Розвиток професійної компетентності педагогів: від дистанційного навчання у«Web-STEM-школи» до очного на практичних семінарах

 

Відділ STEM-освіти Інституту модернізації змісту освіти спільно з обласними інститутами післядипломної педагогічної освіти, Видавничим домом «Освіта» за підтримки компанії «ІT-Intergrator» упродовж  серпня – грудня 2017 року провели ряд заходів, які допомогли освітянам України опанувати нові методи навчання, сприяли пошуку інноваційних ідей для викладання навчальних предметів, розширенню кола однодумців для обміну досвідом.

Понад 1000 педагогів України з 22 по 29 серпня пройшли навчання дистанційно під час літньої сесії «Web-STEM-школи». З такою великою аудиторією активно працювали  20 спікерів.

Не менш ефективною формою спілкування та набуття нових знань були регіональні практичні  семінари з теми «Нова українська школа: дослідницькі методики навчання». 27 жовтня педагоги навчались у Дніпрі, 13 листопада – в Житомирі, 15 та 16 листопада – в Івано-Франківську, 27 – в Миколаєві, 28 – в Херсоні, а 7 грудня – в Тернополі. Зауважимо, що регіональні ОІППО дуже відповідально поставились до створення гостинної, сприятливої атмосфери для роботи та навчання.

Загалом до участі в семінарах долучились понад 500 педагогів із Дніпропетровської, Харківської, Запорізької Полтавської, Житомирської, Івано-Франківської, Миколаївської, Херсонської та Тернопільської областей.

За допомоги досвідчених спікерів, які зі знанням справи дбали про змістовне наповнення семінару, використовували цікаві форми та методи подачі якісного матеріалу, педагоги успішно опанували дослідницькими методиками навчання. Вони взяли участь в розгляді та обговоренні низки інших актуальних тем щодо упровадження методичних підходів STEM-освіти в освітній процес та перспектив розвитку STEM-освіти в Україні.

Під час семінарів також було презентовано інноваційний освітній проект «Я-дослідник» з використанням ІТ та STEM-технологій, мобільні додатки як інструменти дослідника. Педагоги стали безпосередніми учасниками практикумів «Основи навчально-дослідницької, проектної діяльності», «Розробка моделі уроку з використанням дослідницького методу навчання» та практикуму-презентації нових технологій у навчанні та обладнання кабінету інформаційних технологій (КІТ).

Усі учасники семінарів отримали сертифікат і навчальні матеріали.

Сподіваємось, що в наступному 2018 році естафету дистанційного навчання та регіональних семінарів приймуть інші регіони країни, де педагоги також небайдужі до позитивних змін, що відбуваються в Новій українській школі, та мають велике бажання навчати своїх учнів по-новому.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×