Завершився І Всеукраїнський учнівський літературно-мистецький конкурс «Стежками Каменяра»

 

 

1 лютого 2018 року Міжнародний фонд Івана Франка завершив прийом учнівських робіт на конкурс «Стежками Каменяра», який було організовано спільно з Міністерством освіти і науки України та ГО «Львівське товариство у  м. Київ».

Конкурс проводився вперше і мав на меті посилити творчу мотивацію у вивченні учнями закладів загальної середньої освіти творчості Івана Франка через створення літературно-мистецьких творів у різних жанрах, у яких працював Іван Франко, та дослідити його літературну спадщину, наукову, культурологічну та громадську діяльність.

У творчих змаганнях взяли участь понад 2000 талановитих школярів із усієї України. Учні представляли свої проекти в чотирьох номінаціях – «Проза», «Поезія», «Драматургія», «Найкраща ілюстрація до творів Івана Франка» – у двох вікових категорія: 6-11 та 12-16 років відповідно.

Найбільше конкурсних робіт надійшло в номінації «Найкраща ілюстрація до творів Івана Франка» – 43%; у номінації «Поезія» – 30%; «Проза» – 26%; «Драматургія» – 1%.

Зауважимо, що учні старшої школи були ініціативнішими – від них надійшло майже 60% робіт. Найактивнішими за кількістю робіт були учні зі сходу України – 35%, лише з Донецької області надійшло майже 400 робіт, включно з роботами учнів прифронтових сіл і міст (Мар`їнка, Піски, Авдіївка). Наразі завершується опрацювання конкурсних робіт і після цього їх розглядадиме журі конкурсу. Оголошення переможців у кожній із номінацій та в обох вікових категоріях відбудеться 30 квітня 2018 року.

Нагадаємо, що відзначення переможців дипломами та призами заплановано на 27 травня у м. Київ біля пам’ятника Іванові Франкові, напередодні річниці смерті Великого Каменяра.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×