Міжнародний семінар «Нова українська школа – нові підходи до навчання й викладання»

Днями у Києві відбувся міжнародний семінар «Нова українська школа – нові підходи до навчання і викладання», організований Міністерством освіти і науки України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» спільно з ВФ «Крок за кроком», ГО «Культурконтакт Австрія».

Для участі у поважному зібранні приїхали близько 500 учасників – координатори, тренери, директори, заступники директорів, учителі пілотних шкіл.

Зі вступним словом до освітян звернулися Міністр освіти і науки Лілія Гриневич, заступник Міністра Павло Хобзей, посол Австрії в Україні Герміне Поппеллер, уповноважений з питань освіти «Культурконтакт Австрія» Гудрун Пайнсі.

Лілія Гриневич у своєму виступі розповіла про новації Закону України «Про освіту». Разом з тим, вона наголосила на необхідності прийняття низки законів і підзаконних актів, які будуть регламентувати діяльність і відповідальність стосовно розвитку освіти. Міністр поінформувала присутніх, що новий Державний стандарт початкової загальної освіти наразі узгоджується в Кабінеті Міністрів України і найближчим часом буде затверджений. Водночас, за її словами, дуже важливими є не лише новий зміст освіти, а й підготовка вчителів та створення нового освітнього середовища.

Під час церемонії відкриття семінару Лілія Гриневич відзначила освітян грамотами та нагородами за вагомий внесок у реалізацію Концепції Нової української школи.

Павло Хобзей присвятив свій виступ першим успіхам запровадження проекту Державного стандарту початкової загальної освіти та розроблення навчально-методичного забезпечення для проведення експерименту. Заступник Міністра наголосив на важливості обміну досвідом та висловлення конструктивних критичних зауважень учасників проекту.

Ганна Шовкалюк, методист видавництва Кембриджського університету, розповіла про координацію проекту з англійської мови.

Лідія Андрушко, директор Львівської  загальноосвітньої  школи І ступеня «Світанок», поділилась досвідом впровадження Державного стандарту початкової загальної освіти в своїй школі.

У рамках семінару відбулося обговорення стану реалізації проекту Державного стандарту початкової загальної освіти та обмін досвідом з його впровадження. Плідною була робота в групах координаторів, тренерів, директорів, заступників директорів, учителів пілотних шкіл, де були окреслені проблеми й перспективи впровадження нового стандарту. Під час роботи в малих групах також були обговорені нові підходи до викладання математики, організації інтегрованого навчання, проектного навчання у початковій школі.

Представники  університетського колежу з підготовки вчителів (Австрія) Хельга Шахінгер, Сюзанна Фрейншляг продемонстрували австрійський досвід із впровадження кооперативного навчання.

Директор спеціалізованої школи № 148 м. Києва Сергій Горбачов провів майстер-клас «Як спілкуватися з журналістами і обертати проблеми на переваги».

У рамках міжнародного семінару 25 жовтня 2017 року відбувся тренінг для тренерів. Австрійські колеги поділилися досвідом використання методики кооперативного навчання в початковій школі. Фахівці ВФ «Крок за кроком» презентували учасникам аспекти теорії множинного інтелекту, які можуть бути враховані у плануванні навчально-виховного процесу в загальноосвітніх навчальних закладах.

Опитування щодо веб-сайту

[fcb id=’1′ align=’left’][/fcb]

×