У Львові стартували Дні фінансової обізнаності

За інформаційної та організаційної підтримки Міністерства освіти і науки України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», Національного банку України,  ДВНЗ «Університет банківської справи» у регіонах упродовж серпня-листопада 2017 в Україні проходять заходи,  спрямовані на підвищення фінансової освіченості нашої молоді.

Так, у перші три дні листопада, роуд-шоу пройшов у Львові, який став другим містом після Одеси, де реалізується спільний проект із підвищення фінансової грамотності у співпраці Національного банку України, компанії Visa, USAID та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Рівень фінансової освіти в Україні залишається досить низьким порівняно з країнами Європейського Союзу. Українці надають перевагу готівці, довіра до банківської системи залишається невисокою, використання новітніх банківських послуг зростає повільними темпами. З огляду на це  підвищення рівня фінансової обізнаності українців є стратегічним завданням держави.

На цьому наголошували учасники урочистого відкриття Днів фінансової обізнаності у Львові, яке відбулося на базі Університету банківської справи.

Впродовж трьох днів усі бажаючі львів’яни (від учнів до пенсіонерів) стали учасниками більш ніж 40 різноманітних заходів: екскурсій, круглих столів, інтерактивів, лекцій. Вони вчились правильно управляти фінансами, формувати сімейний бюджет, користуватися сучасними фінансовими послугами.

«Бути свідомим у прийнятті фінансових і економічних рішень є важливою передумовою довіри до банківської системи, збільшення депозитів, поновлення кредитування і, як наслідок, зростання України, - наголошував Роман Борисенко, заступник голови Національного банку України. - Рівень фінансової обізнаності в Україні низький і ситуація не змінюється протягом останніх десяти років. Ми прагнемо це змінити».

На думку ректора Університету банківської справи Тамари Смовженко, саме молодь може стати рушієм змін в економіці країни, тому так важливо, аби вивчення фінансової грамотності починалося зі шкільної та дошкільної освіти.

«Дуже важливо, що Міністерство освіти та науки України у Національній стратегії розвитку освіти до 2021 року врахувало формування компетентності з фінансової грамотності, яка наскрізною змістовою лінією включена у зміст оновлених навчальних програм для учнів 5-9 класів. А на даний час більше 27 тисяч школярів у різних регіонах країни вивчають фінансову грамотність у навчальних закладах, завдяки реалізації проекту «Фінансова грамотність», що стартував у 2010 році за підтримки USAID у партнерстві з Університетом банківської справи та Національного банку України», – зазначила Тамара Смовженко.

Завдяки Університету банківської справи в Україні розроблені навчальні посібники для вчителів та підручники, робочі зошити з фінансової грамотності для учнів 2-9 класів, започатковано проведення Всеукраїнського турніру юних знавців із фінансової грамотності.

За словами керівника проекту «Трансформація фінансового сектору» агентства США з міжнародного розвитку USAID Роберта Бонда, із технологічної точки зору світ рухається в бік більшого використання електронних послуг, а не готівки, тому Україна має надолужувати це відставання. На даний час українці надають перевагу готівці перед електронними платежами – у співвідношенні 10:3.

Організатори Днів фінансової обізнаності сподіваються, що у 2018 році проект вдасться реалізувати у 20 містах України.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×