Зростає роль книги героїко-патріотичного спрямування

 

Понад 400 бібліотекарів закладів загальної середньої та професійно-технічної освіти, методистів бібліотечних фондів управлінь (департаментів) освіти і науки, а також бібліотечні фахівці та методисти ОІППО долучились до участі у Всеукраїнському вебінарі «Роль книги героїко-патріотичного спрямування у вихованні майбутнього громадянина-патріота України».

Захід ініціювали й провели фахівці Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського НАПН України та  ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» за сприяння «Майкрософт Україна».

 «Цьогоріч вебінар проводиться як комплексний  захід із трьох актуальних тематичних блоків: «Роль книги героїко-патріотичного спрямування  у вихованні майбутнього громадянина-патріота України», «Підсумки Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя» та «Актуальні питання діяльності шкільних бібліотек»,- наголосила модератор заходу Ірина Хемчян, завідувачка відділу бібліотеки імені В.О.Сухомлинського.

39-та сесія Генеральної конференції ЮНЕСКО затвердила рішення про відзначення у 2018 році 100-річчя від дня народження Василя Сухомлинського. Тому в наступному році Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек проходитиме під гаслом «Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини». Про це повідомила директор головної науково-педагогічної бібліотечної установи країни Лариса Березівська, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України.

Керівник детально зупинилась на діяльності бібліотечної установи, як  головного координаційного науково-методичного центру мережі освітянських бібліотек по інформаційному забезпеченню національно-патріотичного виховання та активізації діяльності освітянських бібліотек у цьому напрямі. Бібліотекою розроблено та забезпечено доступ через її веб -портал до низки електронних інформаційних ресурсів, які є надійними помічниками бібліотекарів та освітян в національно-патріотичному вихованні підростаючого покоління.

Дитяча  література повинна готувати малюка до майбутнього, дорослого життя. І робити це потрібно просто й грайливо. Дитину треба навчити не лише читати та писати, а й будувати стосунки, долати труднощі та невдачі, вміти бути щасливою. Такі важливі думки висловила почесний гість вебінару Зірка Мензатюк, відома українська дитяча письменниця, Член Національної спілки письменників України.

Олена Старикова, науковий співробітник сектору сухомлиністики відділу історії,  присвятила свій виступ патріотичному вихованню дітей та учнівської молоді за допомогою творів Василя Сухомлинського. Її колега по установі Людмила Бондар, завідувач сектору наукового комплектування фонду відділу наукового формування та опрацювання документних ресурсів надала практичні рекомендації щодо комплектування фонду бібліотек закладів загальної середньої освіти літературою національно-патріотичного спрямування.

Ірина Хемчян у продовження теми ролі  книги героїко-патріотичного спрямування  у вихованні майбутнього громадянина-патріота  презентувала видання бібліотеки імені В. О. Сухомлинського – збірку патріотичних віршів «З Україною в серці». До неї увійшли твори переможців конкурсу патріотичної поезії, проведеного шкільними бібліотекарями в 2015 р. в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек «Виховуємо громадянина – патріота України», та методичні рекомендації «Патріотичне виховання у шкільних бібліотеках: методи і підходи». Електронні версії видань представлені на веб‑порталі бібліотеки (збірка патріотичних віршів:  http://dnpb.gov.ua/wp-content/uploads/2017/11/With_Ukraine_in_the_heart.pdf ,

методичні рекомендації: http://dnpb.gov.ua/wp content/uploads/2017/09/patriotic_education_method_recommend_2017.pdf ).

Друга частина вебінару була присвячена підсумкам Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек –2017 «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя». Своїм досвідом роботи з формування здорового способу життя  засобами шкільної бібліотеки поділились методисти закладів післядипломної педагогічної освіти Лариса Черномаз із Вінниці та Валентина Фарварщук із Хмельницького.

Олена Гончаренко, науковий співробітник бібліотеки імені В. О. Сухомлинського, представила учасникам вебінару фотозвіт заходів, проведених шкільними бібліотекарями в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек у 2017 році, який  можна переглянути за посиланням: https://drive.google.com/file/d/1wYay2GGC898joOagjXBHVotW_jzn8oNG/view?usp=sharing .

Також шкільні бібліотекарі можуть використати в своїй роботі з популяризації здорового способу життя серед дітей та учнівської молоді презентації своїх колег, представлені за такими посиланнями: https://drive.google.com/drive/folders/1VBx2K-GwG0lCjpdOE51eATJMCbktf10n?usp=sharing ,

або https://mega.nz/#F!BSJC1AiS!SSDGttXBRlUlUodclrQn9A

Третій блок заходу стосувався актуальних питань діяльності шкільних бібліотек. Зокрема, завідувач відділу ДНПБ України ім. В.О.Сухомлинського розповіла про впровадження Універсальної десяткової класифікації. Для надання методичної допомоги на порталі бібліотеки в рубриці «Бібліотечному фахівцю» створено сторінку „Упровадження Універсальної десяткової класифікації” (http://dnpb.gov.ua/ua/13560-2/). Усі зацікавлені можуть скористатися розміщеними там ресурсами. Доповідачка надала практичні рекомендації щодо організації роботи з переведення фондів і каталогів освітянських бібліотек з ББК на УДК.

На завершення вебінару Ірина Хемчян, як голова секції  працівників шкільних бібліотек Української бібліотечної асоціації, розповіла про її діяльність  та запросила шкільних бібліотекарів стати її членами.

Широкий загал шкільних бібліотекарів усіх областей України  може переглянути відеозапис вебінару за посилання:

https://drive.google.com/file/d/17P2KKLNQouBz2xJmjNhbBWpss_MPupOs/view?usp=sharing

 

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×