У Тернополі змагаються 18 команд юних хіміків

29 жовтня 2017 року відбулося відкриття XXV фінального етапу Всеукраїнського турніру юних хіміків, метою якого є не лише пошук, підтримка та розвиток творчого потенціалу обдарованої молоді, а й заохочення її до вибору майбутнього фаху, пов’язаного із освітянськими професіями.

Організаторами турніру виступили Міністерство освіти і науки України, Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти», управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації, Тернопільський обласний комунальний інститут післядипломної педагогічної освіти.

Учасників – а це 18 команд (90 учнів і 18 керівників) із Вінницької, Волинської, Житомирської, Львівської, Одеської, Полтавської, Тернопільської, Харківської, Хмельницької, Чернівецької областей, та високоповажне журі гостинно прийняла Тернопільська Українська гімназія ім. І. Франка, у якій проходитиме даний захід по  третє листопада.

Присутніх привітала начальник управління освіти та науки Тернопільської ОДА Хома О.З.. Керівник підкреслила, що хімія – один із предметів царини точних наук, а сучасна освіта дуже потребує професійних учителів із цього предмету, тому цілком закономірно, що хтось із учасників змагання пов‘яже своє майбутнє саме з даним фахом. Крім того, юні хіміки отримали запрошення відвідати пам‘ятки історії та культури міста, якими багата Тернопільщина в цілому.

У записі прозвучало вітання учасникам інтелектуального змагання  голови І Всеукраїнського турніру хіміків п. Карпінського, нині професора Одеського національного університету, та колишньої учасниця учнівського турніру юних хіміків, методиста Одеського національного університету Кисельової А.А. Вони підкреслили, що сьогодні держава прагне до зміцнення свого наукового потенціалу. Це запорука її розвитку, добробуту громадян, а також необхідна умова визнання іншими країнами світу. Виростити своїх науковців – справа нелегка, і починати її потрібно зі шкільної лави.

Також до присутніх звернулася методист Інституту модернізації змісту освіти Наталя Черепіна, яка представила команди та членів журі, до складу якого увійшли науковці, методисти, учителі й студенти закладів вищої освіти з усієї України. До слова,  цьогоріч членами журі стали й учні – переможці та призери Всеукраїнського й міжнародного турніру та олімпіади з хімії. Наталя Василівна відзначила, що сьогодні, як ніколи, Україна потребує молодих талановитих людей, і учні, як справжні патріоти, творчою працею спонукатимуть громадянське суспільство до усвідомлення себе як нації, здатної побудувати сильну, самодостатню і незалежну державу на засадах толерантності й гідності.

Проць Д.І., доцент Східноукраїнського національного університету, голова журі, щиро подякував управлінню освіти і науки Тернопільської ОДА, Тернопільському обласному комунальному інституту післядипломної педагогічної освіти, управлінню освіти і  науки Тернопільської міської ради, ТКМЦ НОІМ  за допомогу в організації проведення турніру, дирекції гімназії й педколективу закладу, які люб’язно погодилися надати приміщення й необхідну техніку, а також художнім керівникам творчих колективів Тернопільської Української гімназії ім. І. Франка за чудовий вітальний концерт.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×