Триває апробація проекту нового національного стандарту на зошити учнівські 

Не часто задумуєшся над речами, що оточують нас у повсякденні. Багато з них виготовлені з паперу, значимість якого неперевершена для розвитку науки, техніки, культури, економіки. Немаловажне місце серед паперових виробів займає продукція шкільного асортименту, учнівські зошити зокрема.

Із шкільного зошита починається мандрівка маленької людини у великий світ прекрасного, розумного, вічного. Це він веде дитину до Країни знань, відкриттів, творчості. І хоча на вигляд зошит дуже простий, для його створення працює ціла армія людей і машин. Окрім того, складний і трудомісткий процес вимагає дотримання вимог, які повинні задовольняти і державні нормативні стандарти, і високі запити дітей.

Власне, для вивчення процесу виробництва зошитів, альбомів для малювання, наборів кольорового паперу та картону, іншої друкованої продукції шкільного асортименту відбулася робоча поїздка співробітників відділу засобів навчання та обладнання Інституту модернізації змісту освіти на завод по виробництву зошитів  ТОВ «Тетрада».

«Наразі відділ працює над створенням національного стандарту на учнівські зошити. З огляду на це необхідно було перевірити, як вимоги цього стандарту забезпечать народження красивого, якісного та безпечного товару для наших дітей. Так, у новому документі, наприклад, рекомендовано використання паперу масою 75 г на 1 м2 для зошитів 12 аркушів, призначених в основному для першокласників. Це більш цупкий папір, який не дасть змоги написаному перебиватися на другу сторону, адже діти в цьому віці ще недосконало володіють технікою письма і, стараючись писати красиво, сильно натискають на олівець чи ручку. Крім того, передбачено використання заокруглених зрізів кутів для запобігання згинанню та закручуванню. Пробну партію такої продукції було продемонстровано, як і весь процес створення зошитів – від рулону паперу до готового виробу»,- розповіла про мету та перебіг візиту на виробництво начальник відділу Галина Наконечна.

Особливою гордістю заводу є спеціалізована автоматична лінія для виробництва зошитів, яка працює комплексно: від рулону паперу на початку лінії і до готового зошита в кінці. До речі, це перша машина такого класу, виготовлена на замовлення заводу в Німеччині.

Візит виявився надзвичайно корисним і для нас, як розробників нового стандарту, і для виробників, які будуть впроваджувати його на практиці.

Похмурий осінній день компенсувався теплою атмосферою зустрічі й щирістю посмішок.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×