіти.

У другому (міському/районному) етапі міжнародного конкурсу (листопад 2017 р.) узяли участь 1095 конкурсантів із 257 закладів загальної освіти, 338 учнів із 22 закладів професійно-технічної освіти та близько 500 студентів закладів вищої освіти І-ІV рівнів акредитації. Уперше в конкурсі брали участь курсанти Луганського державного університету внутрішніх справ імені Едуарда Дідоренка.

Окрім того, в межах І-ІІ етапів конкурсу проводились мовно-літературні турніри «Таїна слова», «Наша мова калинова», «Образне слово Луганщини», вікторини «Знавці українського слова», «Мово рідна моя, не мовчи», засідання літературних гуртків під гаслом «Поезія – це завжди неповторність», зустрічі з цікавими людьми, влаштовувались книжкові виставки, літературні читання творів Тараса Шевченка.

Третій (обласний) етап змагання, у якому взяли участь 183 учні, студенти/курсанти, відбувся 03 грудня 2017 року в Сєвєродонецькій загальноосвітній школі І–ІІІ ступенів № 14. А вже через два місяці в цьому ж навчальному закладі зібрались 36 фіналістів цього унікального творчого турніру – 23 учні закладів загальної середньої та професійно-технічної освіти, 10 студентів вишів та 3 курсанти ЛДУВС імені Е.Дідоренка.

Учасників фінального етапу конкурсу, яким були вручені дипломи та цінні подарунки, привітали Тетяна Ткачова, заступник директора Департаменту освіти і науки Луганської облдержадміністрації, члени оргкомітету конкурсу Ірина Цимбал – ректор Луганського ОІППО, Олена Кутєпова – головний спеціаліст Департаменту освіти і науки, завідувачі методичних кабінетів, учителі, методисти Луганського ОІППО, батьки конкурсантів.

Усіх присутніх сердечно привітали юні таланти Сєвєродонецької ЗОШ № 10. Пісні патріотичної тематики, майстерно виконані талановитою молоддю, сприяли піднесенню творчого налаштування конкурсантів. Літературно-музична композиція за творами Тараса Шевченка, яскраво представлена одинадцятикласниками – свідчення актуальності й невмирущості творчої спадщини національного генія.

 

Буковина

 

На базі Чернівецького вищого професійно-технічного училища радіоелектроніки відбулося урочисте відкриття фінального етапу конкурсу. Колектив ВПТУ (директор С.Одайський ) бездоганно організували роботу, забезпечили гостинну та теплу атмосферу під час проведення всіх заходів у рамках змагання.

В урочистостях взяли участь: Тетяна Гінетова, завідувач сектору Інституту модернізації змісту освіти МОН України; Мар’яна Унгурян, головний спеціаліст відділу дошкільної, загальної середньої, спеціальної освіти та соціального захисту Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації; Григорій Білянін, директор Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області, кандидат педагогічних наук; Євгенія Квітень, завідувач науково-методичного центру суспільно-гуманітарних дисциплін Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області, Надія Свирланяк, методист НМЦ  суспільно-гуманітарних дисциплін ІППОЧО; Савелій Одайський, директор Чернівецького вищого професійного училища радіоелектроніки, кандидат педагогічних наук та Галина Писаревська, заступник директора з навчально-виробничої роботи ЧВПУР та викладачі, учителі й учасники конкурсу з усієї області.

«Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що мова об’єднує народи в нації й зміцнює державу. Занепадає мова – зникає і нація. То ж розвивайте та поглиблюйте свої знання задля самоствердження та зміцнення статусу державної мови і пам’ятайте про тих людей, які сьогодні відстоюють нашу свободу та незалежність, мужніх патріотів, героїв нашої вільної європейської держави», – зазначили представники організаційного комітету.

Учасників конкурсу нагородили дипломами та цінними подарунками, а наставників, які готували юну інтелектуальну еліту – грамотами Департаменту освіти і науки за підготовку переможця обласного етапу VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Також до нагородження переможців долучилась мережа закладів смачної їжі «Appeti tasty food», вручивши талановитій молоді сертифікати.

 

Чернігівська область

 

На Чернігівщині Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка традиційно відзначається високою активністю серед дітей та юнацтва, проходить піднесено й урочисто.

Не був винятком і конкурс,  восьмий по рахунку, фінальний етап якого проходив 3 лютого 2018 р. на базі Чернігівської загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів № 33 Чернігівської міської ради (директор Лесун Лариса Володимирівна).

У підсумковому етапі змагання взяли участь 32 учні та студенти, які натхненно працювали над написанням творчих робіт, висловлювали свою громадянську позицію щодо проблем, над якими їх спонукали подумати конкурсні завдання.

Переможців обласного етапу конкурсу нагородили дипломами та цінними подарунками.

Святковий настрій учасникам та гостям заходу створили: творчий колектив Чернігівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 33 та талант-студія «Viva» Чернігівського обласного палацу дітей та юнацтва (керівник В’ячеслав Маховка).

 

Хмельниччина

 

На Хмельниччині у фінальному змаганні взяли участь 29 переможців обласного етапу конкурсу. В урочистій обстановці вони отримали  дипломи з рук ректора Хмельницького ОІППО Віктора Берека.

На урочисте відкриття змагання завітали: Євгенія Науменко, методист вищої категорії Інституту модернізації змісту освіти; Віктор Берека, ректор Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, доктор педагогічних наук,  професор;Володимир Войтенко, завідувач  науково-методичним  центром викладання навчальних предметів суспільно-гуманітарного циклу Хмельницького обласного  інституту післядипломної педагогічної освіти, заслужений працівник освіти України; Світлана Дудко, головний спеціаліст відділу професійної освіти та виховної роботи управління професійної освіти та ресурсного забезпечення Департаменту освіти і науки Хмельницької  обласної державної адміністрації; Світлана Манзюк , завідувач сектору української та зарубіжної філології, методист української мови та літератури Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти; Надія Зарічна, методист української мови та літератури Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

 

Рівненська область

 

Минулої суботи Рівненська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 13 приймала справжню когорту творчих особистостей – 34 учасників заключного етапу VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської і студентської молоді імені Тараса Шевченка. За цю важливу перемогу вони удостоєні дипломів І – ІІІ ступенів, а їх наставники отримали  подяки за гарну підготовку дітей.

До учасників конкурсу та педагогів звернулась Ганна  Тулайдан,  представник ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», яка зачитала вітальне слово Міністра освіти і науки України  Лілії Гриневич. Вона зазначила, що конкурс відповідає викликам теперішнього часу, адже українська мова престижна і потрібна для консолідації усіх етнічних спільнот на території України, утвердження єдності європейської України та її цілісності.

Школярів, студентів та колег освітян привітала також Надія Мельник, проректор Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Керівник побажала конкурсантам успіхів у майстерному оволодінні художнім словом, а їх батькам та педагогам – терпіння і задоволення від досягнень своїх дітей та вихованців.

 

Волинь

 

На Волині, як і в інших областях, у жовтні – листопаді 2017 року проходили І, ІІ і III етапи VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Загалом до участі в ньому було залучено 148 учнів 5-11 класів закладів загальної середньої освіти, 15 учнів закладів професійно-технічної та 28 студентів закладів вищої освіти Волинської області.

Як відзначило поважне журі на чолі з Ніною Литвинюк (Горик), членом Волинської організації Національної спілки письменників України, лауреатом багатьох літературних премій, заслуженим учителем України, та Ольгою Яблонською, доцентом Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, обдарована учнівська та студентська молодь продемонструвала глибоке знання життя і творчості Т. Шевченка, вміння аналізувати і переосмислювати роль ідей Кобзаря для розбудови нашої держави та відстоювання її незалежності. Втім тільки 30 учасників отримали звання переможців і тим самим здобули право змагатись у фінальному етапі конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, який проходив у стінах Княгининівської спеціалізованої школи-інтернату І–ІІІ ступенів “Центр освіти та соціально-педагогічної підтримки” Волинської обласної ради.

Учасникам фінального етапу вручені дипломи та цінні призи (книги від спонсорів: видавництв «Аксіома», «Твердиня», виробничої фірми «Кадар»), а також грамоти управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації -наставникам (учителям та викладачам), які виплекали юні таланти.

 

Миколаївська область

 

Великий Кобзар збагатив літературну мову нашого народу, перетворивши українське слово на чисте золото високої поезії. Отож закономірно, що вже восьмий рік поспіль в Україні проводиться один з найпрестижніших творчих конкурсів, що носить ім‘я всесвітньо відомого Поета.

У Миколаєві 28 учасників фінального етапу змагання гостинно зустріли у  Миколаївському муніципальному колегіумі імені В. Д.  Чайки (директор Сергій Січко). Перед початком виконання творчих завдань юних конкурсантів привітали: Наталія Забуга, завідувач сектору Інституту модернізації змісту освіти; Олена Удовиченко, в. о. директора департаменту освіти і науки Миколаївської облдержадміністрації; Дмитро Кремінь, член Національної спілки письменників України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, професор кафедри теорії й методики мовно-літературної та художньо-естетичної освіти Миколаївського інституту  післядипломної педагогічної освіти; Василь Шуляр,  доктор педагогічних наук, доцент, професор кафедри теорії й методики мовно-літературної і художньо-естетичної освіти, директор Миколаївського ОІППО, заслужений учитель України. Виступаючі акцентували увагу на важливості вивчення української мови та повсякденного спілкування нею в соціумі, побажали талановитій молоді творчої наснаги, впевненості та перемог у чесній боротьбі.

Фіналістам були вручені дипломи та пам‘ятні подарунки.

Гарного настрою учасникам конкурсу додали чудові виступи юних артистів Миколаївського муніципального колегіуму.

 

Херсонщина

 

Херсонська академія неперервної освіти радо прийняла шановних гостей – обдаровану учнівську та студентську молодь майже з усіх куточків Херсонщини. У день проведення фінального етапу VIII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка було організовано справжнє свято для всіх, хто має дивовижний хист до художнього слова та неординарну думку, кому любов до мови й слова відкрила таємниці красного письменства. Серед учасників конкурсу – учні 5-11 класів, студенти закладів вищої освіти як гуманітарного, так і технічного напрямів навчання.

Під час проведення церемонії нагородження учасники конкурсу приймали щирі вітання від доктора філософії, професора, ректора академії Анатолія Зубка; наукового співробітника відділу проектного управління Інституту модернізації змісту освіти Емілії Воронцової; доктора педагогічних наук, проректора з наукової роботи Херсонського державного університету, голови журі III етапу конкурсу серед учнів закладів загальної середньої освіти Сергія Омельчука; кандидата філологічних наук, члена Національної спілки письменників України, доцента кафедри журналістики Херсонського державного університету, голови журі II етапу конкурсу серед студентської молоді закладів вищої освіти Василя Загороднюка.

Упродовж свята лунали вірші херсонських поетів про геніального Кобзаря, які вражали присутніх вагомістю кожного слова, актуальністю думки, неперевершеною художньою цінністю. Поза сумнівом, поетичні шедеври земляків надихнули юних конкурсантів, налаштували на творчість, збудили їхню думку і фантазію. Зворушливо звучали зі сцени уривки з робіт учнів та студентів, які по-дорослому викладали свої міркування про роль Тараса Шевченка в становленні України як держави, вплив постаті Кобзаря на їхнє ставлення до життя, до проблем нашого суспільства. Слова молодих людей свідчили про те, що зростає нове покоління – вільних, самобутніх, сміливих особистостей.

Незабутнє враження на гостей свята справили талановиті учні Херсонської спеціалізованої школи №52, які подарували присутнім цікаву й зворушливу концертну програму.

 

Івано-Франківська область

 

Для проведення фінального етапу  конкурсу  в Івано-Франківську організатори запросили 35 переможців обласного етапу до місцевого базового медичного коледжу. Перед початком конкурсних випробувань вони були нагороджені дипломами департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської облдержадміністрації.

В урочистостях з нагоди проведення фінального етапу конкурсу взяли участь представники Інституту модернізації змісту освіти, департаменту освіти, науки та молодіжної політики обласної державної адміністрації, обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, творчої інтелігенції. Студенти коледжу подарували гостям  музичні вітання.

Кожен учасник, виконуючи конкурсні завдання, мав можливість через творчість Тараса Шевченка розкрити свій творчий потенціал, філологічне мислення та філософське бачення сьогодення.

 

Кіровоградська область

 

Символічно, що  у Кропивницькому фінальні змаганнях конкурсу відбувалися у комунальному закладі «Навчально  – виховне об’єднання «Спеціалізований загальноосвітній навчальний заклад  І ступеня «Гармонія» – гімназія імені Тараса Шевченка». Педагогічний колектив гімназії на чолі з директором Галиною Войновою створив для 27 учасників змагання та численних гостей атмосферу  творчості й комфорту.

Урочистості відбулися за участі наукового співробітника відділу засобів навчання  та обладнання Інституту модернізації змісту освіти Олени  Ночвінової, начальника управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської ОДА  Володимира Таборанського, декана факультету філології та журналістики,  кандидата філологічних наук Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, кандидата філологічних наук Людмили Кричун,  доктора філологічних наук, професора Кіровоградського ДПУ імені Володимира Винниченка Григорія Клочека, а також учителів, викладачів української мови і літератури області, учнів, студентів навчальних закладів області.

Переможців обласного етапу конкурсу та їх наставників нагороджено подарунками, дипломами, подяками управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації.

Гості навчального закладу також відвідали створену педагогами й учнями гімназії Шевченківську кімнату, експозиція якої сприяє глибокому розумінню величезного  внеску  Тараса Шевченка у скарбницю української поезії, у розвиток української літературної мови, у світовий мистецький поступ.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×