Перемогу в ХХV Всеукраїнському турнірі юних хіміків у Тернополі здобула команда Харківського ліцею № 47

Із 29 жовтня по 3 листопада 2017 року у Тернополі тривав фінальний етап ХХV Всеукраїнського турніру юних хіміків, у якому змагались 18 команд із Вінницької, Волинської, Житомирської, Львівської, Одеської, Полтавської, Тернопільської, Харківської, Хмельницької та Чернівецької областей. Приймав гостей колектив Тернопільської Української гімназії імені І.Франка.

Організатори турніру – Міністерство освіти і науки України, Інститут модернізації змісту освіти, управління освіти і науки Тернопільської ОДА та  обласний комунальний інститут післядипломної педагогічної освіти подбали про належні умови для проведення турнірних боїв. Інформаційну підтримку змаганню надали місцеві та національні засоби масової інформації, був створений навіть сайт «Всеукраїнський турнір юних хіміків» www.tyc.com.ua

Новелою цьогорічного змагання юних хіміків стали науково-методичні заходи для підвищення вмотивованості учасників. Їх провели члени журі. Зокрема, О.Ю.Ляпунов, старший науковий співробітник Інституту фізичної хімії НАН Україні, прочитав учням лекцію «Історія турніру юних хіміків». Його колеги організували показовий бій, який допоміг учасникам змагання проаналізувати й врахувати помилки, допущені ними під час попередніх боїв, аби не допустити їх у наступних іграх.

 На турнір юних хіміків до Тернополя завітав Сауль Перес Арано, студент університету м. Гвадалахара (Мексика), який виявив бажання познайомитись з українським досвідом підготовки та проведення змагань такого ґатунку. Для своїх юних колег гість запропонував цікаву лекцію про хімічну науку в освітніх та наукових закладах Мексики. Йому дуже сподобалась форма проведення українського турніру, зміст задач та атмосфера спілкування між учнями та членами журі.

Найкращий результат у фіналі ХХV Всеукраїнського турніру юних хіміків продемонструвала команда Харківської гімназії № 47, яка за рішенням журі й стала переможцем і була нагороджена дипломом першого ступеня. До слова, грамотами у різних номінаціях було відзначено цілий ряд гравців, які показали глибокі знання з хімії. Керівникам команд та переможцям фінального етапу було вручено призи від спонсора турніру – видавництва «Підручники і посібники».

Привітала переможців та усіх учасників інтелектуального змагання Наталя Черепніна, методист ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти». Вона відзначила високий рівень підготовки кращих юних хіміків України, побажала їм життєвої наснаги та ще вагоміших успіхів у майбутньому.

Щирі побажання від імені колективу Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти почули учасники турніру від директора закладу Олександра Петровського. Треба віддати належне освітянам та керівництву освітянської галузі Тернопільщини, Українській гімназії ім. І. Франка, які зробили все, аби дітям було комфортно змагатися й відпочивати. Вони мали насичену культурну програму, відвідали Збаразький замок ХVІІ ст. А ще молоді таланти краю подарували гостям гарний настрій чудовим концертом.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×