Чарівна листівка з української школи «Еллісів», що у Норвегії

«В Українській школі «Еллісів» у місті Осло, Королівство Норвегія, радісна і урочиста подія: свято Святого Миколая. Наші учні були чемними весь рік, старанно вчилися і з нетерпінням чекали щедрого Миколая: писали листи, малювали, вчили вірші. І от…нарешті! Миколай завітав на свято разом з Янголом та Чортиком, обдарував кожну дитину своєю ласкою та подарунками, привезеними із самої України. Учні порадували Святого піснями та віршами, а дошкільнята показали виставу – казку «Рукавичка». А ще ми водили хоровод і співали пісні разом із Миколаєм. Цього року Миколай приніс подарунки не тільки дітям, а й учителям школи «Еллісів». Була чарівна атмосфера справжнього свята, коли збуваються мрії і бажання.

Дякуємо, Отче Миколаю!»

Ось така листівочка надійшла в Україну із закордоння. Пишаємося невтомною працею учителів української мови.

«У Норвегії молода українська діаспора, у нас навчатиметься лише друге покоління юних діаспорян. У багатьох в Україні ще є близькі родичі, тобто ми просто не могли допустити думки, що діти вже в другому поколінні не зможуть спілкуватися зі своїми рідними на історичній Батьківщині. Без знань мови ця «пуповина» з Україною вже буде обірвана», – із великим болем вимовляє і часто повторює ці слова засновник української школи «Еллісів»  і педагог Ніна Хаген – дипломант, переможець II Міжнародного конкурсу «Найкращий учитель української мови за кордоном» у номінації «Учитель початкової школи» .

Пані Ніна започаткувала перший у Норвегії осередок Українського Пласту. Починала з програми для наймолодших пластунів-новачків, а загалом були залучені до роботи діти віком  від 6 до12 років. Розуміючи, що мовний рівень дітей в Україні і в Норвегії є різним, Ніна Хаген створила гурток української мови при Пластовій організації, де працювала волонтером-виховником, відповідала за виховний процес молоді.

Згодом із метою зростання інтересу до нашої держави, української культури, літератури, традицій та покращенню іміджу України з командою однодумців  було засновано в м. Осло українську школу «Еллісів».

За короткий проміжок часу школа вже отримала підручники із резервного фонду Міністерства освіти і науки України.

Ніна Хаген – активний громадський діяч, тому вона планує впроваджувати і навчання для дорослих, але не в рамках школи, а як паралельний проект. Ідея виникла після аналізу численних запитань і звернень у соціальних мережах щодо реалізації такого проекту.

Дякуємо закордонним українцям за рідне слово, за яскраві миттєвості, за збереження звичаїв і традицій українського народу!

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×