У Львові стартували Дні фінансової обізнаності

За інформаційної та організаційної підтримки Міністерства освіти і науки України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», Національного банку України,  ДВНЗ «Університет банківської справи» у регіонах упродовж серпня-листопада 2017 в Україні проходять заходи,  спрямовані на підвищення фінансової освіченості нашої молоді.

Так, у перші три дні листопада, роуд-шоу пройшов у Львові, який став другим містом після Одеси, де реалізується спільний проект із підвищення фінансової грамотності у співпраці Національного банку України, компанії Visa, USAID та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Рівень фінансової освіти в Україні залишається досить низьким порівняно з країнами Європейського Союзу. Українці надають перевагу готівці, довіра до банківської системи залишається невисокою, використання новітніх банківських послуг зростає повільними темпами. З огляду на це  підвищення рівня фінансової обізнаності українців є стратегічним завданням держави.

На цьому наголошували учасники урочистого відкриття Днів фінансової обізнаності у Львові, яке відбулося на базі Університету банківської справи.

Впродовж трьох днів усі бажаючі львів’яни (від учнів до пенсіонерів) стали учасниками більш ніж 40 різноманітних заходів: екскурсій, круглих столів, інтерактивів, лекцій. Вони вчились правильно управляти фінансами, формувати сімейний бюджет, користуватися сучасними фінансовими послугами.

«Бути свідомим у прийнятті фінансових і економічних рішень є важливою передумовою довіри до банківської системи, збільшення депозитів, поновлення кредитування і, як наслідок, зростання України, - наголошував Роман Борисенко, заступник голови Національного банку України. - Рівень фінансової обізнаності в Україні низький і ситуація не змінюється протягом останніх десяти років. Ми прагнемо це змінити».

На думку ректора Університету банківської справи Тамари Смовженко, саме молодь може стати рушієм змін в економіці країни, тому так важливо, аби вивчення фінансової грамотності починалося зі шкільної та дошкільної освіти.

«Дуже важливо, що Міністерство освіти та науки України у Національній стратегії розвитку освіти до 2021 року врахувало формування компетентності з фінансової грамотності, яка наскрізною змістовою лінією включена у зміст оновлених навчальних програм для учнів 5-9 класів. А на даний час більше 27 тисяч школярів у різних регіонах країни вивчають фінансову грамотність у навчальних закладах, завдяки реалізації проекту «Фінансова грамотність», що стартував у 2010 році за підтримки USAID у партнерстві з Університетом банківської справи та Національного банку України», – зазначила Тамара Смовженко.

Завдяки Університету банківської справи в Україні розроблені навчальні посібники для вчителів та підручники, робочі зошити з фінансової грамотності для учнів 2-9 класів, започатковано проведення Всеукраїнського турніру юних знавців із фінансової грамотності.

За словами керівника проекту «Трансформація фінансового сектору» агентства США з міжнародного розвитку USAID Роберта Бонда, із технологічної точки зору світ рухається в бік більшого використання електронних послуг, а не готівки, тому Україна має надолужувати це відставання. На даний час українці надають перевагу готівці перед електронними платежами – у співвідношенні 10:3.

Організатори Днів фінансової обізнаності сподіваються, що у 2018 році проект вдасться реалізувати у 20 містах України.

Опитування щодо веб-сайту
Якою інформацію на сайті, Ви найчастіше користуєтесь?
Ваш варіант
Якими розділами, на вашу думку, варто доповнити сайт Інституту?
Чи зручно Вам отримувати інформацію про діяльність інституту та оновлення нормативної бази через соціальні мережі?
Які фактори важливі для Вас у роботі веб-сайту?
Ваш варіант
4. Будь ласка, залиште Ваші коментарі, зауваження, пропозиції, спрямовані на поліпшення роботи веб-сайту.
×