Інноваційні технології для Нової української школи

 

Відділ цифрової освіти та ІКТ Інституту модернізації змісту освіти спільно з районним науково-методичним центром управління освіти Солом‘янської районної у м. Київ державної адміністрації на базі ІМЗО провели семінар-практикум для керівників методичних комісій учителів початкових класів.

Наскрізною темою усіх спікерів заходу було впровадження в освітню діяльність сучасних інноваційних інформаційно-телекомунікаційних  технологій.  Без них неможливо реалізувати реформу освіти в країні загалом та державну програму «Нова українська школа» зокрема. З огляду на це держава виділила чималі кошти для створення Національної освітньої електронної платформи, якою незабаром зможуть користуватись не лише вчителі та викладачі, але й учні та їх батьки.

Оксана Мельник, старший науковий співробітник ІМЗО, кандидат педагогічних наук, детально зупинилась на інноваційних методах навчання з використанням електронних освітніх ігрових ресурсів у початковій школі.

Ринок освітніх технологій в Україні стрімко розвивається. Він наповнюється не тільки давно апробованими зарубіжними розробками, але й, що не може не радувати, дуже якісним українським контентом.

Так, приміром, захопливі навчальні програми для дошкільнят та дітей молодшого шкільного віку розроблені в рамках всеукраїнського педагогічного експерименту «Розумники» (Smart Kids). Про них зі знанням справи розповіла вчитель-тренер видавництва «Розумники» Вікторія Дроздовська. Вона поділилась із колегами власним досвідом використання на уроках педагогічних ігор із інтерактивними вправами, веселими анімованими персонажами, яскравими сюжетами та звуковим супроводом. Створені з урахуванням вікових та психологічних особливостей дітей, прості та легкі у використанні, вони не тільки викликають у дітей інтерес до навчання, допомагають їм швидше засвоїти новий матеріал, але й розвивають дитячу логіку, увагу, уяву, креативне мислення та пам‘ять.

Начальник відділу цифрової освіти та ІКТ Інституту Вікторія Косик познайомила присутніх із комплексним електронним освітнім ресурсом – платформою MOZAIK та mozaBook – інноваційним ПЗ для інтерактивної панелі чи дошки, які схвально зустрінуті педагогами та нині почали активно впроваджуватися в Україні. МozaBook  урізноманітнює інструментарій для сучасного учителя за рахунок численних ілюстраційних, анімаційних і творчих презентаційних можливостей. Видовищні інтерактивні елементи і вбудовані додатки призначені для розвитку навичок, проведення дослідів і ілюстрування, пробуджують зацікавленість учнів і допомагають їм в більш легкому засвоєнні навчального матеріалу. Також було продемонстровано унікальний прилад, який став би в нагоді кожній школі – повноцінну цифрову міні-лабораторію Лабдиск, здатну за допомогою вмонтованих у пристрій датчиків швидко й точно вимірювати температуру, вологість, освітлення, рівень шуму тощо, а відтак може з успіхом використовуватись при вивченні практично всіх предметів початкової школи.

Успішний багаторічний досвід виробника комп‘ютерної техніки має українська торговельна марка «Imression», яка давнім надійним партнером освітян. З останніми розробками компанії – комп‘тером та нетбуком для школи, познайомила учасників семінару Вікторія Євтушенко, директор з розвитку «Навігатор Корпорейшн».

Віктор Безрученко, керівник електронного освітнього проекту «E-schools», свій виступ присвятив аналізу тих переваг, які отримали більше 1500 навчальних закладів, що зареєструвались на порталі проекту. Передусім користувачі отримали платформу для створення багатофункціонального сайту з майданчиком для комунікації між учителями, батьками та учнями, підтримку електронних журналів і щоденників А ще систему прозорих електронних платежів і технічну підтримку. До слова, всі ці сервіси надаються безкоштовно.

На завершення семінару – практикуму його учасники отримали  сертифікати відповідного зразка та висловили бажання більш ґрунтовно познайомитись із презентованими електронними освітніми ресурсами на семінарах-тренінгах.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×