Естафету проекту «Дні фінансової обізнаності» приймали у Харкові

Третім після Одеси і Львова містом, що підтримало ініціативу реалізації проекту із підвищення фінансової грамотності, став Харків. Тут «Дні фінансової обізнаності» проходили 15-17 листопада на базі ХННІ-ДВНЗ «Університет банківської справи». Завдяки злагодженій діяльності департаменту освіти і науки Харківської обласної державної  адміністрації, співробітників вишу та КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти», заходи відбулися на високому рівні. Активну участь у них взяли учні та студенти, директори закладів загальної середньої освіти, коледжів, ректори закладів вищої освіти, вчителі та викладачі.

Головними організаторами та учасниками проекту є: Міністерство освіти і науки України, Інститут модернізації змісту освіти спільно з Національним банком України, USAID «Трансформація фінансового сектору», ДВНЗ «Університет банківської справи», Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО), компанією Visa, Незалежною асоціацією банків України (НАБУ).

«Для молодіжної аудиторії проводились екскурсії «Історія грошей» на виїзній виставці до Музею грошей Національного банку України, інтерактивні ігри з фінансової обізнаності та лекції фахівців USAID «Трансформація фінансового сектору», ДВНЗ «Університет банківської справи», ФГВФО, Національного банку України, компанії Visa та НАБУ.

Учасники заходу мали можливість почути цінну інформацію про прикладні аспекти споживчого кредитування, безпеку безготівкових платежів, сучасний стан реформи банківського сектору, систему гарантування банківських вкладів та як здобути навички щодо керування фінансами. Програма складалася з відкритих лекцій, тренінгів із фінансової обізнаності, інтерактивного семінару сash flow для студентів та бліц-ігор для школярів»,- розповіла про перебіг харківських «Днів фінансової обізнаності» Наталя Забуга, завідувач сектору ІМЗО.

Організатори також передбачили спеціальний захід для викладачів вищих навчальних закладів. Так, представники центрального банку Visa, проекту USAID “Трансформація фінансового сектору” та Незалежної асоціації банків України провели для них окремі тренінги. Програма для викладачів була інтенсивною та фокусувалася на чотирьох тематичних блоках:

– ключові виклики банківського сектору у післякризовий період;
– дослідження фінансової грамотності, обізнаності та інклюзії в Україні;
-концепція створення фінансового омбудсмена;
– фінансова звітність та регулювання діяльності банків.

Не дивно, що ця програма користувалася попитом: 97 викладачів Харківщини отримали сертифікати про успішну участь у тренінгу. Упевнені, що отримана інформація буде корисною в їх безпосередній роботі та поширюватиметься серед студентства.

Заходи проекту «Дні фінансової обізнаності» заплановано продовжити у м. Дніпро, де учасники зможуть дізнатися, як скласти особистий бюджет, управляти грошовими потоками в бюджеті, про”викрадачів грошей”, про корисні фінансові звички, про правильний вибір корисної фінансової послуги, про фінансову безпеку та уникнення фінансового шахрайства при користуванні фінансовими послугами.

 

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×