Юні українські астрономи та астрофізики успішно виступили на міжнародній олімпіаді в Таїланді

 

ХІ Міжнародна олімпіада з астрономії та астрофізики проходила цьогоріч у таїландському місті Пхукет. Із 12 по 21 листопада 210 учнів та студентів із 46 країн світу змагались за нагороди цього престижного змагання й право називатись найкращими знавцями в царині небесних тіл та фізичних явищ Всесвіту.

Честь України  на олімпіаді захищали п‘ятеро учасників. Це Артур Качур,  одинадцятикласник Чернівецької гімназії № 5, Іван Рідкокаша, учень 10 класу Комунального закладу «Харківський фізико-математичний ліцей № 27» та Марія Смик, яка наразі навчається у  школі Хіл в м. Поттстаун штату Пенсильванія (США). Увійшли до української команди й двоє студентів-першокурсників Київського національного університету імені Тараса Шевченка – Наталія Бажан та Павло Кашко.

«За підсумками змагань юні українці виступили дуже добре – вони здобули чотири нагороди. Може пишатись своїми ерудованими студентами найпрестижніший виш країни – срібну та бронзову медалі привезли до Києва Наталя Бажан і Павло Кашко. У кошику нагород нашої команди ще й дві почесні грамоти олімпіади. Ними відзначені ґрунтовні знання Марії Смик та Артура Качура»,- поділилась гарною новиною Оксана Вернидуб, науковий співробітник відділу роботи з обдарованою молоддю Інституту модернізації змісту освіти. Разом із Андрієм Сімоном, викладачем астрономії Українського фізико-математичного ліцею КНУ імені Тараса Шевченка, як керівники команди, вони супроводжували юних астрономів у поїздці на змагання. До слова, Андрій Олександрович, працюючи в науково-дослідній лабораторії фізики космосу фізичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, багато років є куратором української команди на престижних змаганнях із астрономії всеукраїнського та міжнародного рівнів. Успіхом на них зобов‘язані своєму наставнику чимало призерів та переможців олімпіад попередніх років.

Зауважимо, що багато зусиль для підготовки учнів і студентів до участі у міжнародних астрономічних олімпіадах докладає  ще одна шановна людина  – це Володимир Решетник, доцент Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидат фізико-математичних наук. Він є беззаперечним авторитетом серед любителів астрономії, тому цілком заслужено пана Володимира називають ідейним натхненником української команди.

Щиро вітаємо юних українських астрономів і астрофізиків, їх наставників із черговим міжнародним визнанням. Їх перемога – це, за  великим рахунком, перемога України, як держави, де живуть, навчаються і працюють такі талановиті діти та їх учителі. Це ще один маленький крок до зростання престижу нашої країни у світі.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×