Психологічна служба системи освіти України: здобутки, проблеми, перспективи

 

Активний розвиток психологічної служби системи освіти України потребує підготовки ще цілої низки нормативно-правових актів, які забезпечать не лише її подальше становлення, але й реалізацію Закону України «Про освіту» в цілому. Про це йшлося на семінар-нараді в Інституті модернізації змісту освіти для завідувачів (директорів, керівників), методистів районних (міських) навчально-методичних центрів (кабінетів) психологічної служби у системі  освіти України.

Колег привітали Казимир Левківський, заступник директора ІМЗО, та Ольга Флярковська, начальник відділу психологічного супроводу та соціально-педагогічної роботи наукової установи. Вони наголосили на актуальності заходу та важливості піднятої теми, побажали усім присутнім плідної роботи.

Яких результатів досягла психологічна служба системи освіти України у 2016-2017 навчальному році? З якими питаннями найчастіше зверталися учасники освітнього процесу до її фахівців? На підсумках даного дослідження детально зупинилась у своєму виступі Неля Гончарова, завідувач сектору відділу психологічного супроводу та соціально-педагогічної роботи Інституту. Вона підкреслила, що найгострішими проблемами, які доводиться вирішувати психологам, є протидія шкільному булінгу, допомога дітям та сім’ям у складних життєвих ситуаціях, в тому чисті внутрішньо переміщеним особам, подолання у дитячих колективах такого негативного явища, як насилля.

Жваву дискусію та обмін думками викликала інформація Вікторії Мельничук, завідувача сектору відділу психологічного супроводу та соціально-педагогічної роботи. Вона висловила чимало слушних пропозицій щодо підвищення статусу фахівців психологічної служби. Присутні довідались про порядок створення навчально-методичних центрів (кабінетів), введення у закладах освіти посад фахівців психологічної служби, тривалість їх робочого тижня, оплату праці; як буде проходити підвищення кваліфікації, атестація та сертифікація працівників; що треба знати, аби правильно планувати свою роботу та звітувати про зроблене, вести необхідну документацію  відповідно до Закону України «Про освіту».

У підсумках семінару Ольга Флярковська розповіла, чим займатиметься відділ психологічного супроводу та соціально-педагогічної роботи ІМЗО у найближчій перспективі та надала рекомендації щодо подальшої діяльності психологічної служби  системи освіти України.

Опитування щодо веб-сайту
Якою інформацію на сайті, Ви найчастіше користуєтесь?
Ваш варіант
Якими розділами, на вашу думку, варто доповнити сайт Інституту?
Чи зручно Вам отримувати інформацію про діяльність інституту та оновлення нормативної бази через соціальні мережі?
Які фактори важливі для Вас у роботі веб-сайту?
Ваш варіант
4. Будь ласка, залиште Ваші коментарі, зауваження, пропозиції, спрямовані на поліпшення роботи веб-сайту.
×