Фінал проекту «Дні фінансової обізнаності» успішно завершено у Дніпрі

 

За інформаційної та організаційної підтримки Міністерства освіти і науки України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», Національного банку України, ДВНЗ «Університет банківської справи» у регіонах упродовж серпня-листопада 2017 року проходили заходи,  спрямовані на підвищення фінансової освіченості нашої молоді. Зокрема, з 29 листопада по 01 грудня упродовж триденного роуд-шоу у Дніпрі відбулося 47 освітніх заходів із підвищення фінансової обізнаності учнів, студентів, учителів, керівників  закладів освіти та всіх бажаючих.

«Дніпро – фінальний етап проекту в цьому році. Із ним ми вже побували в Одесі, Львові та Харкові. На наші заходи у трьох містах завітали понад п’ять тисяч гостей. Вважаю, що інтерес відвідувачів свідчить про те, що нам вдалося об’єднати зусилля та вибудувати злагоджену взаємодію між партнерами та організаторами проекту, – зауважив на урочистостях з нагоди відкриття проекту в.о. Голови Національного банку Яків Смолій, – Упевнений, що наступного року ми не зупинимося лише на проведенні заходів із питань підвищення фінансової грамотності у містах-мільйонниках, де реалізовувавсь спільний проект з підвищення фінансової грамотності у співпраці   Національного банку України, з проектом «Трансформація фінансового сектору» Агенства США з міжнародного розвитку USAID,  міжнародної платіжної системи Visa,  МОН, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти».

Під час свого виступу заступник офісу економічного зростання Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Стівен Ринецкі висловив підтримку напрямку підвищення фінансової обізнаності в Україні. «USAID підтримує ініціативи НБУ з підвищення фінансової обізнаності, оскільки ця діяльність спрямована на розбудову міцної України за допомогою більш активного залучення населення до користування фінансовими послугами. Підвищення рівня знань українців про фінансову систему, розуміння роботи фінансових установ та новітніх технологій, а також довіра до них мають важливе значення для особистого благополуччя та фінансової стабільності», – сказав Стивін Ринецкі.

Роман Гладковський, головний спеціаліст МОН України, вітаючи учасників, підкреслив важливість знань із курсу «Фінансова грамотність», що впроваджується у навчальних закладах України з 2011 року, для майбутньої фінансової безпеки громадян України та їх успішної інтеграції до європейського цивілізаційного простору.

Із початком фінальної хвилі проекту у цьому році дніпрян також привітали керівник проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» Роберт Бонд, директор департаменту з розвитку бізнесу компанії Visa Олена Полякова, а також заступник ректора Університету банківської справи Анжела Кузнецова.

Для учасників заходів було прведено 7 відкритих лекцій та 4 лекції для викладачів ВНЗ про монетарну політику, безготівкові розрахунки, споживче кредитування, систему гарантування вкладів, обрання надійної фінансової установи та безпеку банківських вкладів, захист інвесторів на фондовому ринку, інститут фінансового омбудсмена, валютне регулювання, а також фінансову звітність банків, 12 інтерактивних воркшопів та тренінгів для учнів і студентів. Протягом усіх днів проекту працювала виїзна виставка Музею грошей НБУ, яка складалася з двох основних частин:

 історичної експозиції, до якої увійшли виставка банкнот і монет «Шляхами історії української гривні», присвячена історії української валюти, а також спеціальний фотопроект «Натхненні епохою УНР»;

унікальної колекції пам’ятних монет «Сторінками історії України», яка об’єднує кілька серій, підкреслює найважливіші події та символи в історії нашої держави.

Виставку відвідали більше 2300 учнів і студентів, для яких  пропонувались просвітницькі ролики кампанії «Гривня – наш символ», що пояснювали історичний і символічний зміст банкнот української валюти.

Високий рівень успіху проведення заходів у м. Дніпро забезпечили злагоджена та конструктивна діяльність департаментів освіти і науки Дніпропетровської обласної та міської  державної  адміністрацій, співробітників Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Принагідно варто згадати, що у м. Дніпро двічі приймали учасників двох всеукраїнських турнірів юних знавців курсу «Фінансова грамотність», у цьому році у півфінальних іграх четвертого Всеукраїнського турніру беруть участь дві команди-переможниці заочного туру.

Організатори Днів фінансової обізнаності сподіваються, що у 2018 році проект вдасться реалізувати ще у 20 містах України.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×